Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scandalul de la maternitatea Ploiesti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cata nesimtire, cata ignoranta,[bang] este vorba despre copii[copil] nu despre niste animale. Nici animalele nu se trateaza asa. Eu nu as fi suportat durerea pierderii unui copil, dar nici nu ar fi iesit viu responsabilul din mainile mele. Stiu ca nu sunt medicamente, nu sunt prea multe conditii, dar decat sa omori atatea suflete nevinovate mai bine te lasi in plata Domnului.[:(][:(][:(][:(] Adina si dragalasii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut ce au spus aseara?Erau prematuri si oricum copilul prematur este handicapat biologic.Ceva de genul asta!Cum pot spune asa ceva?Pe Reality arata bb de 6 luni pe ce se chinuie sa-i faca sa traiasca si la noi nici cei de 7 lun i nu intereseaza. Eu am o fetita nascuta la 7 luni si nu are absolut nici un handicap.Cum e posibil asa ceva? Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt revoltata gabid!!! Isi cauta scuze! Si sunt atat de ...(imi vin cuvinte f. urate in minte, la adresa lor)...incat nu se vad si nu se aud si spun o gramada de tampenii, parca toti ar fi tampitzi sa-i creada pe ei. Si rau este ca nu se iau masuri drastice. Parca si in Iasi s-a petrecut ceva asemanator acum 1-2 ani, nu? anto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In afara de grotescul stirii in sine pe mine m-a lasat tablou o cifra care se pare ca nu deranjeaza pe nimeni din sistemul nostru sanitar: au murit cu 50% mai multi bebei decat media dintr-o luna. Adica ce sa intelegem, ca la Ploiesti mor 10 prematuri pe luna si e normal????? Moka si Mokutza (11 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cite am inteles, pina acum masurile luate au fost: penalizari in valoare de 55 milioane lei la 11 persoanedin sectie, deci impartit la 11 vine 5 milioane lei de persoana = cam cit iau ei spaga pe o nastere, deci o nimica toata, directoarea spitalului destituita si sectia inchisa. Doar atit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alison7
Ce m-a enervat cel mai mult a fost ca l-a aratat pe un medic (era mai batrin), care spunea cu nonsalanta ca gravidele au fost de vina ca “au mincat prea multe mincaruri grele acum de sarbatori” !!! Adica toate cele 15 gravide si-au omorit proprii copii pt. ca au mincat prea mult de sarbatori !!! Ar fi zis orice numai sa nu recunoasca ca a fost o infectie intraspitaliceasca ! Si bietele femei vorbeau cu spatele la camera ca le era frica sa nu fie recunoscute ca au chemat televiziunea !
Exact, si eu am urmarit stirile si m-a dezamagit, ingignat si scarbit total tupeul acelui medic, care cu-o usurinta si nesimtire crasa invinuia mamele de decesul copilasilor. Dureros, dureros.[q][q] Pentru mamici si copilasii lor. Nimic nu se schimba, aceeasi Marie, dar cu alta palarie, ehehee... mentalitatea... Cristina Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stirea din seara asta ar trebui sa ne bucure, probabil. Sa pleci din spital fara copil, dupa ce ti se spune ca e mort, si sa te cheme dupa 4 luni sa ti-l ei. Si medicul sa aiba atata tupeu incat sa considere asta UN SUCCES. "Intamplator", tot la aceeasi maternitate la care au murit 16 (de data asta atatia au anuntat) copii. Mai mult decat sa destituie directorul spitalului e clar ca nu vor mai face nimic, si asta o facusera deja. Manuela si bb Costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...