Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scandalul de la maternitatea Ploiesti


Recommended Posts

Au destituit directorul maternitatii...si restul?O infectie!Din cauza infectiei au murit prematurii care sunt mai sensibili la infectii decat copii normal nascuti.Gata,am destituit directorul si am faacut dreptate. Imi amintesc cu groaza ce mizerie era la maternitatea din Bacau.Aveam o pereche de papuci cu care mergeam la baie si una cu care mergeam la bb ca sa nu duc microbi.Cate faceau ca mine? pupici, Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E ingrozitor ce se intampla. Mass media trateaza totul doar ca o stire ptr audienta: nu se pune cat ar trebui accent pe suferintele parintilor. Si nici nu se intampla nimic seminificativ: ca prima masura s-a anuntat diminuarea cu 5% a salariilor. apoi demiterile. ca ultima batjocura la adresa parintilor si a ingerasilor mici careau stat atat timp fara parinti, a aparut si scandalul copiilor declarati morti si ulterior plasati la un leagan ptr copii. cauza mortii trebuie cautata in mediul spitalicesc, de peste tot. toti stiu ca exista tot felul de virusuri si microbi, dar nimeni nu face nimic. cauza mortii prematurilor a fost infectie cu klebsiella si acinetobacter. sunt peste tot in spitale. si fetita mea a luat klepsiella si la 2 luni a facut enterocolite repetate. nimeni nu face nimic. poate trebuie sa moara vreun senator sau deputat prin spitale de vreo infectie asemanatoare ca sa se faca ceva. sinistru!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am citit presa si nu imi venea sa cred ca au inceput cercetarile si pe ideea traficului de copii, asa cum mai scria cineva aici pe forum, ceea ce inseamna ca ceva este... [bang] Un cititor a comentat-intrebat foarte sec si sinistru pe pagina ziarului Ziua: "Copiii de dau la bucata sau la duzina ?!" Dupa cateva clipe de consternare si indignare, m-am gandit la evolutia lucrurilor din ultima vreme si imi dau seama ca, de fapt, orice este posibil [bang] [q] Nu as vrea sa aflu niciodata raspunsul [q] doar sa revina totul la normal, sa nu mai pierdem dintre noi copilasi din cauza ca unii sunt indolenti, incompetenti si rau-voitori, sa nu mai fie parinti distrusi de plecarea bucuriei vietii lor... Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca se pune problema traficului de copii, cel putin nu acum, cand adoptii internationale nu se mai fac iar cele nationale sunt in numar foarte mic si la nici un caz cu astfel de copii(cu greutate atat de mica si posibile probleme).Cred insa ca e vorba de crasa indolenta, nesimtire, lipsa de profesionalism si respect fata de pacient, lucruri inadmisibile intr-o societate care tinde sa intre in randul tarilor civilizate. Si apropos de asta, la un alt subiect spuneau fetele ca Maternitatea de la Spitalul Municipal e inchisa pentru 2 saptamani.Ce-am citit ieri in ziar? o declaratie a d-lui ministru, a carei sotie urmeaza sa nasca cat de curand, spunea ca ar fi de acord ca acest lucru sa se intample la Ploiesti dar in anumite conditii insa sotia lui a ales sa nasca la Municipal:)), ghici, ghicitoarea mea. Se pare ca totul are o explicatie. http://community.webshots.com/user/lilianacsaki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce trist... una din familii nici nu a vrut sa isi ia asa-zisul copilas mort acasa,pt ca nu aveau bani sa il inmormanteze.asa am auzit pe realitatea,parca,in cadrul unei emisiuni. ma cuprind fiori de groaza cand ma gandesc la toata aceasta situatie.sa nasti un copil,sa ai norocul si sansa sa supravietuiasca,si sa iti moara in spital?sau,mai grav,sa fie declarat mort,cand saracutul se lupta sa traiasca! a sunat in cadrul acelei emisiuni de care va spuneam o femeie care nascuse pe 8 ianuarie si copilul a murit in maternitate.in urma unei infectii. NU ESTE POSIBIL!si animalele sunt tratate cu mai multa atentie. alexandrele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara au anuntat ca se vor aloca 100 milioane dolari pentru reabilitarea tuturor maternitatilor romanesti, bani veniti de la Banca Mondiala. Oare vor ajunge acesti bani pentru cite sunt de facut? Chiar trebuie sa se intimple astfel de tragedii ca sa se ia masuri?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...