Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am castigat la loterie.Am nevoie de sfaturi !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna tutror, Va multumesc fetelor pentru sprijin si felicitari. Deocamdata ma simt bine, nu am greturi, sper sa fie la fel si in continuare. Suntem extraordinar de fericiti pentru bebita!!! Este o motivatie in plus ca sa reusim. Recent am citit intr-un ziar (din Romania) ca o familie de tineri, el mecanic auto si ea functionar, au emigrat acum 5-6 ani in State, si-au luat cetatenia, s-au realizat, iar acesta nu este singurul exmplu pozitiv ca se poate. Trebuie sa te uiti la cei care au reusit, nu la cei nostalgici ca nu faci nimic cu aceasta atitudine. Mai m-am interesat in legatura cu asigurarea medicala si ca femeie gravida ai dreptul sa aplici pentru medicaid daca venitul familiei este sub 24000$ (asa am gasit pe internet). Mai tin legatura cu o fata care este in Chicago si este insarcinata in 8 luni acum. Mi-a dat informatii utile. Conteaza foarte mult sa te informezi inainte. Cat despre solicitarea vreunui sprijin material din partea statului american nici nu se pune problema. Cei care au plecat cu loteria stiu ca odata cu viza primesc si o scrisoare in care, printre altele, se mentioneaza ca daca soliciti ajutor material poti fi deportat. Mai clar de atat nu se poate. Va doresc tot ce-i mai bun, Carolyne&bebita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...