Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ciclu complet modificat dupa nastere


carrie

Recommended Posts

am nascut-o pe gaglicea mea acum 7 luni. am alaptat 3 luni iar ciclul mi-a venit la 4 luni jumate dupa nastere cu stari de voma, febra si abundenta maxima. al doilea mi-a venit la 2 saptamani tot asa, apoi dupa inca doua saptamani am avut o scurgere maronie care m-a tinut doua saptamani pina sa-mi vina ciclul cu surle si trambite si dureri cumplite, iar in final urmatorul a venit la o luna. vreau sa va spun ca eu inainte nici nu stiam cand era acea perioada din luna, nu ma durea nik, aveam sangerare 3 zile si tul era super ok. e normal?dr mi-a zis ca apar dereglari si ca ar trebui sa fac un tratament hormonal care ma cam sperie... ce parere aveti multumesc cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cristiana, si eu m-am plans de problema ciclului dupa nastere. Eu am nascut prin cezariana si undeva, dar nu mai stiu unde exact, am citit ca asa se intampla dupa cezariana. Si tu ai facut cezariana ? Si eu am alaptat 3 luni, apoi primul ciclul l-a avut la exact 12 saptamani dupa nastere. La mine e regulat (asa a fost si inainte), dar e foarte dureros si cumplit de abundent [bang]. Eu speram ca odata cu trecerea timpului sa se amelioreze situatia asta. Dar tu ai nascut de 7 luni si incep sa-mi pun si eu intrebari ! Voi urmari si eu subiectul, in caz ca apar mai multe lamuriri. Numai bine ! [pup] Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut prin cezariana; alaptat cam 2 luni, ciclu dupa 4 luni. Dar nu am simptomele descrise de voi, adica dureri ingrozitoare, stari de voma... Nu s-a schimbat semnificativ dupa nastere. Nu cred ca e normal, nici chiar dupa o cezariana. Multa sanatate! Laura, mama lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut ciclu foarte abundent ani de zile dupa nastere, mai ales dupa al doilea copil a fost cumplit. E drept ca nu am avut dureri dar din cauza hemoragiei foarte abundente avea ameteli si o stare de ireal. Acum 2 luni am reusit sa scap de problema asta (eram deja buna de tratamente la mansarda), Nurofen de 2-3 ori pe zi (eu am luat dimineata si seara) si niste pastile cu fier. Doctorita mi-a recomandat calciu, pe mine nu m-a ajutat dar poti incerca si asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut normal, fara peridurala, am alaptat pana acum cateva zile si mi-a venit la fix sase saptamani, abia scapasem de lohii. A fost foarte abundent si m-a tinut doua saptamani. De atunci nu s-a mai aratat, chit ca a trecut mai mult de o luna. Moka si Mokutza (11 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...