Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre furunculoza- tratament?


Recommended Posts

Dragilor, va multumesc mult pentru raspunsuri. Imi pare asa de rau sa vad ca au mai trecut si altii printre suferintele astea, stiu ca nu sint de loc placute. O sa incerc tratamentele de care mi-ati spus. Am citit si eu de crema cu Mupirocin pentru nas, dar sa incerc sa vad daca se gaseste la noi in farmacii. Unii doctori au spus si ca trebuie sa ia ceva si pentru intarirea imunitatii, deci poate gasim si Gamaglobulina sau daca nu, ceva asemanator. Problema e ca si fetita mea a facut unul pe fundulet acum vreo 4 luni, de atunci nu a mai avut si ma rog la Dumnezeu nici sa nu mai faca. Doctorul spunea ca poate sa fie ceva accidental sau poate sa fi luat de la tatal ei, dar eu ma rog sa fi fost doar un accident ca nu mai vreau sa trec prin asa ceva cu ea. Ei i-am facut oxacilina si gentamicina injectabil. I-am mai dat si ceva naturist pentru intarirea imunitatii si nu au mai aparut. Poate ar fi bine sa ne testam toti si cred ca asa o sa facem. Va multumesc inca o data si sper ca sotul meu sa scape de nesuferitul de stafilococ. [pup] Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
MIBAZON- unguent de la farmacia veterinara, eu sigur datorita lui am scapat de inesteticele si dureroasele furuncule si acneea care imi dadeau de furca de ani buni...am facut autovaccin la Cantacuzino, am inghitit antibiotice, ceaiuri... nimic pina la acest unguent continind acele antibiotice deja mentionate Trebuie curatata pielea f bine inainte si aplicat Mibazonul. ATENTIE ! pateaza lenjeria, dar in rest e ok ! Poate fi vorba si de imunitatea scazuta a organismului, o cura de vitamine si minerale ar fi indicata -dar dupa analize ,desigur. Multa sanatate ! Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...