Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum v-ati hotarit sa-l intilniti pe BB 2?


sirod

Recommended Posts

De un timp nu-mi da pace gindul ca ar fi frumos pentru Oti sa aiba un fratior/surioara, dar ... nu pot sa ma hotarasc sa facem acest pas.Abia m-am intors la munca (ea are 1 an si 5 luni)si ideea unei noi sarcini(greturi,plins,calduri,greutate pina nu mai pot sa ma misc etc), nasterea in sine, toate astea mi se par de netrecut!!! Voi v-ati hotarit repede?Sau daca nu aveti pe BB2 va ginditi la el? Orice sfat, parere, intimplare imi va face bine! multumesc doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu il am pe bebe1 de 10 ani, am divortat cu mult timp in urma apoi m-am recasatorit in 1997 si din prima clipa mi l-am dorit pe bebe2 dar nu a fost sa fie decat dupa 6 ani. Bebe2 (Ioana ) are acum 4 luni si cu mare drag m-as apuca de bebe3. Eu zic ca merita si greturi si dureri si tot! Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam aceleasi lucruri ma sperie si pe mine. Desi mi-as mai dori un copil mi-e foarte greu sa ma hotarasc sa raman gravida. Eu am avut o sarcina foarte grea, cu stari de voma permanent si lesinuri, pierderi de Ca, a fost groaznic ...am zis ca nu-mi mai revin niciodata. Acest lucru ma sperie acum desi sunt foarte multe persoane care spun ca a doua sarcina este mult mai usoara ca prima. La mine problema este ca nu prea mai am timp mult de gandire, caci baietelul meu are deja 6 ani (fara 2 luni) si eu am deja 33 de ani(tot fara doua luni) asa ca daca ma mai gandesc mult va fi o diferenta prea mare intre ei. Mirela, mamica lui Andreiutu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost o norocoasa.La prima sarcina nu am avut greturi nici macar 5 min.Nu am avut nimik,doar in ultimele doua luni ,spatele m-a rupt.Nici nu puteam merge la toaleta.Cu toate astea faceam piata si gateam.Am luptat. Sincera sa fiu imi doresc si bb 2,dar imi este putin frica.Sunt singura aici.Nimeni sa ma ajute,absolut nimeni,doar eu si sotul care munceste zi lumina[q].Intrebarea mea este ,cum o sa fac fata singura la doi??? Dar daca vine asta este,ne "reorganizam ". Pupici si spor la toata lumea la bb1 si la bb 2 sau dupa caz 3[:D] Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi asa a fost: melany avea 1 an si 5 luni si nu prea avea cu cine sa se joace, copiii japonezi se speriau ori de mine ori de ea. Cu toate ca am avut peripetii la nastere ne-am hotarit sa il facem pe al doilea. Acum Brian are 10 saptamini. Melany merge la camin si asa ma pot descurca pentru ca inafara de sot nu am pe nimeni. Parintii ziceau ca nu o sa ma descurc. Vom vedea in continuare. Spor la treaba! Delia, Melany si Brian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici nu am simtit ca am fost gravida,in ziua cand trebuia sa nasc umblam singura cu taziul,si multe alte chestii am facut...In 2 ore jumate am avut si travaliu si nascutu si cusutu,tot tacamul!![:D][:D] Va dati seama ca in conditiile astea as mai face 10 copii[:D].Oricum bb 2 il vrem sigur si cum a mai spus cineva merita orice sacrificiu! Corina si bb Sara(6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau al doi- lea bb, dar nu m-am hotarat inca, si mai trag de timp, in ciuda sotului meu, care ma tot bate la cap, precum ca e cel mai bun moment. Andrei are 1 an si 4 luni, si nu vrea ca diferenta dintr-e ei sa fie mare. Nici eu nu vreau, dar... Laura, mama lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doris, eu de-abia ce-am nascut in octombrie si cu peripetii ca nu vroia afara din "culcus"...si totusi deja ma gandesc la al doilea cand o vad pe prima (ca-i gagicutza)...[:D] [:D] [:D] Lena http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu dupa ce am avut primul copil si am reinceput serviciul am spus cu hotarare ca nu mai vreau al doilea copil, desi sotul meu isi dorea foarte mult sa avem doi. Cand am venit in Germania, Ioana, fetita mea avea 3 ani si jumatate si i-a fost foarte greu sa se adapteze aici (ca si mie de altfel). Si atunci m-am gandit ca daca ar fi avut un frate sau o sora i-ar fi fost mai usor. Asa ca m-am hotarat, peste o luna testul a iesit pozitiv ... Iar acum am o fata si un baiat. Sarcina a fost fara probleme dar cu multe emotii, nasterea a fost usoara. De multe ori mi-a fost greu si mai imi este, dar nu mai pot sa imi inchipui viata fara ei. Si primul cuvant pe care l-a strigat baiatul meu in gura mare prin casa nu a fost mama sau tata, a fost Iaia, adica Ioana, sora lui. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...