Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum v-ati hotarit sa-l intilniti pe BB 2?


sirod

Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am o fetita de 5 ani si sunt insarcinata in aproape cinci luni. Todeauna mi-am dorit doi copii dar dupa ce am nascut fata si mai intensa a devenit aceasta dorinta si pentru Raluca sa aiba si ea un fratior si pentru mine fiindca imi doream sa retraiesc acele momente speciale, iar acum ar fi fost aprope ultima sansa deoarece am 35 de ani. Am o multime de emotii si temeri dar imi doresc inca un copil. albinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la Patrick am avut o sarcina destul de usoara, fara peripetii, am lucrat pina in luna a saptea; a fost pina acum si e in continuare un copil bun si tare dragalas, n-am avut mari probleme cu el; ne-am dorit o surioara pt. Patrick pe motivul ca eu am crescut singura la parinti, intre sotul meu si cumnatul meu sunt vreo 4 ani diferenta si nu se inteleg deloc, si nu numai vroiam o fetita amandoi; dar a doua sarcina a fost mult mai grea; curind o vom avea pe Vivien linga noi si nu cred ca imi voi mai dori vreodata vreo sarcina, a fost prea mult; Faptul ca, cu siguranta a meritat e partea a doua! Ce se obtine in viata fara sudoare si greutati??? narcisa 37 saptamani & Patrick 1 an si 6 luni http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baietelul meu cel mare are 7 ani si jumate.Bb mik are 7 luni jumate...Deci e ceva diferenta intre ei..cre ca fost suficient timp sa uit cuim a fost prima oara.fapt e ca dupa prima nastere am jurat ca asa ceva nu-mi mai tb.Dar asa tare mi-l doream pe bb2??Eu sunt in aceeasi situatie cu Craluca..adeca bb 2 e din a doua casatorie...asa ca ni-l doream amandoi cu disperare... A doua ora parca n=a mai fost asa greu..poate ca aveam si eu ceva experienta..dar de data asta nu am mai nascut normal..ci cezariana..acum bb2 nu a mai avut colici absolut deloc..e un copil cuminte si bun care nu a plans si a dormit aproape de la inceput toata noaptea...asa ca uite mi-a ajutat Dumnezeu in hotararrea luata. Asa ca..treci la treaba!! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele dragele, stiti ce ma sperie pe mine? Nu faptul ca Raducu ar avea cu cine sa se joace, nici faptul ca nu ma voi descurca pentru ca nu are cine sa ma ajute etc. Ce ma sperie pe mine e ca: -poate, dar poate nu sa sa-mi mai revin asa de bine ca dupa prima sarcina si nu o sa mai intru in hainele mele de acum,atunci. Dar asta e alt subiect. -si faptul ca nu mai am activitati sociale(gen servici, colegi) si o sa fac iar acelasi lucru toata ziua, ba mai mult o sa fac inmultit cu doi. Voi cum ati fost convinse ca trebuie sa aveti doi bebei? Mamica lui Raducu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cind iris mica avea un an si 3 luni, intr-o seara, dupa ce am aflat ca plecarea naostra in canada se amina cu un an -doi, mi-am dat seama ca am 32 de ani, ca viata trece, ca iris s-ar simti grozav cu o surioara...si am simtit ca ma puterea s-o iau atunci de la capat, nu mai tirziu - credeam si nu greseam ca e greu sa te intorci la papesri &co si sa te imparti intre probleme ale virstelor prea diferite - ...peste un an aveam deja o surioara, eram plecati in germania iar acum dupa doi ani pot spune ca n-a fost usor, dar nici groznic, ca fetele se impaca bine, au inceput sa se joace si e o placere sa le vezi , ca se mai incaiera, dar ca au meritat si merita toata munca, timpul si de fapt , viata noastra; nu vorbim aici de viata sociala = zero, adica se reduce la alte familii cu copii, seri intre copii smad, dar pentru noi e ok; serile le avem pt noi asa dupa 8 si e destul, apoi dimineata o luam de la capat, cam devreme dupa gustul meu, dar demult nu ma mai gindesc la asta - pur si simplu am renuntat sa mai astept ceva ce nu va mai veni: vremea tineretii....si nu e rau deloc ! iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Doris, Sa iti spun cum a fost la mine. La 33 de ani, dupa 3 ani de incercari, am reusit sa fac un baietel cu inseminare (care are acum sase luni). Dumnezeu stie de ce nu iesea altfel, ca analizele erau toate bune. Eu imi doream tare sa am doi copii, atat pentru ei cat si pentru mine (consider ca dupa doi-trei ani e mult mai simplu sa ii las sa se joace impreuna decat sa ma joc eu cu ei) si asa ca dupa sarcina nu m-am protejat deloc. Am zis ca sa fie cum vrea Dumnezeu, ca daca iar stau pana cand zic "Acu vreau" iar nu-mi iese. Asa ca acum sunt insarcinata in aproape doua luni [:D]. Oricum mi se pare ca cu cat ar fi trecut timpul cu atat as fi luat mai greu decizia de a o lua de la capat. Acum tot ce fac e ca o continuare..... si la varsta mea oricum nu prea mai era mult de asteptat. De ce sa te mint, pe mine m-au ajutat mult ai mei si acum, pentru ca mama urmeaza un tratament destul de nasol, am gasit o bona care locuieste cu noi si pe care vreau s-o mai tin vreo doi ani. Eu am avut cerclaj la prima sarcina si se pare ca nu scap nici la a doua, asa ca trebuie sa incerc sa ma feresc de oboseala prea multa. Sper din tot sufletul ca in august sa am doi copii: unul de un an si o luna si unul de cateva zile!!!! Iti doresc ca Dumnezeu sa iti arate drumul cel bun pentru tine! Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am dorit dintotdeauna 2 copii. Fetita cea mare are 7 ani si un pic. A doua are 4 luni. A venit asa tarziu pentru ca sunt in situatie asemanatoare cu Korinna si craluca [flo][flo]. La noi a doua fetita a venit dupa cateva luni de incercari si ne-o doream amandoi foarte mult. Asa cum spune Korinna, cativa ani diferenta intre copii te face sa uiti cum a fost sarcina si nasterea primului copil si iti da curaj experienta capatata. Al doilea copil creste mult mai usor, mie asa mi se pare. Numai bine si curaj pt. al doilea.[olala] Mihaela, Diana si [bibe] Silvia http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...