Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum v-ati hotarit sa-l intilniti pe BB 2?


sirod

Recommended Posts

multumesc, fetelor! cred ca undeva in subconstientul meu atirna ce spune Raducu. Si povestile cu 'doi BB'sint emotionante si...cred ca iti trebuie si o doza de 'nebunie' in vremurile astea sa poti sa o iei de la cap,nu? si serviciul imi da de gindit... virsta (31) nu prea imi mai da timp de gindire, vreau sa fiu 'tinara' cind ei ([ups]am spus deja ei!!!)vor fi mari! doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by sirod
multumesc, fetelor! cred ca undeva in subconstientul meu atirna ce spune Raducu. Si povestile cu 'doi BB'sint emotionante si...cred ca iti trebuie si o doza de 'nebunie' in vremurile astea sa poti sa o iei de la cap,nu? si serviciul imi da de gindit... virsta (31) nu prea imi mai da timp de gindire, vreau sa fiu 'tinara' cind ei ([ups]am spus deja ei!!!)vor fi mari! doris
Draga Doris, Si pe mine ma framinta aceeasi problema"cind si daca va fi si bb2 ?!",eu am tot 31 ani,o fetita de 1 an si 9 luni trecute si e greeeeeuuuu de tot sa iau o decizie. Astept si eu cu interes parerile voastre,mai ales ale celor care s-au hotarit sa-l intiilneasca pe bb2 departe de casa si de orice fel de ajutor(exceptind cel al sotului). Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau bebe2. Rares are 1 an si jumatate si multe persoane imi spun ca sunt foarte curajoasa ca vreau sa mai trec odata prin tot. Intotdeauna mi-am dorit o familie mare, dar am realizat ca nu poate fi cu mai mult de 2 bebe pentru ca nu ne permitem financiar, chiar si asa cu unul si cu mult ajutor de la bunici ne descurcam destul de greu. De fapt asta e singurul motiv pentru care inca nu am abordat subiectul celui de al doilea copil. Stiu ca sunt foarte putini care s-ar bucura. Eu una mai am un motiv pur egoist pentru care in acest moment l-as face si pe al doilea....ma gandesc cu groaza la momentul in care trebuie sa ma duc la servici, ma simt de parca l-as abandona pe Rares. Apropo credeti ca dupa al doile copil as deveni mai putin "dependenta" de minunile astea mici? :) Nu am crezut niciodata (cu toate ca intotdeauna am iubit copii) ca imi va fi atat de greu sa nu stau tot timpul langa el. Poate e si faptul ca nu a stat decat cu mine, poate pentru ca papa inca tzitzi? Dar cu toate astea ma mandresc ca am un copil foarte sociabil....pleaca la orice ora cu oricine, rade la toata lumea pe strada si i-a inebunit pe vecini....trebuie sa vin repede in casa de la plimbare ca daca ne prind pe hol il scap in vreun apartament si nu il mai scot decat cu forta[cool]. Am luat-o pe aratura......cam asta e......in principal lipsa banilor e lucrul care ma impiedica sa il "producem" si pe bebe2. Pupici de la mami Camelia si bebe Rares http://community.webshots.com/user/cameliac ``````````` Just hope ```````````
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt o mamica de 2 dracusori nemaipomeniti. Nu mai conteaza cum a fost prima sarcina, cum a fost adaptarea la bebelus prima data, cert este ca desi doream ca Anca sa aiba un frate sau o sora, ne era tot mai greu sa ne decidem cu trecerea timpului. Si tocmai cand ma decisesem sa spun gata, am ramas insarcinata. Si a fost si greu, dar si frumos. Si ma simt mandra de cei 2 copii. Am crezut ca voi fi moarta de oboseala. Asa e, dar pana la urma e singura oboseala care imi da satisfactii cum n-as fi crezut. Nu m-as incumeta sa sfatuiesc pe nimeni sa mai faca un copil, ideea e ca in clipa in care apare, uiti de toate grijile de genul: ce ma fac daca....?? Pur si simplu actionezi. Si nici nu mai exista indoiala in suflet: ii iubesti pe amandoi la nebunie. Cineva spunea (intr-una din cartile "Supa pentru suflet..." ca iubirea de mama nu se imparte intre copii, ci se inmulteste!) Vilma, Anca si Tudor Vilma, Anca si Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by sirod
multumesc, fetelor! cred ca undeva in subconstientul meu atirna ce spune Raducu. Si povestile cu 'doi BB'sint emotionante si...cred ca iti trebuie si o doza de 'nebunie' in vremurile astea sa poti sa o iei de la cap,nu? si serviciul imi da de gindit... virsta (31) nu prea imi mai da timp de gindire, vreau sa fiu 'tinara' cind ei ([ups]am spus deja ei!!!)vor fi mari! doris
Doris, sunt cam in aceeasi situatie cu tine ! Am 31 de ani, o fetita de 2 anisori si imi doresc foarte mult al 2-lea BB. Varsta ma indeamna sa-l fac acum, dar situatia financiara ma tine pe loc. [:(] Trebuie sa imi schimb locul de munca, altfel risc sa raman agatata aici, cu un salariu foarte mic. Ceea ce inseamna ca va trebui sa aman BB 2 pt. mai tarziu cu 1-2 ani. Numai la BB 2 sau la un nou serviciu mi-e gandul... [V] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
S-a inclinat balanta puternic spre BB2! Daca nu intervine nimic urit,dupa Paste ne punem serios pe treaba... Ma gindesc ca n-o sa-i strice fie-mii un frate/sora, nu stii cum si unde ii arunca viata, poate se pot ajuta unul pe altul... Tineti-mi pumnii si curaj tututror nehotaritelor! va pup doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...