Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oare ce pot face doua maini (ne)dibace) ???


Lauraa

Recommended Posts

Servus! Voi de unde va procurati haine de gravide? Gasiti ceva pe gustul vostru? Eu de cate ori ies in oras sunt la marginea unei crize de nervi cand vad oferta din magazine. Sunt urate, croite fara gust, fara bun-.simt, culori terne, cacaniu, gri, etc..Intr-un cuvant sunt de toata jena. In plus oferta fiind mica, preturile sunt aberante. Un costum de baie purtabil costa pe la 70-80€. Inca am curajul sa imi imbrac costumele in doua piese dar pana cand? M-ar interesa ce as putea sa fac eu singura. Ma refer la modificari facute la haine normale, la blugi, fuste,etc in asa fel incat sa imi incapa burta ca in rest contragreutatea [:D] de la spate a ramas la forma initiala.. Am o masina de cusut micuta, electrica, destul de desteapta. Aveti vreo idee cum as putea sa largesc o pereche de blugi la talie? In rest, raman la ideea ca dupa cum arata hainele ce le sunt destinate, gravidele trebuie ca o data cu sarcina sa-si punacenusa in cap si sa se imbrace ca niste paiate, de parca ele nu sunt aceleasi femei care cu 4-5 luni in urma se imbracau modern si le umpleau buzunarele de bani... Amarâta, Laura si burtica de 23 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E drept ca marea majoritate a hainelor de gravidute sunt naspa rau. dar daca te stradui, gasesti si lucruri frumusele. Cred ca si in Germania sunt lanturile de magazine H&M sau C&A. E adevarat ca nu toate lucrurile sunt facute cu gust,dar daca ai noroc, gasesti. Eu de acolo mi-am luat niste blugi evazati (cu burtica elastica), o camasa din velur rosie, niste pantaloni negri (cu burtica elastica), mai de ocazie, si alte lucruri dragute. Si sunt la preturi acceptabile. Nu dispera. Mamicile reusesc sa ramana frumoase si-n perioada sarcinii. Totul e sa vrei! Cu drag, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai la C&A si H&M ma refeream si eu. Nu-mi plac hainele lor. De la C&A mi-am laut si eu o pereche de blugi cu burta de flanel (sau ce-o fi) si o bluza bordeaux de velur, dar in rest sunt penibile. Mai astept, eventual intra colectia noua. In afara de astea doua nu se gasesc alte magazine cu haine de gravide,sau nu le-am gasit eu. Pe net se mai pot comanda dar eu daca nu pipai materialul si nu fac o proba n-am incredere. Desi pana la urma o sa comand ca nu mai tine... Laura si burtica de 23 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura poti sa desfaci blugii pe parti si sa le pui material de acela elastic care se foloseste la pantalonii de gravida in fata sau tot blug, doar ca tu vei pune pe parti si poti pune un pic mai mult material ca sa iti vina pantalonii si cand va mai creste burtica, punand la bata blugilor elastic mai lat in care faci si cateva gauri, iar pe parti spre burtica pui cate un nasture si iti faci pantaloni reglabili, daca e bata dubla bagi cu o agrafa elastic, daca nu poti faci niste gaici pe dinauntru si bagi pe acolo elsaticul. O alta idee e sa bagi material elastic, la culoare,sau blug in fata la blugi dupa ce scoti fermoarul si tai, dand acolo o forma asa ca pantalonii din magazin pt gravide, iar pt a fi sigura ca ii poti lua pe tine fara probleme, poti sa pui fermoar pe o parte, nu imi au seama daca e necesar, iti piti face o iedee uitandu-te la cei din magazin. Mult succes! Samara care e [gravi]in 7 sapt. DPN 25 august 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am simtit mai bine in pantalonii de la H&M(au alta croiala), bluzele de acolo nu mi-au placut, in schimb am gasit intotdeauna ceva pe gustul meu la pulovere si bluze in C&A; la Karstadt nu prea am gasit mare lucru; In rest in diverse buticuri mi s-au parut prea scumpe o pereche de pantaloni sau o bluza 99 Euro, pur si simplu calitativ aproape la fel..... Baby-Walz in orasele mai mari e peste tot si acolo preturile sunt medii, mai ridicate un picut ca la C&A dar merge. In rest cauta la www.ebay.de sunt si lucruri noi eu mi-am luat de ex o pijama draguta cu 8 euro, bumbac 100%, uite linkul de la respectivul: http://cgi6.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewSellersOtherItems&userid=kemp-versand&include=0&since=-1&sort=3&rows=50 nu prea are in moment multe oferte dar mai urmareste si tu. De ex. la comanda acasa le poti trimite in 14 zile inapoi fara sa te coste nimic, referitor la Babywalz sau alte cataloage asa ca....incearca. narcisa 37 saptamani & Patrick 1 an si 6 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura si eu am avut problema asta in timpul sarcinii, ca nu gaseam mai nimic care sa mi se para frumos si sexy si elegant in acelasi timp, noi avem aici V&D care au ceva lucruri de calitate si nu foarte scumpe dar cred ca in Germania nu este...hai sa-ti spun cum m-am imbracat eu! Eu am apucat si vara deci iti dai seama ca muream sa ma imbrac ca o femeie "comunista"cu tricouri lalai sau altele...asa ca uite cum am procedat: mi-am luat doua perechi de panataloci pe snur in talie de in, unii roz pal unii negri, ca pentru tipe neinsarcinate dar mai plinute in talie, din in...pe care ii asortam cu tricouri care se mulau pe burtica, deci se vedea, dar aici toata lumea isi poarta burtica cu mandrie, nu si-o ascund, tricouri in o gramada de culori, de la alb, la bej, etc....purtam de asemenea, sabotei ciocati, dar cu tocul acela finut, dar mic....cercei de asemenea lungi sau oricum accentul sa cada pe accesorii si nu pe burtica, de asemenea am avut si fuste cu descpicaturi si foarte mulate dar sus pe elastic, finut ca de dantlea de care vezi uneori la sutiene, pe care iarasi le asortam cu topuri cu bretelute spaghetti si nu uita e foarte important ce gentuta eleganta sau pantofi porti, schimba total "tinuta". bafta multa, Lena si [bibe] Freya (2 luni si 12 zile) http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele ...aveti perfecta dreptate ...dar sa vedeti ce e in tara..va cruciti si ce preturi.... www.bebelusultau.ro Acum, am doua reviste ...vedeti daca puteti sa gasiti ceva ...sunt englezesti...arata tare bine.... www.jojomamanbebe.co.uk www.bloomingmarvellous.co.uk www.mothercare.co.uk sunt verificate, purtate de prietena mea ....asa ca ..bafta! Mani -[gravi]10 saptamini si 6 zile 36ani, Dr Adam, 3Aug 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, pe ebay imi cam fac veacul cautand.Intr-adevar este o alternativa buna. Am gasit o firma care vinde niste blugi tare faini si sexosi cu talie joasa,desi cam scumpi.Aia ii am in vedere. Cu C&A si H&M nu ma impac nicicum,nu sunt pe gustul meu din pacate. Lena, suna tare interesant ce spui tu, dar din puctul asta de vedere e vara intr-adevar mai avantajos. Mai un pantalon subtire pe snur,mai o rochita flu-flu ,etc, mai merge. Iarna in schimb iti trebuie de la strampi pana la geaca, aici intrand maieu,tricou,bluze,pulovere,etc. Si bineinteles blugi sau pantaloni mai grosi... O sa am si eu noroc in ultima luna ca va fi probabil mai cald (aprilie) ... Samara, cred ca o sa-mi iau inima in dinti sa incerc o modificare la o pereche de blugi... [biz] Multumesc de info! Laura si burtica de 23 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, eu te inteleg perfect...ca si eu cu o rochie si un pantalon am facut aproape toata sarcina.In vara imi luasem o rochie frumoasa de la Baby walz si apoi de H&M mi-am gasit niste pantaloni tare frumosi(eleganti si material super..am dat mult dar a meritat).Nu au pus material sau altceva, burta dintr-o bucata, super!Nici eu nu suport bucati bagate la burta si alte porcarii.Am mai avut o rochie normala ce se intidnea putin, si toate tricourile camasile descheiate mi-au venit pana acum si-mi mai vin inca.Sa se vada burtica, ca doar is mandra de ea.Nu purta foarte strimt, dar nici larg.Sa-ti fie bine si sa nu-ti lase semne.Acum cu zapada am pus ghetele de munte si pantalon de trening(s-a nimerit sa fie larg pt burtica) si cu geaca si asta e-...trece. Daca poti, modifica-ti niste pantaloni, dar s-acoperi cu o bluzita ceva soldurile, locurile cu materialul adaugat.Eu mi-as fi facut ceva dar nu am masina..ca reusesti pana la urma, stai linistita. Poti purta acelasi panatlon(ca mine) dar schimba bluza si vei vedea ca va fi altfel..fa-ti asa zise costumase din aceleasi haine. Sarcina usoara si bebe sanatos! 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...