Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gimnastica pt. gravide


anacami

Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anca, poti arunca un oki pe www.activecenter.ro Stiu ca Vania Limban este super meseriasa in domeniu. Am o prietena care a facut gimnastica la Giulesti unde o sedinta costa 50 000 de lei si a fost f.f. multumita. A nascut si ne-a povestit ca chiar i-au folosit tehnicile invatate acolo. Adriana[gravi]in saptamana 36
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, aerobicul nu e singura forma de gimnastica pt. gravide. Si presupune si un control f. riguros al pulsului chiar in timpul fiecarei sedinte. Un prieten de-al meu face inscrieri in perioada asta pt. cursuri de gimnastica si yoga pt. gravide. Este vorba despre dr. Constantin Sararu, anatomopatolog la Spitalul D. Hociota din Bucuresti, presedintele Fundatiei romano-engleze de homeopatie unicista SIMILIMUM (cu cabinete de homeopatie in Bucuresti si Turnu Severin), lector de Ayurveda (medicina traditionala indiana) si instructor de yoga. Sunt cursuri de pregatire prenatala pt. gravide cu elemente din yoga (in Franta exista cursuri de yoga pt. gravide, de exemplu). Cursul integreaza simultan pregatirea fizica, respiratia controlata, tehnici de relaxare, probleme de dieta, forta mintii. In plus se ofera asistenta ayurvedica si homeopatica daca este necesar. Sunt 2 cursuri de cate 1,5-2 ore pe saptamana, ele vor incepe in jurul date de 10 februarie. Inscrieri se fac pt. gravide din luna a 3-a incepand, cursurile se tin in zona Tineretului intr-un spatiu placut apartinand unui cabinet medical, iar pretul este de 40 de euro pe luna (pret promotional pentru persoanele care se inscriu in urmatoarele 3 luni), ceea ce inseamna cam 5 euro/sedinta. Cursul va fi sustinut de o instructoare formata special pt. aceasta, cu pregatire de asistenta medicala si kinetoterapie. Pentru detalii poti sa il suni la tel. 0788 413215 sau 0722 536747. Este un om deosebit si poti sa comunici cu el fara retineri, nu se simte "deranjat"; este alaturi de oameni. Desi aceste cursuri sunt in faza de debut, metoda am aplicat-o pentru cunostinte de-ale noastre cu rezultate excelente pana acum. Sunt create si premizele unei recuperari postnatale mai bune. cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...