Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubeste-Ma asa cum esti tu!


Recommended Posts

"Nu imi spune nimic... Iti cunosc mizeria, necazurile, luptele si ispitele sufletului tau. Iti cunosc si stiu si lasitatea pacatelor si cu toate acestea iti spun: Iubeste-Ma asa cum esti tu; da-Mi inima ta! Daca o sa astepti ca sa devii un inger ca sa Mi te daruiesti intru iubire, atunci n-ai sa Ma iubesti niciodata. Chiar cand esti las, fricos, neincrezator in implinirea dragostei si savarsirea sfinteniei, chiar cand ai sa recazi in acele pacate pe care nu ai vrea sa le mai faci, Eu nu iti dau voie sa nu Ma iubesti. Iubeste-Ma asa cum esti tu! In orice moment si in orice situatie te-ai afla: in credinciosie sau tradare, in ravna sau uscaciune, tu iubeste-Ma asa cum esti. Eu vreau sa ma poti iubi din putina si saraca ta inima. Daca astepti pana cand ai sa fi desavarsit ca sa Ma poti iubi, atunci n-ai sa Ma iubesti niciodata. N-as putea Eu oare sa fac din fiecare fir de nisip un Serafim ? Un inger care sa straluceasca de curatie si dragoste ? Nu sunt Eu Domnul Dumnezeu care a creeat toate si pot totul ? Omule, ti-ai dat tu viata pentru lume din dragoste pentru oameni, sau ai murit din iubire pentru Mine ? Atunci din ce motiv nu Ma lasi sa te iubesc ? Fiul - Meu, lasa-Ma sa te iubesc, Eu iti vreau inima, care este locasul Meu. Desigur, cu timpul am sa te schimb, insa chiar pana atunci iubeste-Ma asa cum esti tu, fiindca Eu te iubesc cu toate ca esti asa. Eu vreau ca dragostea ta pentru Mine sa se nasca din putina si saraca ta inima, din adancul neputintei si al murdariei tale. Eu te iubesc si cand esti slab si necurat. Nu vreau o dragoste izvorata si hranita din mandria ''virtutilor'' tale, ci dintr-o inima smerita pe care Eu o pot curati oricand. N-am nevoie de "virtutile" tale, de talentele tale, de intelepciunea ta. Eu vreau doar sa Ma iubesti si sa lucrezi cu dragoste pentru Mine. Apropie-te cu dragoste. Unui fier ruginit flacarile nu numai ca i-ar curata rugina, dar l-ar face incandescent. Iubeste-Ma si pacatele se vor arde si tu vei fi fericit. Iubeste-Ma, nu numai ca sa fii curat, caci asta ar fi din nou o mandrie pentru tine, ci pentru ca Eu vreau sa Ma odihnesc in inima ta. Deci nu te mai ingriji de asta. As putea sa fac prin tine lucruri mari pentru mintea omeneasca, dar nu; tu ai sa fii sluga rea si nefolositoare si neputincioasa. Am sa-ti iau si putinul pe care tu te increzi ca il ai. Eu te-am facut din iubire si pentru ca sa-ti dau iubirea, fara ca tu sa-Mi poti da ceva. Nu incerca sa-Mi platesti iubirea prin nimic, asta ma doare atat de mult la tine... Iubeste-Ma in dragostea Duhului Meu si fara motive. Nu mai sta departe de Mine; iti lipseste nu sfintenia (pe care Eu ti-o pot da), ci o inima gata sa Ma iubeasca oricand si pana la capat. Astazi Eu stau la usa inimii tale ca un cersetor. Eu, Singurul, Adevaratul Imparat si Domn. Eu bat si astept. Grabeste-te sa-Mi deschizi prin smerenie. Nu mai aduce motiv intinaciunea si saracia ta. Daca ti-ai cunoaste-o pana in adanc si deplin, ai muri de durere. Dar ceea ce M-ar durea pe Mine, ar fi ca tu si acum sa te indoiesti de Mine, de iubirea ce o am pentru tine. Crede ca Eu pot totul si tu nu poti nimica fara Mine, doar pacatul esti in stare sa-l faci fara ajutorul Meu. Sa nu te increzi in tine fara Mine, caci astfel o sa fiu nevoit sa te las in cadere in masura in care tu te apreciezi. Orice s-ar intampla, nu astepta nicidecum ca sa devii sfant, ca pe urma sa Ma iubesti... in acest fel tu nu M-ai iubi niciodata..." L-am primit si eu de la cineva (n-a stiut sa-mi spuna sursa), mi-a placut, si l-am dat si eu mai departe... Giuliano
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E minunat ca avem un Dumnezeu care ne primeste.El ne asteapta sa-i dam inima noastra sa locuiasca in ea.Pentru multi pare o nebunie lucrul acesta , dar mai bine sa fim nebuni dar nu despartiti de Dumnezeu.Va veni o zi in care ni se va spune: Tu vrei un loc in cer , langa Mine.Dar Eu , Eu am avut vreun loc in viata ta?Atunci ce raspuns vom da , pentru ca atunci viata noastra se va fi sfarsit.... Sa incercam sa luam aminte la chemarile lui Dumnezeu.In fiecare duminica glasurile clopotelor parca ingana plansul Domnului dupa fiecare suflet.Si parca spun:Vino la Mine , da-mi INIMA TA !Te astept! Multumim mult iulian1969 si te asteptam sa mai scrii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...