Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

robot de bucatarie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am unul Bosch, cred. Nu-l folosesc decat pentru tocat varza si folosesc blenderul pentru supele si piureuriule lui david si storcatorul de fructe. Din cand in cand mai toc si carne la el. Iddea e ca din punctul me de vedere e mai bine sa cumperi unul care sa toace carne si zarzavat, sa aibe storcator de fructe si citrice si blender.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un robot Braun K 700 cu doua cani. E super folositor! Cand era Diana bebe ii pasam la robot toata mancarea si iesea ca un piure. Toaca si carne, mixeaza orice, face salate de vinete, icre... Toaca zarzavaturi, rade mere si alte fructe sau legume, taie cartofii pentru prajit, face aluat... [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am unul vechi, nu are prea multe functii dar a fost mana cereasca la facut suc de fructe piureuri si alte alea. daca nu ai si vrei sa-ti cumperi, parerea mea e sa iei unul cu cat mai multe functii (tocat zarzavaturi, pasa, storcator, si mai stiu eu ce). eu nu am auzit pe nimeni care are robot sa se planga de el, dar stiu o masina electrica de tocat carnea care nu e buna de nimic. sincera sa fiu tot mai mult imi place carnea tocata la clasica masina de tocat care iti strica masa. Adina si dragalasii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un robot de bucatarie Moulinex, e frantuzesc, si sunt foarte multumita de el. Are toate functiile, pot face orice de la tacat, mixat, sucuri de legume si fructe, piureuri, taiat ceapa, cartofi, etc. Sunt foarte multumita, singurul lucru care ma deranjeaza este ca are multe piese si cand trebuie sa le speli...asta ar fi singurul dezavantaj. Cel putin de cand o am pe Clara, nu stiu ce m-as fi facut fara el. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 4 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am Siemens care mi se pare destul de bun. Eu nici nu prea am reusit sa ii descopar toate obtiunile[:I] Am tocat carne, am facut piure, am taiat lecume si am facut suc de fructe. Mama spune ca face si aluat, dar eu nu am mai ajuns pana la arta asta[:)] Si adevarul e ca economisesti o groaza de timp si nervi! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat cand era Miruna mica un Moulinex, tot asa cu 2 vase de face de toate. La inceput ii faceam mancarea ei pe blender, ca sa iasa totul foarte fin tocat, apoi am trecut pe vasul mare la care ies bucatele mici. In rest, toaca carnea, are razatori si taietori, sucuri de fructe si citrice. Pentru mine este o minune si il folosesc intensiv mai ales cand fac mese si trebuie sa ma descurc in timp scurt cu multe specialitati. De spalat, il spala sotul in ocaziile astea, ca sa mergem pe banda rulanta. Numai bine si spor la cumparaturi, boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un robot Moulinex ce vreo 7 ani si as fi ca fara maini fara el in bucatarie. Face de toate, doar ca nu imi prea place carnea tocata cum iese cu el. Dar de cand il am pe Costin mi-am luat si un blender care e mult mai util pentru piureuri. Cana de la mixer e prea mare si nu il pot folosi la cantitati mai mici, cat o portie. Manuela si bb Costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...