Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Credeti in spirite ?


Recommended Posts

Mie mi s-a intamplat o chestie care m-a pus pe ganduri acum 2 ani cand inca eram in Romania dar ne depusesem actele pentru NZ si asteptam cu sufletul la gura sa vedem daca plecam sau nu.Sotul meu nu a mai avut rabdare si a propus sa mergem la o ghicitoare.Am gasit o tipa in ziar,nu era tiganca si am mers la ea.De cum am intrat pe usa ne-a spus ca ni se pregateste o mare schimbare in viata noastra,vom pleca departe peste mari si tari si acolo ne vom face casa si vom avea copii care vor creste acolo.A zis ca ea vede un om cu parul alb care este mort(l-a descris pe tatal sotului meu care este decedat de 20 de ani)care va avea grija de noi,ne va indruma pe drumul greu pe care am apucat.Dupa care ne-a spus ca sotul meu a fost bolnav la pat(si intradevar fusese bolnav la pat cu cateva luni in urma-un picior rupt) si a mai spus foarte multe lucruri care ni se intamplasera sau urmau sa se intample.Pana acum tot ceea ce a zis a fost adevarat.A zis ca la inceput va fi foarte greu,ca nu vom fifericiti din prima dar dupa aia,foarte repede lucrurilese vor aranja mai bine decat ne asteptam si ca ne este scris sa plecam si sa ne facem o casa in alta parte,departe de tara in care ne-am nascut.Eu am plecat de acolo tremurand si nu o sa uit niciodata experienta asta. Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu una nu am participat la sedinte de spiritism ,dar pot spune ca mi-am visat bunicii in todeauna .Sunt de religie catolica, iar inainte de pasti cu 4 zile am vrut sa-i prezit sotuli meu biserica catolica si mormantul bunicilor mei din partea tatalui,eu pe bunicul meu nu l-am cunoscut,a murit dupa 2 luni de la nasterea mea.Mama-mi spunea ca ma iubea foarte mult.In seara cu pricina .dupa o discutie cu sotul meu,am hotarat sa mergem,noaptea l-am visat pe bunicul meu spunandu-mi ca nu am sa-i gasesc mormantul deoarece brazii dupa care ma orientam mereu au fost taiati.Vizavi de mormantul bunicului era o fata care s-a sinucis iar parintii ei au plantat 4 brazi imprejurul ei,dupa acestia ma orientam eu mereu..ma rog nu am dat prea mare importanta visuluiiar a doua zi am plecat sa vada si sotul meu locul de veci al familiei...intradevar am ramas surprinsa ..brazii nu mai erau,au fost taiati .A trebuit sa intreb pe cineva unde se afla locul cu pricina.Va imaginati ce soc a fost pt. mine.De atunci dau foarte mare atentie viselor si vreau sa spun ca s-au repetat.Bunica din partea mamei a murit de Sf. Nicolae la 2 zile dupa botezul ficei mele.Mi-am dorit intodeauna ca sa o vada pe fetita mea ,bunica m-a iubit foarte mult,ea era din Constanta ,asa ca vara am plecat la mare (dupa 5 ani)la casa bunicilor ,seara am fost socata caci am avut un vis cu bunica care-mi spunea "Angi ce frumoasa este fetita ta si ce mare sa facut,seamana cu tine"Dimineata am povestit matusii mele ,dansa a avut acelasi vis numai ca bunica o ruga sa-i imparta si ei ciocalata ,caci ii placeau foarte mult dulciurile,asa am si facut .Experientele de acest gen nu s-au oprit aici...Cumnatul meu era bolnav de cancer ,ne asteptam cu totii la un final ,numai ca eu am venit aici in Jap.facandu-i o promisiune ca am sa am grije de copiii lui,dupa 3 luni de chin el sa sfarsit ,eu nu am stiut ai mei au tinut secret sa nu ma supere ,dar l-am visat ,asa ca am sunat acasa iar mama mi-a zis ca este bine.A mai trecut o saptamana si iar l-am visat,deci sun din nou ,acum raspunde sora mea si-mi spune ca el sa stins acum 2 saptamani ,in ziua in care -l visasem.Credeti-ma ca acum cum vises ceva cred,sunt credincioasa si nu-mi este rusine sa spun ca ma rog in fiecare seara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand ne nastem, avem un destin trasat, o directie - nu un sens(vectorial vorbind); sensul (alegerea) ne ramane noua; viata e o provocare, o poti lua la stanga sau la dreapta, inainte sau inapoi, ai de ales daca sa te rogi sau nu la Dumnezeu, daca esti sau nu fericit ! Dumnezeu e perfect, nu a facut nimic intamplator, el nu greseste si nu poate face rau! Eu cred ca raul l-am inventat noi, oamenii, atunci cand nu recunosteam binele si linistea. Sa nu te uiti o clipa inapoi, mergi inainte, puterea lui Dumnezeu e atat de mare, incat nu-ti poate refuza implinirea unei minuni cum e un copil!Roaga-te si crede si sunt sigura ca Maica Domnului si tot ce e sfant si bun acolo sus, te va asculta si vei face inca un ingeras sanatos si frumos!!! Eu asta iti doresc din tot sufletul loredana &raducu (de 23 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca spiritismul, ghicitul in carti, tarot, etc., chiar si astrologia si horoscoapele sint chestiuni oculte pe care Dumnezeu le interzice cu desavirsire. In Bibile Dumnezeu spune sa nu facem cu nici un chip asa ceva, sa nu chemam duhuri ale celor morti sau alte duhuri, sa nu mergem la vrajitori, la cititori in stele, pentru ca acestia sint influentati de spirite malefice, in nici un caz nu au daruri de la Dumnezeu. Chiar daca ei isi pun cruci si icoane peste tot, asa cum putem vedea si la televizor, si vorbesc de Dumnezeu, asta nu inseamna ca il cunosc pe Dumnezeu cu adevarat, ca daca l-ar cunoaste nu are face asa ceva. Diavolul exista, si asa cum spune Dostoiveski intr-o carte de-a lui, cea mai mare inselatorie a lui este sa ne faca sa credem ca el de fapt nu exista. Are si el puteri mari si poate imita multe lucruri, sa nu uitam totusi ca are o inteligenta superioara. Daca Dumenzeu spune sa nu facem astfel de lucruri cred ca stie El mai bine de ce. Referitor la intrebarea ta, eu cred ca e bine sa te rogi lui Dumnezeu sa te calauzeasca, sa nu mai apelezi la astfel de metode, si sa incerci sa mai ai un bebe. Dumnezeu ne da libertatea sa alegem, ne pune inainte binele si raul, noi trebuie sa dorim sa alegem binele. Iti doresc sa ti se implineasca dorinta si sa-ti dea Dumnezeu un bebe sanatos daca asta iti doresti. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...