Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Moment poetic cu Pandele


Recommended Posts

PANDELE > > > > > > > > > > Bunicuta lui Pandele > > > > > De pe strada Ghica Tei > > > > > A bagat discret de seama > > > > > Cum ca nepotelul ei > > > > > Cand nu-i observat de nimeni > > > > > Nici de Tonc, nici de Rodica > > > > > Se cam joaca cu putica. > > > > > > > > > > Si i-a spus:-Pandele draga > > > > > Vai de mine, nu-i frumos! > > > > > Vezi pe domnul cel de colo, > > > > > Ala grasu si burtos? > > > > > Tot asa o burta mare- > > > > > I-a spus tainic bunicuta- > > > > > O sa-ti creasca de vreodata > > > > > Ai sa te mai joci cu puta! > > > > > > > > > > S-a speriat grozav Pandele > > > > > Si ofta cu-nfrigurare > > > > > Cand gandea ca o sa-i creasca > > > > > Tot asa o burta mare. > > > > > Dar primind cadou o toba > > > > > Si un cerc si-o muzicuta > > > > > De atuncea niciodata > > > > > N-a mai pus mana pe puta. > > > > > > > > > > Intr-o zi, fiind la plimbare > > > > > Pe soseaua-nrourata > > > > > A vazut sezand pe-o banca > > > > > O femeie-nsarcinata > > > > > Drept la ea s-a dus si-i spuse, > > > > > C-a rosit si bunicuta: > > > > > -Vezi ce ai patit cucoana > > > > > Daca te-ai jucat cu puta? > > > > > > > > > > Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Din pacate nu stiu, am primit-o pe mail si m-am gandit sa o pun si pe aForumul DC. Cu scuzele de rigoare pentru exprimare. Cu toate astea cred ca este indicata si .............. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...