Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Help: Graviduta fara medic ginecolog


vrabiuta

Recommended Posts

[hia] fetelor, ieri dimineata mi-am facut testul. rezultatul: pozitiv! [gravi] sunt intr-o stare usor euforica, dar am o mare problema: medicul! [medic] va rog mult sa imi recomandati un medic bun, fie femeie fie barbat, care sa aiba rabdare sa imi raspunda la intrebari si in care pot avea incredere, care sa ma asiste pe tot parcursul sarcinii si la nastere. orice informatie mi-ar fi foarte utila. multumesc mult. va pup,[pup] m ps am vazut lista medicilor, este foarte utila pentru multe dintre noi, dar din pacate pentru mine sunt doar niste nume insirate, care nu imi dau nici o idee despre doctorul respectiv...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Vrabuita, in primul rand te felicit pentru cele 2 liniute si sa iti dea Dumnezeu putere si sanatate, sa ai un bebe frumos, sanatos si norocos! Cu tot dragul ti-o recomand pe doctorita cu care am nascut eu acum 4 luni de zile. Se numeste Flori Mihalache si lucreaza la Spitalul CFR2 unde conditiile din maternitate sunt deosebite. Este o femeie foarte rabdatoare si apropiata si sunt convinsa ca iti va inspira incredere. Daca te intereseaza detalii scrie pe PM. Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Vrabiuta, eu sunt in 5 luni si o sa nasc la spitalul CFR2 cu dr. Isreb Nayel. Este inainte de toate un om extrem de calm. Te va supraveghea lunar cu eco, asa ca iti vei vedea bebelul de la stadiul de punctulet pana cand o sa inceapa sa faca tumbe prin burtica. Iti va raspunde la toate intrebarile si ceea ce este important, spun eu, isi respecta programarile cu strictete. Mie nu mi s-a intamplat niciodata sa astept peste ora la care am fost programata. Are un cabinet particular, dar daca vrei mai multe detalii, scrie-mi. PS: Eu am facut un studiu amanuntit al spitalelor din Bucuresti si a castigat cu brio CFR2. Dupa aceea mi-am ales dr care sa fie la acest spital. Si pe tine te sfatuiesc sa faci la fel. Daca preferi doctorita femeie, incearca cu doctorita Ralucai. Multa sanatate si bebe sanatos, Geta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca stai in zona Tei sau cat de cat apropiat ti-as recomnda pe dr. Doru Pana. Are un cabinet particular pe Lacul Tei unde te vede lunar si fiecare consultatie pe timpul sarcinii consta intr-o ecografie. Doar la sfarsitul sarcinii te urca pe masa aia nesuferita. Este medic la Maternitatea Giulesti. Acolo conditiile nu sunt tocmai bune, dar personalul este f. bun. Eu am nascut cu el in nov. 2003 si am fost f. multumita. Am nascut normal si pot sa spun ca m-a ajutat enorm. Si din punct de vedere medical dar si al faptului ca statea de vorba cu tine, te facea sa mai uiti de starea in care erai. Oricare ar fi alegerea ta, mult succes. Sarcina usoara si sa fii sanatoasa. Manuela http://community.webshots.com/user/mnicol77 Manuela si Letitia-Elena (7 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by SIMONABB
iti recomand pe DR LEMNETE de la Polizu sau Dr ANCA Florin-ALexandru de la MUNICIPAL - acesta din urma verificat pe pielea mea [:)] acum 2 luni. Daca ai intrebari iti stau la dispozitie SIMONA
Te rog, poti sa mai scrii nr. de telefon de la cabinet al dr. Anca. Ma gandesc sa merg si eu la el (am o prietena care a nascut mai demult cu el si a fost multumita), dar nu sunt inca hotarata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga burtica[;)], eu sunt o viitoare mamica(25 sapt) care a trecut prin aceeasi dilema ca si tine. Am intrebat peste tot m-am informat si apoi pentru ca vroiam sa nasc la Polizu l-am ales pe dl. dr.Lemnete si crede-ma sunt foarte multumita de alegere;este un foarte bun profesionist,foarte atent cu tine, iti explica tot ce se intampla pe parcursul sarcinii si foarte grijuliu cu viitoarea viata care creste in tine.Eu merg la el la cabinetul sau particular Top Medical Center pe Stirbei Voda 69, iar conditiile sunt excelente. te pup si sper sa-ti fie de folos[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...