Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Texas- as dori sa aflu cit mai multe informatii


Recommended Posts

In a doua parte a acestui an planuim sa ne mutam in Texas, probabil Dallas; as dori cit mai multe informatii despre Texas, cum e sa traiesti si sa muncesti in Texas, care e situatia serviciilor (high-tech), cum e vremea, ce temperaturi sint vara, care e pretul caselor, orice informatie e bine venita. Multumesc frumos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Giani, Eu sunt in Texas, mai precis Dallas de aproape 6 ani, am trait in California un an si North Carolina un an. Din puctul meu de vedere este orasul cel mai potrivit pentru a creste o familie, mai precis cartierul Plano, care este construit de acelasi arhitect care a proiectat Beverly Hills. Copiii mei s-au nascut la un spital din Plano, noi nu locuim acum acolo, am preferat o casa mai mare cu bani mai putini mai departe decit o casa mai mica si mai scumpa. Preturile caselor sunt cele mai bune din toata America cu 100-120 de mii iti poti lua ori un townhouse mai central ori o casa mai mare mai departe. Joburile high-tech nu ma pricep nu sunt in domeniu, dar vreme este superba nu e frig deloc, iar vara cam prea cald, dar...there is nothing like the Texas sun, deci vino daca poti, te asteptam cu drag. Izolarea poate fi dureroasa un loc nou cu oameni necunoscuti, sotul meu este american si mergem la biserica americana, avem multe cunostinte, dar pot sa iti declar ca prietenii buni are hard to come by. oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...