Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

zona crepusculara??!!!


Recommended Posts

Initial creeata de mihaela_80
Nu stiu daca ati apucat sa vedeti in presa de dele doua cazuri de la Maternitatea Ploiesti. Doua mame(dupa alte surse chiar sase) au fost iformate la nastere ca ai lor copilasi (nascuti prematur, in doua cazuri) au murit. Asta se intampla in august. Acum, in ianuarie, le-au contactat cei de la directia copilului sa le intrebe de ce si-au abandonat copii. Mamele au dat in judecata maternitatea, (cele doua), restul de 4 nu cred ca bebelusii sunt ai lor si nu vor sa ii ia acasa, ministerul sanatatii a concediat-o pe directoare. Individa spusese cu nonsalanta ca nu e o mare tragedie, ci "o greseala banala". in fine.... daca le cunoaste cineva pe mamici, sau daca a patit ceva similar, va rog sa-mi dat un mesaj pe privat, pentru ca ma ocup de acest caz (in presa). Stiu de maternitatea asta, din ce am mai citit pe forum, ca are multe probleme. Chiar in decembrie patru copii au murit pentru ca mamele au fost lasate sa nasca pe niste carpe vechi si murdare. am uitat sa va spun-suspiciunile oficialitatilor sunt ca acesti copii erau vanduti, si ca ar fi o practica frecventa[bang] poate ca acum se va schimba ceva. astept raspunsurile voastre, as vrea sa stiu ce s-a intamplat acolo [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bebi, am citit si eu linkul dat de catre tine. Nici nu stiu ce sa mai cred, dar sigur nu as vrea sa fiu in pielea bietilor parinti.Sa-i intareasca Dumnezeu si sa fie totul bine.Socant...[V] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil...aceia nu sunt doctori, cum e posibil asa ceva? si unde i-au tinut astea 4 luni de zile, nu au si ei acte cand se nasc puisorii...of, of...deja ma revolta mult prea tare ce se intampla in maternitatile romanesti, e de groaza!!! Lena si [bibe] Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf Doamne ...cind aud asemenea cazuri ma cutremur !!! cum e posibil ? cine sa fie mai intii schimbat din functie, dat afara ? e clar ca e o mafie si trebuie descoperit creierul retelei mafiote... cum sa declari copii morti la nastere , sa acuzi mamicile ca i-au abandonat si apoi sa le spui ca traiesc ??? cei care conduc Ministerul sint convinsa ca ar vrea sa schimbe starea asta de lucruri, au si ei copii si sint oameni ...dar ei sint schimbati din functii, vin altii si nu apuca sa termine ce incep, nu au cum sa actioneze doar ei...iar in teritoriu cine sa controleze non-stop tot ce se intimpla? "Daca dragoste nu e, nimic nu e" Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce vazusem cate ceva prin spitale, credeam ca nu se poate cu mult mai rau. Dupa cazul maternitatii Ploiesti, in care 16 micuti nu au apucat sa isi bucure parintii, credeam ca nu se poate mai rau. Dar o parte dintre semenii nostrii au tinut cu tot dinadinsul sa ne demonstreze ca se poate orice ! Si, ca o completare "vitejeasca", diversi indivizi ies la rampa cu declaratii atat de socante de parca ar fi extrase din cele mai sumbre filme de groaza [bang] Oare pana cand se va mai intampla asa ceva ? Si cu pretul cator suflete ? [q] [q] [q] Indiferent ce facem cu vinovatii (de la "mustrari" pana la datul afara, ca altceva nu prea vad sa se intample, sau ceea ce cu mare indulgenta au sugerat cativa pe aici...), nimic nu va mai readuce printre noi acele sufletzele, nimic nu va alina durerea parintilor ale caror inimi vor plange pana in ultima clipa a vietii lor [q] [q] [q] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu era mai bine ca bietele mame sa nasca acasa la ele? Poate erau mai asigurate, si nasteau intr-un mediu mai curat si mai sigur pentru sanatatea sau chiar viata bebeilor. Mare crima se comite in Romania, inca si la aceasta ora. Multumesc lui Dumnezeu ca nu am nascut acolo.Oribil !!!!!!!!!!!!Asta da incurajare din partea statului sa mai faci copii. Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...