Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asigurarile private,lux sau necesitate?


Recommended Posts

Pentru ca in Romania exista mult mai multi pensionari decit cei salariati,care sunt platitori de impozite,taxe,etc.,sistemul de pensii de stat nu o sa mai faca fata in curind si o sa intre in faliment.Am inteles ca de anul acesta o sa se aprobe o lege,care sa ne oblige pe cei pina in 35 de ani,sa contribuim si la un fond de pensii privat. Eu una de anul acesta imi fac asigurare de viata si pensie privata,cu clauze medicale si alte alea.Voi aveti asa ceva?Aveti de gind sa va faceti?Credeti ca sunt utile? Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, eu m-am gandit serios la asigurare de pensie si de viata. Sotul meu are asigurare de pensie platita de firma, dar si el vrea sa isi faca de viata. Oricum exista acum multe firme care ofera pachete destul de bune, din cate stiu, dar mai trebuie sa treaca cativa ani pana ne vom obisnui cu acest sistem practicat pe scara larga in tarile occidentale. Noi cred ca vom opta pt. nederlanden. http://community.webshots.com/user/alina_constantin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In curand n-o sa mai fie un lux. De fapt nici nu e doar ca romanii habar n-au ce sunt alea asigurari si la ce sunt bune. Si mai ales putini se gandesc la viata si familia lor pe termen lung. Sotul meu are asigurare de viata si inca ceva pentru studiile copilului. Si noi tot Nederlanden am ales. Una peste alta sunt necesare. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sunt o necesitate, daca nu ai deja 50 de ani si deci nu mai poti pune prea mult. Inca nu avem, dar sunt in planul pe 2004. Probabil vom opta pt ING sau nedearlanden. oricum, ceva care se poate transfera si in afara, ca nimeni nu stie ce va face nici peste 5 ani dar peste 30-40........ Numai bine, Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu si-a facut o asigurare de viata, una de pensie, una de studii pentru fetitza noastra (care acum nu are decit 3 ani si 9 luni) iar eu mi-am facut una pentru pensie. Cred ca e o decizie responsabila. Eu nu ma gindesc decit la faptul ca nu vreau sa fiu o povara pentru copii la batrinete si ca e de preferat sa ii putem ajuta noi pe ei si nu vice-versa. Catusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt fff bune asigurarile,atat cele de viata,pensie cat si cele ptr.casa. noi avem asigurare la casa, la bunurile din casa si intentioneaza sa ne facem si din cele ptr pensie privata. sunt extrordinare ,noi am avut mare noroc cu asigurarea la casa. vecini de deasupra ne-au inundat ffff rau,aveam toata casa sub apa,ei nu erau acasa si a curs apa pna la nivelul geamurilor la ei,si cand a inceput sa se scurga toata apa a venit la noi,am avut disturs tot apartamentul ,am fost nevoiti sa scoatem mobila in fata blocului. am anuntat asigurarea si au venit imediat,am primit banii pe asigurare imediat ,si pe bunurile stricate si pe cea de inundatie,ptr ca exista clauze separate de inundatie,de incendiu,de furt,etc... ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...