Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asigurarile private,lux sau necesitate?


Recommended Posts

A auzit cineva de Grawe Romania? Este o firma noua pe piata romaneasca din cate am inteles ca tocmai am fost la un seminar de-al lor acum doua zile. Avand in vedere ca am mai participat si la un curs de 2 saptamania la Alliantz Tiriac va pot spune cateva diferente pe care le-am observat eu. Cei de la Grawe Romania au un sistem de acumulare de capital unde la sfarsitul perioadei ai doua variante: sa-ti scoti toti banii odata sau sa mergi pe sistemul pensiilor private, respectiv sa primesti o renta lunara. Renta se calculeaza in funtie de suma depusa anual si de perioada de timp care a trecut de la prima depunere. Minim este de 10 ani iar suma minima anuala este de 4 milioane lei, ceea ce nu mi se pare mult. In plus ei ofera gratuit o asigurare de viata daca te inscrii la sitemul de cumul de capital. O alta noutate,( si am inteles ca sunt singurii in Romania care fac asta)este faptul ca in cazul in care Doamne fereste, persoana moare, atunci familia poate opta pentru continuarea programului de acumulare de capital. La toate celelalte firme, in cazul decesului, contractul inceteaza de drept. Cei de la Tiriac nu mi se par destul de seriosi, dar poate ma insel. Daca mai doriti informatii vi le furnizez cu placere. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...