Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Radiografie cu probleme


Recommended Posts

Saptamana trecuta am facut cateva investigatii medicale copilului meu de 8 ani, care are un ritm lent de crestere de vreo 3 ani incoace;binenteles ca nu sunt singurele, am schimbat pana acum 4 pediatri si toti dupa un consult mai mult sau mai putin amanuntit si cateva analize de sange spuneau ca e ok. In fine, am dat peste o dr. inimoasa care l-a cercetat pe toate partile,printre altele trimitandu-ne sa-i facem o radiografie de "sea turca " sau "sa turceasca", adica din cate am inteles de la ea, spatiul cranian in care se afla glanda hipofiza; La radiografie au iesit modificari ale acesteia, mai exact: "clinoidele anterioare si posterioare" sunt modificate ceea ce ar putea insemna: -ca asa s-a nascut , ceea ce nu ar fi o problema, am inteles ca se numeste "empty sella" -ca sunt formatiuni aparute pe glanda hipofiza,supozitie care ma tortureaza de marti incoace, de cand am aflat... Acum as vrea sa va intreb daca ati mai auzit de acest gen de probleme, oricum mergem azi la endocrinolog si probabil maine la tomograf, dar m-ar ajuta sa stiu daca a mai fost cineva in aceasta situatie, pentru ca eu chiar nu stiu ce sa fac...endocrinologul la care mergem se numeste Radu Rotaras si probabil ca o sa mai merg si la altul inainte de a lua o decizie (legata de o eventuala operatie). Multumesc, Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu stiu daca te pot lamuri cu ceva dar mie mi-a recomandat dr. endocrinolog sa fac analiza "sa turceasca" baietelului meu pentru ca la varsta de 4 ani nu-i coborase un testicol in scrot. Dupa ce i-am facut-o dr. endocrinolog a zis ca totul este in regula. De la analiza mi-au ramas doua poze: una la mana si una la cap, dar pe ele nu scrie nimic. L.Popa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...