Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dar mamici si viitoare mamici de gemeni!?!


Recommended Posts

Toate mamicile ma suna sa-mi zica ca am aparut in revista. Multumim pentru atentia acordata. Ma bucur ca va place site-ul Ralucai. Ea este o prieteana a mea, dar nu este de aici de pe forum. Oricum stie ca sunt mare fan desprecopii.com. Fetele mele sunt racite acum, tusesc, le curge nasul si sunt destul de maraite. Cu toate astea se intrec la prostii de zici ca sunt 10 copii nu doi. De aseara sunt cam speriata, luni le trimit la doctor cu bunicile. Am observat la funduletul Mariei o mica excrescenta sau nu stiu cum sa-i zic, un fel de pliu in partea anterioara a anunsului. Nu-mi dau seama ce este poate fi un hemoroid, ce credeti? Ea nu a suferit nicodata de constipatie si nici nu pare sa o doara. Of ca iar sunt plina de griji. Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Camelia imi pare rau sa aud de problema Mariei. Speram ca nu este nimc grav si ca va fi bine. Te felicit si eu (scuze de intarziere) pentru articolul din revista. In mare, povestea ta seamana cu a mea. Si eu am avut probleme la inceputul sarcinii, le-am nascut mai repede (34 saptamani), au fost mitititele. Dar toate acestea parca s-au intamplat demult, tare demult... si nu a trecut decat 1 an si 4 luni jumate. Acum am doua nazdravane puse mereu pe sotii. Stiti ce fac mai nou? Au un dulap in care isi tin o parte din jucarii. Le scot pe toate afara si intra ele in dulap; amandoua sau se inchid in dulap. Intr-o zi, m-am speriat cand am intrat in camera: nu stiam unde este un puiut. Incep sa-l strig si numai ce apare din dulap. Camelia, le dorim fetitelor tale insanatosire grabnica. Va pupam pe toti. [pup] [pup] [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia,sper si eu ca micutele sa se faca repede bine.Vreau sa va spun ca azi am primit pe mail de la Mihai,articolul din mami,si desi i-l citisem pe site-ul Ralucai,m-am bucurat si mai mult cu mail-ul! Cristina,Janin vi l-am trimis si voua,l-ati primit? Ioana,azi mugureii tai au implinit o luna!!![s][s][s] Sa fie sanatosi si cumintei ca si pina acum![pup][flo] Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] http://community.webshots.com/user/theodorapap Si aici mica mea familie:http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmi, asa fac si copiii mei: arunca toate jucariile din rafturile bibliotecii si se urca ei pe rafturi. Unul la "parter", celalalt, la "nivel superior". Se mai intampla sa alunece raftul de sus si sa cada unul dintre ei. Evident, cade peste cel de jos. Nu se intampla nimic grav, doar ca sperietura este mare! Camelia, multa sanatate fetelor! Si ai mei sunt maraiti cand le mai curge nasucul, tusesc... Acesta este sezonul, ce sa facem. Sper sa rezolvati cat mai repede, si cu bine, problema Mariei. Dar , sper , sa nu fie chiar o problema. Angi si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din nou pentru felicitari. Noi am fost un pic afara azi, incerc sa le fac sa mearga mai mult pe jos, ca Ioana cel putin merge zece metri si vrea in brate. Dar incet incet le dau pe brazda. Cosmi sa stii ca si fetele fac la fel si mai nou si cu hainele, de am ajuns sa stam cu sarme la manerele sifonierului sa nu le mai deschida, la bucatarie in schimb aproape ca nu mai pot sa pregatesc nimic cu ele acolo, deschid dulapul si scot toate vasele, bat toba cu linguri in capace, arunca toate tacamurile pe jos, iar zilele trecute au facut un lata rau. Cand nu eram atenta, Ioana s-a suit pe un scaun langa chiuveta si a furat praful de vase, din ala Ajax sau ceva in genul si s-a dus cu el in casa, s-a suit in patut si a inceput sa-l scuture pana l-a varsat pe tot in patut, pe jos, pe haine de a trebuit sa schimbam si sa spalam tot sa nu se otraveasca. Angi, Theodora, ca voi sunteti mai aproape de varsta noastra cum stati cu oala si cu vorbitul? Fetele pronunta cuvinntele care denumesc ce vor ele si se fac intelese destul de bine. Ce e ciudat ca la cuvintele mai lungi de doua silabe pronunta numai ultimele litere, adica pot sa spuna calu, cutu, pisi, oaia, Nina (bunica), Dora (o matusa), mana, ochi, gura, etc, dar spun cala (potocala), mina (lumina), ane (baloane), ica (bunica), itza (fetitza), ene (desene), etc, singurul cuvant mai lung pe care il spun desi pocit este teteii (cerceii). Cu oala e jale, Maria face dimineata la oala, dar daca mai face o data in timpul zilei nu spune. Ioana nu prea vrea, rar o prinzi ca face la oala. Face numai in pampersi, dar daca a facut deja si o intrebi realizeaza cand a facut si cand nu. Cam asta. Maine va zic ce am facut la doctor. Sa speram ca nu e nimic grav. Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, Camelia, trebuie sa recunosc ca fetele tale au vocabular, nu gluma! Ai mei, in afara, de DA/NU, MAMA/TATI, caca, papa, apa, pipi, uite... , nu mai zic mare lucru. Andrei nu face deloc la olita, decat daca-l pun eu. Andreea cere olita numai cand face caca (si destul de rar la pipi). Nu-mi fac probleme cu olita, pentru ca va veni vara si vom scapa repede de pampers. Doar cu vorbitul imi fac eu griji, cu toate ca toata lumea ma linisteste si-mi zice ca vor vorbi. Fata unei amice a vorbit dupa 3 ani(la 3 ani si 4 luni) si a vorbit corect. Angi si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...