Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dar mamici si viitoare mamici de gemeni!?!


Recommended Posts

Mi-am amintit de Andreia si am cautat putin despre ea.Chiar daca nu e prea activa,m-am gindit ca are un loc special printre noi,ca SINGURA mamica de TRIPLETI!!! original posted by andreia NU am facut absolut nimic sa am tripleti.Imi doream foarte mult o fetita.Mai am un baiat de 5ani. Amity ambra e fetita, Jude si Doyle sunt baietii.Sunt casatorita cu un canadian.Suntem foarte fericiti pentru bebelusii nostri chiar daca e foarte greu...Eu acum sunt singura cu toti si ne descurcam binisor.Sunt relativ cuminti. Am dus sarcina pana la 34 de saptamani.Atunci nu am mai putut efectiv sa fac nimic.Mersul iesise de mult din calcul.Am 25 de ani si 4 copii.Sunt fericita.Vreau sa va trimit poze dar nu stiu cum. Am si eu o problema cu ochisorul unuia din ei.Cred ca canalul lacrimal este infundat.In spital mi-au spus ca e de la terapia foto pe care au facut-o pentru icter.Mi-au spus ceai de musetel.Din cate am inteles e gresit.Apoi mi-au spus Betabioptal.Nu merge. In ce consta interventia asta de care se vorbeste.Au aparatura pentru asa ceva sau e vorba de ceva mai complicat.Mi-e o frica de mor! Va pup pe toti si multumesc mult pentru urari si pentru felul in care m-ati primit. Andreia Theodora,o mamica fericita si [copil] Alexandros,[copil] Yannis gemenii mei minunati! 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] htpp://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+2&mid=188&cid=3737
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
va urmaresc de cand ati deschis subiectul pentru dintodeauna mi-au placut gemenii si mi-am dorit si eu dar de data asta nu a fost sa fie, poate la sarcina urmatoare. aveti niste bebei scumpi si imi inchipui ce fericite sunteti caci aveti o bucurie dubla. Teodora si angi, am vazut pozele recente, sunt niste draguti copii, gemenii tai Teodora s-au schimbata asa de mult de la ultimele poze vazute, iar fetita ta angi este asa de frumusica cu zulufii putin ondulati, dar nici baiatul nu e mai prejos. sa va traiasa gemenii si sa va bucurati de ei! Samara care e [gravi]in 9 sapt. DPN 29 august 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Samara
va urmaresc de cand ati deschis subiectul pentru dintodeauna mi-au placut gemenii si mi-am dorit si eu dar de data asta nu a fost sa fie, poate la sarcina urmatoare. aveti niste bebei scumpi si imi inchipui ce fericite sunteti caci aveti o bucurie dubla. Teodora si angi, am vazut pozele recente, sunt niste draguti copii, gemenii tai Teodora s-au schimbata asa de mult de la ultimele poze vazute, iar fetita ta angi este asa de frumusica cu zulufii putin ondulati, dar nici baiatul nu e mai prejos. sa va traiasa gemenii si sa va bucurati de ei! Samara care e [gravi]in 9 sapt. DPN 29 august 2004
Multumim pentru cuvintele frumoase... Tie multa sanatate, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos. Iar , daca tu iti doresti atat de mult gemeni, sa dea Dumnezeu ca urmatoarea sarcina a ta sa fie gemelara!!! Dar, pana atunci ai grija de tine si de bebelusul din burtica!!! Angi si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea, Noi inca nu am abordat problema olita, asteptam primavara... Noua acum ne ies caninii si ne mai trezim noaptea...In rest noaptea dormim 12 ore, ziua vreo ora... De vorbit v-am zis ca nu oprea vorbim, doar citeva cuvintele... Teodora ce mari sunt baieteii tai... Mai asteptam poze... Angi, ce au crescut puiutii... Si ce par frumos au...Noi ne-am tuns... Samara , sa ti se implineasca dorinta si urmatoarea sarcina sa fie gemelara... Janin, vad ca voi sunteti harnice la vorbit... Simona vad ca tu esti singura care ai nascut normal. Felicitari! Adevarul e ca si eu eram aproape, in ultimul moment moasa si-a dat seama ca Alexandra e cu fundul spre iesire si mi-au facut cezariana... Pupici la mamici si la gemenei, Cristina si gemenutele -- http://cristinacsa.bei.t-online.de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu ajutorul lui Veve,am dat peste subiectul despre tripletii Andreiei:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8061 Angi,ce dulci si dolofani sint cirliontatii tai! I-mi vine sa-i maninc! Cristina trimit poze acum! Samara,sa de-a Dumnezeu sa ti se indeplineasca dorinta la viitoarea sarcina! E uimitor,Simona ca ai nascut natural,nu stiam,poate ne spui mai multe! Si ai mei au inceput sa-si dezlege limba,deocamdata,in greceste,dar inteleg si putin romaneste si daca pun o intrebare in romaneste,spun DA! Intrebare e "-O iubesti mult pe mami?" Co olita,nici noi nu o ducem prea bine,reusesc sa faca doar daca sint pe faza si ii pun repede,ma refer la kk,dupa care sint tare fericiti! Pupicei la toti,mami se duce sa pregateasca mincarica!!! Theodora,o mamica fericita si [copil] Alexandros,[copil] Yannis gemenii mei minunati! 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] htpp://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+2&mid=188&cid=3737
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! ma primiti si pe mine pe lista voastra? Am 'o pereche de gemene' numai ca diferenta dintre ele este de un an si 4 luni jumate, adica exact 500 de zile. Glumesc desigur cu 'gemenele' mele. Desigur ca mi-as fi dorit f mult gemeni (mai ales ca si mama si bunica din partea tatalui au surori gemene). Dar n-a fost sa fie (deocamdata, timpul nu e trecut inca). Ma consolez cu gandul, ca cea mica e in zodia gemenilor [alcool][alcool] Va admir mult! [bis][bis] Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, am nascut normal. Toata lumea spune ca am fost curajoasa. Citisem mult despre nastere si am ales sa nasc natural din 2 motive: unul ca aveam nevoie de o refacere urgenta (sunt o mama singura) si al doilea ca mi-a fost teama pentru viata bebeilor – nu voiam sa le faca rau anestezia. Sa nu aruncati cu pietre! Mi-au interzis sa cobor din pat, dar in 4 ore de la nastere am fost pe picioarele mele la baie. Pe masa n-am tipat, dar am cerut apa tot timpul. Prima s-a nascut Stefania, care avea capul tare mare… Urmarile epiziotomiei nu au fost cine stie ce dureroase. Apoi, Daniel a iesit ca scuipat, ca alerga dr. sa-l prinda! A fost o experienta deosebita, pe care n-o voi regreta niciodata. Si, daca ar fi sa nasc a doua oara, as alege tot nasterea naturala. Au fost cele mai frumoase clipe din viata mea. N-as putea uita niciodata ce surprinsa am fost sa aud ca am o fetita (habar n-aveam, credeam ca sunt 2 baieti). N-as putea uita niciodata sentimentul pe care l-am simtit atingand, pentru intaia oara, fetita si vazand baietelul, ghemuletul caldut si obosit dupa atata efort… N-as fi ratat aceste clipe pentru nimic in viata! Mi s-au administrat cateva medicamente – calmante - in vena. Sa nu ma intrebati ce, ca nu stiu. Si am avut noroc cu medicul ginecolog care mi-a purtat de grija pe tot parcursul sarcinii si dupa, cu care am si nascut – Dr. Octavian Beleuta (Bacau) – caruia ii sunt recunoscatoare pana la moarte si dupa. Am nascut la 21.50 fetita si la 22.10 baiatul. Pe masa am urcat la 21.45. Am coborat la 22.15. Si toata noaptea n-am dormit de dor de puii mei. I-am vazut la 6.00. Erau in incubatoare. Dormeau…. Linistiti. I-am studiat atent… Erau intregi. Am plans 2 ore de fericire. I-am multumit lui Dumnezeu ca sunt intregi si sanatosi… Ii multumesc si acum si-n fiecare zi… E o minune… Si - nu-i asa? – suntem de 2 ori mai bogate decat oricine. Sa ne traiasca! http://community.webshots.com/user/simanoro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...