Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dar mamici si viitoare mamici de gemeni!?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Ioana77
Buna seara! Luca, Matei, Oana, bine ati venit alaturi de noi! Va multumesc tuturor pentru suport!!! Ioana si "Arturicii - sapt 40" [:-)))][:-)))]
' Am si eu emotii pentru tine! Sa dea Dumnezeu sa fie bine! Cat despre suportul moral, sfaturi si idei, conteaza pe noi! Ai grija de tine si de "Arturici" Angi si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copiii mei(in curand 2 ani)dorm cam 2-3 ore la pranz si seara se culca pe la 10. Se trezesc pe la 9-9:30... Mananca bine, nu sunt mofturosi. Se joaca singurei(bine, din septembrie sta cu ei in timpul zilei o bona) si ii las. Ma bucur ca nu se tin de fusta mea, ca au lumea lor... Angi si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, si eu am emotii alaturi de tine. Nici eu, cand am nascut, nu aveam programata cezariana, dar totul a fost OK. Bunul Dumnezeu te va ajuta. Ai grija de tine si de "Arturici". Si fetitele mele sunt cuminti. Se joaca mult impreuna. Si ele stau singurele. Mi-ar place sa stau sa ma joc cu ele mai mult, dar ziua sunt singura si trebuie sa ma ocup si de treburile gospodaresti. Sunt bucuroasa ca sunt doua si nu se plictisesc, chiar daca nu sunt cu ele. De o vreme se trezesc o data pe noapte (spre dimineata), dar adorm repede daca beau putin ceai si le punem suzeta. (Nu-mi prea place sa le pun suzeta [V]dar asta este).Se trezesc pe la 7 am, isi beau lapticul si adorm din nou pana pe la 9-9,30. In cursul zilei mai dorm 2-3 ore. Seara adorm pe la 9-10pm; uneori, chiar inainte de 9. Si papa foarte bine; niciodata n-am avut probleme. Doar cand le-am adus de la maternitate si ne-au spus ca papa 70 ml lapte la o masa si la noi papau 40 ml ne faceam griji. Dar ele se saturau cu atat. Atunci primeau laptic la fiecare 3 ore, cu o pauza mai mare noaptea. Dar asta era tare demult[;)]. Acum sunt doua mancacioase, sanatoase, frumoase si istete. Chiar daca au fost mititele au recuperat totul foarte bine. E o minune si ii multumesc lui Dumnezeu! [pup] [pup] [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va mai povestim despre noi! Suntem tare, tare dragalasi si har Domnului sanatosi. In afara faptului ca vom merge la Bucuresti saptamana viitoare pentru niste analize exacte si scrupuloase in ceea ce priveste constipatia Dariei care cu nici un chip nu pare sa se remedieze naturist sau macar sa se regleze din alimentatie. oricum pot sa va zic despre fetitza mea ca este o mare mofturoasa, care se stramba la orice pana gusta. daca-i place atunci deschide guritza, daca nu se scutura si da ochii peste cap si nu vrea cu nici un chip sa ia ce-i da mami. In schimb Catalin este un mare mancau, deschide gura si haleste tot ce prinde. La 9 luni jumate ambii au deja 2 dintisori jos si sunt plini de balutze :-) Cata;lin a inceput sa se ridice in picioare in patutz, deja are cateva trante la activ, chiar si din bratele mele, pentru ca este foaret activ si iute. Azi de exemplu s-a rasturnat cu premergatorul. Daria este prin comparatie mult mai inceata si mai calculata, calma, insa foarte egoista si geloasa.Ea sta bine mersi in patutz linistita cu jucariile, dar daca ma vede ca ma opresc la Catalin incepe sa tipe si sa planga. Este si o mika furacioasa pentru ca tot timpul ii ia jucariile baietelului. Ea se descurka, ce vretzi :-) desi e mai micutza si pare mult mai fragila ca el, face galagie si recurge la fortza....musca cu cei 2 dintuci si trage de par pe cine apuca. Ea nu se ridica singura in funduletz, nici nu se intoarce pe-ao parte sau sa se sprijine in cot. Bebeii vostri la cat timp au inceput sa faca aceste lucruri, pentru ca pe mine ma ingrijoreaza Daria, mi se pare cam tarziu....de altfel ea si mers mai tarziu cu mergatorul, pt ca nu punea piciorusele jos sa se sprijine. Am fost cu ea la medic si mi-a zis s-o las in pace ca are ritmul ei propriu Nu mai pot sta dar mai scriu, promit! :-) Si stau la dispozitie cu raspunsuri la intrebarile viitoarelor mamici Ioana curaj si felicitari ca ai putut duce sarcina la termen. Iti doresc nastere usoara si doi baieti sanatosi alaturi de mamika fericita Tamara si bebeii http://community.webshots.com/user/tamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

original posted by adlemi MESAJ DE LA IOANA 77 "28.01.2004 Am zarit lumina pe pamantsi ne-am nascut si noi.E frumos aici,ne place;e cald si e atata dragoste!Bine v-am gasit!YANN si PHILIP". Mesaj primit la 12.10. Deci..."Arturicii" au venit! Theodora,o mamica fericita si [copil] Alexandros,[copil] Yannis gemenii mei minunati! 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] htpp://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+2&mid=188&cid=3737
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-AU NASCUT ARTURICII!!! Bun venit la lumina,YANN si PHILIP! Am asa mari emotii ca-mi tremura tot corpul,parca am nascut eu!!! IOANA felicitari si AVENTURI PLACUTE... BRAVO,MAMICO! Theodora,o mamica fericita si [copil] Alexandros,[copil] Yannis gemenii mei minunati! 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] htpp://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+2&mid=188&cid=3737
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...