Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O INTREBARE :


Recommended Posts

scriu un subiect aparte ca sa intreb strict ceea ce ma intereseaza. stiu c mai sut fete pe forum care au trecut prin aceeasi situatie, si mai ales care au facut ceea ce vreau sa va intreb eu acum. deci: stiti ca tocmai am fost nevoita sa fac un chiuretaj. l-am facut pe 13.ian si sunt de atunci si pana maine inclusiv,sub tratament injecatbil su ampicilina si vitamine pastile. deci, doctorul a zis ca bine ar fi sa astept sa treac un ciclu ca sa ne "apucam" iarasi de treba. dar a mai zis, si ca nui ar fi bai dac as ramane acum. fiindca luna aceasta cea mai propice sa raman gravid,dupa chiuretaj si tratamnet. deci, voic e ziceti? sa incercam de pe acum sau sa las sa treaca luna asta?i este teama sa nu pierd ocazia si sa ma chinui iarasi cine stie cate luni. dar nu as face-o cu riscul unei prostii. deci, ce ziceti? sunt fete pe aici care au rams imediat dupa chiuretaj? cand? si cum s-a comportat sarcina? ce ziceti? pupici dulci... anne-marry si...albumul meu cu poze: http://poze.acasa.ro/poze/album?id=1513 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anne-marry ti-am citit amnele mesaje. In primul rand sa fii tare, sa nu te descurajezi ca viata merge inainte. Eu nu am fost in situatia ta , dar din ce am auzit si citit ar fi bine sa lasi sa treaca o perioada sa se refaca organismul , tine cont ca tu acum faci antibiotic. Lasa o perioada si incepe cu forte noi. Iti doresc sanatae si mult noroc. irina, mama lui Alex http://community.webshots.com/user/orzuirina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unii medici recomanda o "pauza" pana la ciclul urmator,altii doar 2 saptamani. ideea nu ar fi atat sexul,cat sanatatea ta si a copilului.organismul trebuie sa se pregateasca pt o noua sarcina,pentru a oferic cele mai bune conditii puiutului.apoi,sanatatea ta este la fel de importanta,sa fii in putere,caci a duce o sarcina nu-i tocmai floare la ureche. din punctul meu de vedere as zice sa mai astepti poate chiar cateva luni,in care sa iei vitamine si acid folic. acum,eu nu stiu ce a cauzat chiuretajul in cazul tau.si nu stiu nici cat de mult v-ati chinuit sa ramaneti insarcinati.si pot intelege nerabdarea si dorinta! faci cum crezi ca e mai bine! sper sa va ajuta dumnezeu! pupici, alexandrele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie, dupa prima sarcina pierduta (oprita in evolutie la saptamina mica), mi-a spus dr ca pot presta dupa primul ciclu. Asta in urma controlului facut dupa chiuretaj. De obicei doctorii recomanda o pauza de de 2, 3, 6 cicluri. Imediat dupa chiuretaj si sub tratament zic eu ca e destul de riscant. Imagineaza-ti ca inauntru e o mica rana pe care trebuie s-o lasi sa se vindece. Si oricum eu stiam ca nu ai voie sa prestezi chiar la o saptamina dupa chiuretaj pentru ca riscul unei infectii e destul e mare. Ar fi bine sa ai rabdare sa treaca macar un ciclu. Din cauza nerabdarii ai putea sa faci cine stie ce complicatii de care nu cred sa ai nevoie acum. Cele bune [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare f. rau, Anne-marry. Abia acum am citit ce ti s-a intamplat. Inteleg asa de bine prin ce treci. Mult curaj! Eu am fost avertizata ca acum pot sa raman f. usor insarcinata, deci sa am grija. Eu sunt in alta situatie, dar imi dau seama ca tu esti nerabdatoare sa ai un bb. Cred ca ar fi bine sa astepti sa treaca macar un ciclu. Abia astept sa te vad la mamici de 2004! Cornelia http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...