Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primele semne!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ma dureau saniiiiiiii de nu mai puteam, iar cand alergam, ii tineam cu mainile:); imi era teribil de somn, as fi dormit non-stop. apoi au venit restul de semne:greturi, ameteli, etc ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2 http://community.webshots.com/user/alinanunta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am stiut tot cu o saptamana dinainte de a venii ciclu ,pur si simplu ma simteam altfel si jos la ovare eram putin mai umflata decat de obicei.Pur si simplu am banuit ca am ramas,cred ca si cu presimtirea asta e ceva.Cat despre alte simpome ,nu nu am avut decat in proima zi cand trebuia sa-mi vina ciclu atunci au inceput sa ma doara sanii ,pana atunci nu ,care culmea de obicei ma luau cu o saptamana poate kiar doua inainte,si tot in prima zi cand trebuia sa-mi vina am avut mici dureri de mijloc exact ca la ciclu de crede-am ca o sa-mi vina[bang] insa bucuria a fost mareeeee. Eryka [gravi] & sufletzelul de fetitza din burtica --->22 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu doua saptamini inainte de ciclu mi s-au umflat sinii,tare de tot.Si dureauuuu.Niciodata nu patisem asa de devreme si sa fie asa de dureros.Mi-am dat seama ca sunt gravida,dar vroiam eu o confirmare si pe 21 dec.cu o zi inainte sa-mi vina rushii am facut testul care a iesit pozitiv[:D][:D] Gretzuri nu am avut deloc insa pe la 3-4 luni poate si mai devreme insa nu retin exact,aveam un soooomn.Efectiv adormeam unde apucam[nani][nani]In perioada aceea (de inceput)mergeam cu sotul meu la munca,si intram in masina si dai somn.Mai tirziu ,dupa 5 luni,aveam o pofta de mincareee,intra orice si oricind,nu refuzam nimik,in special dulciuri[pofta][papica]. Pupici [pup],sarcini usoare[gravi] , bb-ei si[copil]sanatosi Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu doua saptamini inainte de ciclu mi s-au umflat sinii,tare de tot.Si dureauuuu.Niciodata nu patisem asa de devreme si sa fie asa de dureros.Mi-am dat seama ca sunt gravida,dar vroiam eu o confirmare si pe 21 dec.cu o zi inainte sa-mi vina rushii am facut testul care a iesit pozitiv[:D][:D] Gretzuri nu am avut deloc insa pe la 3-4 luni poate si mai devreme insa nu retin exact,aveam un soooomn.Efectiv adormeam unde apucam[nani][nani]In perioada aceea (de inceput)mergeam cu sotul meu la munca,si intram in masina si dai somn.Mai tirziu ,dupa 5 luni,aveam o pofta de mincareee,intra orice si oricind,nu refuzam nimik,in special dulciuri[pofta][papica]. Pupici [pup],sarcini usoare[gravi] , bb-ei si[copil]sanatosi Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Nu fi derutata,PrInTeSs2_, mai ales ca la fiecare e altfel, dar suntem aici sa te ajutam ! Uite, la mine au inceput durerile asa, dupa ovulatie, de am zis ca gata, iar imi vine ciclul prea devreme. Eu am uterul retrovers si in lipa in care a ajuns conasul[copil] acolo si a inceput sa-si faca loc am inceput si eu sa simt. Apoi mi s-au umflat sanii si ma dureau, mai ales sfarcurile, de nici sutienele nu le mai suportam. Si cum inca nu voiam sa-mi fac sperante ca as fi insarcinata, nu am facut teste, mai ales ca durerile alea continuau si erau ca si cum uite acuma vin rushii. Si asa, cam la 6 zile de intarziere a ciclului, m-au apucat niste dureri sub coaste in partea dreapta (am zis ca o fi ficatul, de nerci si de oboseala) si parca aveam un nod in gat de greata si nu prea-mi mai ardea de nimic. Dupa asta au venit doua zile in care nu am putut sa mananc decat suc de citrice si abia atunci mi-am zis: hai fata sa facem si noi un test. Acuma suntem in 6 sapt de la UM, ne mai doare burtica din cand in cand, sutiene trebuie sa ne cumparam altele, iar de mancat am facut o pasiune pentru fructe si iaurt, ca de altele nu prea ne putem lipi [:D]. Mina [mamica] 6 sapt de la UM Sa va bucurati in fiecare zi de ceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi era un somn teribil. Dormeam cate 12 ore pe noapte si asi mai fi dormit vreo 2 si pe la servici. Ma asezam in pat sa uit la Teo si adormeam imediat iar pana dimineata nici ca ma mai trezeam. Am pus starea asta pe seama serviciului, ca faceam multe delegatii pe atunci. Acum nu mai sunt asa de somnoroasa. Oanna si Codrin , DPN 5 iunie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...