Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primele semne!


Recommended Posts

si pe mine ma dureau sanii rau. am vrut sa fac o mamografie de stress dar o asistenta careia ii datorez multe m-a rugat sa fac inainte un test de sarcina sa nu iradiem un potential bb. si era bb!!! ii sunt recunoscatoare pentru ca putea sa ma programeze si imi iradiam gagalicea in prima luna de existenta. [bis] cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu la 10 zile de la ovulatie aveam un sentiment ca sunt insarcinata, nu stiu de ce, dar stiam si ca sa ma conving, parca ma impingea ceva sa imi iau si un test, dar imi era tare frica dupa alte luni de teste negative. si totusi am cumparat testul si l-am facut in aceeasi seara, cu toate ca scria pe test ca se face la o saptamana de la intarzierea menstruatiei. si a iesit pozitiv, dar nu in primele 5 min, ci dupa vreo jum de ora timp in care nu ma mai uitasem pt ca eram suparata ca ma inselase cel de-al 6-lea simt. uau si cand am vazut a 2-a liniuta, ce fericire, credeam ca visez. am repetat testul a 2-a zi si tot pozitiv a iesit. asta e fost cu feeling-ul, semne propriu-zise au fost abdomenul mai imflamat in zona ovarelor, somn la greu, urinat din ce in ce mai des si mai tarziu dureri de sani. iar in ziua in care trebuia sa imi vina menstruatia am fost si insemnata, mi-au curs 2 picaturi de sange. mi-am adus aminte, s-a mai discutat pe un subiect despre asta uite aici link-ul http://desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=14204 PrInTeSs2_ mult succes! iti tinem pumnii sa ti se indeplineasca dorinta! Samara care e [gravi]in 8 sapt. DPN 29 august 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simptomul meu a fost a doua liniuta ...:) Nu toata lumea are simptome diferite de cele premenstruale, eu de exemplu nu am avut...Am facut vreo 6 teste , sase zile la rand, sa vad daca se intensifica liniuta, pana sa incep sa ma bucur cu adevarat...:))) Am facut primul test inainte de menstruatie. Sanatate maxima Monica [gravi] 14 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D]Ce dragute sunteti.[cheers]Va multumesc ca mi-ati raspuns promt, nici nu ma asteptam la atatea raspunsuri.[hopsieu]Ciudat cu presimtirile astea....eu am una si anume cred ca sunt gravida iar sotl meu zice ca nu mai sunt sanatoasa si de unde am scos asa ceva[q][q]nu ma crede zice ca e imposibil. O sa vedem noi in februarie,in rest inca nu sunt obosita sau sa imi fie rau, doar ca burtica mi-e putin umflata in zona ovarelor.[ups]nu stiu ce sa cred abia astept sa vina februarie. Va pupicesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 3 luni de incercari, am avut placuta surpriza sa simt o ameteala(de m-am asezat inapoi in pat), chiar in ziua, in care trebuia sa imi vina ciclul. Totusi, pt. a nu ma bucura degeaba(dupa 3 luni de sperante desarte) am mai asteptat 10 zile([bang]) pana sa imi fac testul de sarcina. [:D] Bafta, sa fii cum iti doresti [gravi] ! Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut nici un semn, dar am stiut... si am continuat sa cred impotriva testului care iesise negativ... poate pentru ca-l doream atat de mult incat numai la asta ma gandeam... nu pot motiva... stiu doar ca ma simteam extraordinar de fericita ... si calma... asa cum am fost de altfel si toata sarcina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He he he...de cate ori am sperat eu sa fiu gravida si sa-mi intarzie ciclu, dar el venea punctual ca un ceas la 28-32 zile. De obicei aveam simptome ciudate cu cateva zile(chiar pana la 10 zile) inainte de ciclu. Dar atunci a fost altfel. Imediat dupa cateva zile de la data conceperii (caci stiu sigur data) au inceput sa ma doara sanii.Ma deranjau mai mult cand incercam sa dorm in pozitia mea preferata, adica pe burta. Mi-a fost teama sa gandesc ca este de la o eventuala sarcina...asa ca mi-am zis doar ca m-a luat prea devreme. Si matinal am inceput sa am simptome de voma, la simplul contact cu aerul proaspat,dar nici asta nu era o noutatea, caci erau simptomele normale ale ciclului(doar ca prea devreme de data asta). Adevarul ca dupa ce a trecut data ciclului, o speranta a incoltit in inima mea.Imi era frica sa nu fie inca o iluzie pierduta.Asa ca de cate ori ma duceam la toaleta(incepusem sa merg foarte des)rasuflam usurata cand vedeam ca nu e nici picatura de sange. Cand am vazut ca ciclul mi-a intarziat 4-5 zile (rar la mine - si numai in cateva cazuri de avorturi spontane, de care sa fiu sincera imi era mai frica decat orice) m-am trezit intr-o dimineata si fara sa spun nimic m-am dus la baie si am facut un test de sarcina. Cumparasem cateva cu luni in urma, poate chiar un an si a fost prima data cand din instinct m-am hotarat sa imi fac testul.Scria pe el in 3-5 minute, la mine in 30-40 secunde, exact cat a avut nevoie sa se umezeasca tot, au si aparut doua dungi,nu dungulite rosii, nu roz.E drept ca dupa 3-4 minute s-au mai decolorat, dar tot doua au fost.Le numaram si nu-mi venea a crede. Nu pot sa spun ca am fost fericita.Mai degraba am inceput sa ma impacientez, sa-mi fie teama sa nu pierd minunea aceea care crestea in mine si care avea atunci doar 3 saptamani. Am plecat in tara pentru 3 saptamani,desi sotul incerca sa ma convinga sa stau cuminte acasa, sa nu se intample ceva cu bebe.Si in tot acest timp am fost extrem de obosita, de-l exasperasem pe fratele meu:I-ar dormi.Dar eu stiam de ce si nu spuneam nimic, caci imi era frica de o deceptie.Si acolo tot cu frica ma duceam la toaleta.Am cumparat un test si de acolo, dar l-am facut numai cand m-am intors in US.A uitasem sa spun, ca de surpriza ii spuneam sotul ca nu e bun testul ca nu e valabil decat pana in noiembrie si noi eram in decembrie.De emotie nici nu vazusem ca era de fapt noiembrie 2004. Cand m-am intors am facut testul romanesc, desi se spune ca doar la cateva zile dupa concepere e bun, dar de unde,iar in 30-40 secunde au aparut cele doua dungi si eram in saptamana 7. Dar gata ca v-am plictisit de tot. mami si bebe in 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...