Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu incredere spre Canada (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc din suflet pentru toate urarile de bine, sa stiti ca ne-a mers totul ca pe roate si la medicale si cu petrecerea.[:D] Iris, la voi cum a mers cu copiii la consult? As putea sa mentionez ca intamplare amuzanta la medicale faptul ca in momentul in care am intrat cu Sofia la consult si am intalnit privirea calda si zambetul larg al medicului am ramas putin socata, nu eram obisnuita cu atata amabilitate[flo].... Doctorul in cauza, dupa ce s-a jucat cu fi-mea vreo cateva minute a inceput sa o consulte in joaca si astfel s-a intamplat si fericitul eveniment al primului consult fara plans. Am iesit de acolo fericita dar putin melancolica, gandindu-ma ca incep si in Ro sa evolueze putin lucrurile incepe lumea sa se civilizeze si sa se poarte frumos dar tocmai acum, cand plecam noi[:D]! Impartasind gandurile mele consortului am primit un raspuns dulce-amar: -DRAGA MEA, DAR TU NU AI VAZUT CA ERA CANADIAN? Adevarul e ca observasem ca medicul avea un usor accent, desi vorbea la perfectie romana insa nu-mi trecuse prin cap sa dau atentie ecusonului care certifica spusele sotului meu. Oricum, acum ca am depasit si obstacolul examinarilor fizice nu mai avem mult si......... vom primi asteptata viza[canada]. pe curand, cu drag, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...