Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu incredere spre Canada (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Angelp, intreaba asta la sub. cu Germania, sau posteaza un nou subiect la discutii generale, sigur vei primi raspuns. Modalitatea cea mai simpla este sa ti-l scoata cineva pt. tine, nu stiu daca in Germania se poate in BG s-a putut, soacra i-a ridicat cazierul sotului meu, insa stiu ca trebuie multe acte. In Ro, cazierul se scoate in cateva minute, in Bg, de exemplu e f complicat si astepti multe zile. Sa speram ca in Germania va fi fara complicatii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela P
Mihaela, pot sa te intreb si eu, cum a reusit sora ta sa ia viza de State? Banuiesc ca avea deja viza de rezident aici, insa pt State ce fel de viza a primit si in ce conditii a primit-o? Ma intereseaza asta pt fratele meu care urmeaza sa vina. Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Sora mea a plecat direct din Romania in SUA, nu a venit in Canada caci nu puteam s-o parenez deoarece terminase deja facultatea iar parintii nostri sint tot in Romania. Sotul ei (tot medic) a plecat cu bursa de PhD la o universitate americana iar ea cu bursa de insotitor. Ajunsa acolo, ea s-a apucat imediat sa invete pt Stepuri (ca in sesiune) si le-a luat unul cite unul cu munca foarte foarte multa. Numai bine, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,nu se poate totusi sa intre pe forum un medic stomatolog sincer care chiar a trecut prin procedura de echivalare,sa ne spuna si noua ce a facut,ce a patit,etc?eu,sincer,ma simt descurajata de informatiile astea...nu zic ca fug de alte munci,dar parca sa se duca naibii 6 ani de facultate si 1 an de stagiu....oricum,va multumesc tuturor!ira,mimitete,cum stati cu bagajele?bogdana,tu ce ce te ocupi pe-acolo?sper sa ajungi cat mai rapid sa lucrezi in domeniul tau![biz] flavia strat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flavianaro
ira,mimitete,cum stati cu bagajele?biz]
Cred ca nu vorbim despre aceleasi bagaje :-)), cu siguranta ale mele difera de cele ale lui Ira. Inca nu m-am apucat de bajajele mele pt vacanta la mare caci mai astept sa slabesc (keep dreaming...) si sa-mi cumpar alt costum de baie. O zi buna, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by flavianaro
fetelor,nu se poate totusi sa intre pe forum un medic stomatolog sincer care chiar a trecut prin procedura de echivalare,sa ne spuna si noua ce a facut,ce a patit,etc?eu,sincer,ma simt descurajata de informatiile astea...nu zic ca fug de alte munci,dar parca sa se duca naibii 6 ani de facultate si 1 an de stagiu....oricum,va multumesc tuturor!ira,mimitete,cum stati cu bagajele?bogdana,tu ce ce te ocupi pe-acolo?sper sa ajungi cat mai rapid sa lucrezi in domeniul tau![biz] flavia strat
Flavia, Medicul meu stomatolog este roman, dar plecat de mai mult timp din RO...adica dupa '89. Bineinteles ca acum dupa examene are propriul cabinet si o afacere prospera. Cred ca nu e cazul sa disperi, dimpotriva, poti lua partea buna a lucrurilor, in sensul ca atata timp cat esti in RO poti invata si meserie si sa te pui la punct cu limba si odata ajunsa aici vei vedea etapele detaliat, care poate sa difere intotdeauna de la caz la caz. Aici nimic nu se face de pe azi pe maine, ci totul se construieste in timp. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mimitete
quote:
Originally posted by flavianaro
ira,mimitete,cum stati cu bagajele?biz]
Cred ca nu vorbim despre aceleasi bagaje :-)), cu siguranta ale mele difera de cele ale lui Ira. Inca nu m-am apucat de bajajele mele pt vacanta la mare caci mai astept sa slabesc (keep dreaming...) si sa-mi cumpar alt costum de baie. O zi buna, Mihaela
Mai stii, Mihaela? Daca imi iau si eu costum de baie si slapi in bagaje, ce zici[:D]? Las* ca ma razbun eu!Cu prima ocazie, Miami scrie pe mine[il]! [flo][pup] I.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...