Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu incredere spre Canada (4)


Recommended Posts

hallo hallo la toata lumea; vad ca sinteti cu toatele in plina iarna, la noi ninge linistit dar nu se depune deloc deloc...uuuf in schimb uite ca ne-am intors si noi de pe un munte plin de zapada unde ne-am facut de cap o saptamina, ne-am procopsit cu febra musculara, cu o iris cu o julitura de toata frumusetea pe obrazul drept (dupa o tumba cu sania) si o sara care merge bine de tot fara medicamente si a trecut cu succes proba unor globuli homeopati ; am plecat in vacanta cu inima cam indoita, intrerupeam un tratament recomandat de medicii alopati si treceam pe globuli de sare de bucatarie, vorba unui prieten...are dreptate, natrium chloratum sint.... am respirat aer curat si rece, mi-am rupt manusile de ski incercind sa curat zapada inghetata de pe parbriz, am schiat, ne-am tavalit prin zapada, am dormit bustean cite 12 ore, am tras de sanie de numa'...dar copiii s-au simtit bine , aveau niste obraji rosii seara, aaah; iris a incercat sa schieze dar n-am avut destula rabdare cu ea si n-a vrut sa o inscriem la curs, am lasat-o pe la anul...iar eu am simtit prima data dupa doi ani ca mi-e dor de romania, de fapt de brasovul plin de zapada, cu toate problemele legate de masini inzapezite, strazi impotmolite... cit despre dezapezire; in timp ce ne imbracam in uscatorie cu haine de zapada iris ma anunta ca nenea= gazda se duce sa tunda iarba....cam fabuleaza ea de la o vreme...am zis si eu "da da.." apoi afara am vazut ca avea o masina de dezapezit micuta cit una de truns iarba, cu o freza meserie, care arunca zapada cit colo...tre sa ii cumpar una lui tata...si toti nemtii vecini iesisera cu masinutele lor, mai mici sau mai mari, si dadeau voios zapada, apoi luau ce nu se putea cu lopata si puneau intr-o gramada mare pe linga gardul propriu , nu al vecinului....taaaare frumos... ei, ira vad ca facem vizita medicala in aceeasi zi, daca poate sotul meu poate sa plece de la servici; intrebare: in ce consta totusi vizita medicala, am uitat sa intreb mai demult...ma tot gindesc daca sa spun medicului despre sara....?! (minte de roman pe capuul meu?!dar tare mi-e frica sa nu ii refuze viza...); in mod normal nu are cum sa isi dea seama, dar va vedea urma de l operatie si atunci?! sau nu o va dezbraca, parac totusi n-as crede...heeeelp! stiti ce anume se analizeaza in singe? va pupic , gaita mica tre sa papeeeeeeee iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, multumesc tuturor pt. raspunsuri. Iris, da, vizita medicala consta intr-un examen medical complet sange, urina, radiografii si examinare generala(fara haine). Voiam sa va scriu ca sunt in situatia de a renunta la internet dat fiind faptul ca e fff scump si trebuie sa strangem bani, calculatorul l-am vandut deja, poate cam devreme insa am gasit acum cumparator si e mai bine asa. Am scris asta ca sa nu se supere cineva in cazul in care primesc un PM si voi raspunde mai tarziu. Voi raspunde oricum tuturor cand voi ajunge la internet cafe. Va sarut pe toti si deja....mi-e dor de voi[pup][flo]! Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Sofia! Sa cresti mare, frumoasa, desteapta, norocoasa... asa ca mine! Nu e nevoie sa-ti mai spun sa-i faci fericiti pe parintii tai, stiu sigur ca i-ai facut deja! Sper ca la urmatoarea aniversare sa fiu si eu pe lista de invitati! Pina atunci... petrecere frumoasa si un an cit mai bun! Agata si parintii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...