Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vacanta la Mamaia


Recommended Posts

Draga cristina, Ro este tara tuturor posibilitatilor,adica ti se poate intampla ceva frumos,dar si ceva neplacut in vacanta la mare,asa ca eu as vrea sa te pregatesc in acest sens,povestindu-ti ce mi s-a intamplat mie, in sept,cand am cumparat un bilet prin agentia Visit roumania la hotel Meteor – 3 stele cazatoare,in saturn pt a-I arata si puiului meu la 6 luni,marea. Ajunsi la hotel,ni s-a spus ca hotelul se inchide peste o zi……upss,dar erau si straini in situatia asta……….apropoo. solutia: megeti la hotelul nu stiu care de 2 stele,infect,dar f apa calda? Nu am acceptat,asa ca ne-au trimis in mamaia la national ** unde avea apa calda,pardon calie,dar dupa 1/2h de asteptat. La mamaia am platit supliment pt tv si frigider,dar la ce folos ca odata cu lasarea serii nu mai aveam curent la prize.,era weekend si electrician nu exista. ne-am hotarat sa dormim acolo,dar era iarasi imposibil pt ca mirosea a peste imputit,sau soarece mort .Atunci,in momentelea acelea mi-am spus ca nu voi mai merge niciodata in rom la hotel,si mai mult cu bb,care nu avea nici o vina pt cele intamplate. Dimineata,am cerut sa platim noaptea de cazare si sa ne dea voucherul inapoi. surpriza:sefa de hotel a descoperit ca am fost cazati o noapte in acel hotel ilegal de catre o subalterna. Noi am cerut sa ne confirme pe spatele voucherului,de catre conducerea hotelului Meteor care era cauza celor intamplate,bineinteles agentia de turism era de vina, si cand am ajuns acasa in buc,conducerea hotelului devenise vinovata. Dupa mari eforturi,ne-am recuperat banii de la agentie si banii pe transport. Daca esti o persoana careia ii place sa riste,si daca nu ai copii mergi la hotel pe litoralul nostru,in caz contrar,eu iti recomand pensiunile si vilele care se pot inchiria la cheie,atat la mare,cat si la munte la preturi decente,zic eu,55-100 euro/zi/vila cu 6-8 locuri. Iti spun acest lucru cu atita convingere,pt ca eu am fost in august2003 la pensiunea hanu ancutei in Simon-5km de Bran,cu bb al meu –Luca de 5luni si ne-am simtit tare bine.Atentie mamici si tatici! exemplific: Toata ziua stateam afara,faceam plaja,baie,mincam totul proaspat si natural,pregatit in casa,de la mic dejun pina la cina. Pensiunea este “dotata”cu:,o curte imensa de circa 1500 mp plina de verdeata,flori,pomi,teren de fotbal,de volei,leagane pt copii si oameni mari, hamace, o pastravarie ,o piscina pt.copii,3 foisoare,loc de gratar si nu in ultimul rand,ospitalitate. Recunosc ca aceasta pensiune este dedicata,poate mai mult fam cu copii si iubitorilor de copii,in acest scop proprietarii au cumparat mai multe motociclete pt cei mici,organizandu-se astfel fel de fel de intreceri. La sf.sejurului am avut si foc de tabara………super. Deabia astept sa merg din nou Sper sa nu zica cineva ca-I reclama,ca va arat si poze daca ma supar/ glumesc. p.s.alegerea iti apartine,dar sfaturile sunt binevenite oricand. Mama lu luca de 10luni+1/2 mmmm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi tot la 6 luni aproape, mergem in Romania, si de fiecare data mergem si la munte si la mare(vara). De fiecare data am fost multumiti si ne-a placut, cu toate ca e loc de mai bine. Sotul meu e american si am fost la mare, am umblat seara pe faleza, am fost in baruri, pe plaja, si nu am fost atacati si nici probleme n-am avut. La munte, am fost cel mai mult in poiana brasov, la hotele ca Miruna, Ruia, Bradul, Sport si a fost foarte frumos, lumea draguta, camerele curate, prosoape schimbate tot timpul, cel putin la hotelul Miruna, unde am inchiriat un apt eu nu am gasit nimic sa ma plang. Roxy(mama) si Annie(bb)[cri]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Uite ca am gasit si eu subiectul acesta. Zilel trecute am deschis si eu unul cu tema "Hotel in Mamaia" la Discutii generale si nu stiam ca mai exista unul. Si eu sunt interesata de o vacanta la Mamaia si unul din motive, este faptul ca vreau sa-i arat sotului meu litoralul, dar cel mai important este financiar. Si asa sunt obligata sa merg in Ro si daca m-as hotara sa fac concediul in alta tara (croatia, Slovenia sau Italia) as fi numai pe drumuri, asa ca raman la Marea Neagra. Am citit aproape toate parerile pro si contra unei vacante la Mamaia. Daca e sa o luam asa, peste tot sunt hoti in inselatori nu numai la noi, cat despre conditii, poate sunt un pic mai proaste decat pe la late mari, dar ce am vazut eu la reportajele de la televizor exista chiar si pe Coasta de Azur sau in Caraibe rateuri in ceea ce priveste conditiil ede hotel sau servicii. Am si eu o intrebare la cele care au fost in concediu la Mamaia. V-ati luat biletele de la o agentie din strainatate, din Romania sau ati facut rezervarea direct la hotel??? A trebuit sa platiti (voi sau membrii din familie) tarife mai mari daca aveti alta cetatenie decat cea romana??? Am cautat oferte prin internet la agentii romanesti si germane, da, exista diferente de pret. Daca fac rezervarea printr-o agentie romaneasca sau direct la hotel, trebuie sa declar ca sotul meu are cetatenia germana?? Poate intrebarile mele vi se par prostesti, dar ptr. mine e destul de important lucrul asta. Multumesc mult si pupici Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am rezervat prin telefon/mail la hotel savoy. le-am platit avans ca sa nu am surprize. nu am declarat nici o nationalitate ca am platit in euro. la hotel aveau afisat un singur pret, nu cred ca se mai poarta tarife diferite romani-straini. nu am vazut nici la hotel in bucuresti sa aiba separat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...