Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

help! urgent! help!


amik

Recommended Posts

fetelor,am nevoie de cunostintele voastre. as dori sa stiu daca ma pot considera protejata dupa doar 5 zile de luat pastile. dupa intreruperea de sarcina medicul mi-a recomandat Mercilon,de la Organon,pe care sa incep sa il iau din prima zi a primului ciclu.si asa am facut.asta s-a intamplat marti. acum sunt protejata sau trebuie sa folosim si o alta metoda contraceptiva musai? e o chestiune care ma tine in sah.sper sa imi raspundeti repede,sa ma linistiti!multam! alexandrele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca administrarea contraceptivului dupa nastere sau avort incepe la aparitia primei sangerari spontane, este posibil ca ovulatia prematura sa fie inhibata. De aceea, contraceptia nu este deplin garantata pe perioada primelor 2 saptamni ale ciclului si sunt necesare masuri contraceptive suplimentare!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intelegand prin prima sangerare spontana ce? primul ciclu? sau sangerarea/scurgerea de dupa nastere/avort? ai reeditat subiectul sau...ce s-a intamplat,ca era un alt mesaj postat!cineva spunea ca ia pastile nobaby,parca,si ca acolo scrie cum ca te protejeaza din prima zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anticonceptionalele in general protejeaza din prima zi de utilizare. Se pare ca dupa avort sau nastere e diferit. Acum depinde ce consideri tu sangarare spontana sau ciclu. Cum a fost in cantitate, culoare... Eu iti recomand protectie. Citeste prospectul!!!!!! trebuie sa scrie in prospect ceva si despre asta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu scrie,mah!l-am intors pe toate partile. pentru mai multa siguranta voi folosi foita. a fost ca de obicei,adica ccum aveam inainte sa raman insarcinata.nu a curs fff mult,asa cum se zvonea ca va fi primul,culoarea-normala.m-a tinut practic 3 zile si intr-a patra doar pic-pic! merci! alexandrele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...