Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LA CAT TIMP ATI RAMS GRAVIDUTZE DUPA UN AVORT?


Recommended Posts

stiti deja ca eu l-am facut de voie, nu de nevoie, fiindca sarcina se oprise din evolutie, si eu vreau sa imi povestiti si mie la cat timp dupa o astfel de patanie ati ramas gravidutze, si daca ati facut ceva anume ca sa ramaneti. P.S. SA NU ZICETI CA SUNT OBSEDATA DE GANDUL ASTA.......CA ORICUM,SUNT....dar vreau sa aud si eu ce si cum...adica cam la cat timp ati reusit....si cum...de la sine, sau cu tratamnet, etc. pupici si nu va suparati pe mine, ca va tot bat la cap cu problema asta.[:D] pupici dulci... anne-marry si...albumul meu cu poze: http://poze.acasa.ro/poze/album?id=1513 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
anne-marry,eu am ramas graviduta la mai putin de 2 luni si nu stiu cum(tehnica o stiu [;)]...)fara tratament fara nimic si nici cu intentie.A fost interesant ca parca am simtit de la inceput ca s-a intampalat,la numai o zi de intarziere a menstruatiei am inceput sa-mi pun intebari...cand am vazut ca presimtirile mi s-au adeverit m-am speriat rau.Mi se spusese ca trebuie sa astept 3 luni sa se refaca organismul si iti dai seama ca nu vroiam sa mai trec printr-o experienta neplacuta de intrerupere...dar este totul bine.Acum, glumim si spunem ca s-a intamplat de la eruptiile solare sau ca sunt eu de prasila,ca pisica bunicilor de are puisori de vreo 3 ori pe an:)Succes si sa fie asa cum iti doresti tu! iuliana[gravi]17 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit la fel ca tine! Initial mi s-au recomandat 4 luni, apoi ne-am apucat de ,, treaba'' dar numai dupa inca 4 luni de incercari am reusit (prima data iesise din prima) Tehnica....:) in afara de piciorusele sus pe perete ... nu am ce sa iti spun dar in plus am folosit metoda simpto-termica desi aveam un ciclu aprope regulat iar cand am vazut ca dupa trei luni nimic... eu am luat vit E forte (pana in ziua 15) iar sotul si vit E si Centrum inaca cu o luna inainte ( nu stiu daca are vreo legatuura)! Deci dupa 8 luni am ramas insarcinata! Lasa ca daca ai ramas o data o sa ramai din nou! Bafta! Helen - sapt 38 http://community.webshots.com/user/phelens
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor. cred ca stiti deja, ca eu sunt tare ghidusa, si nu am sa astept prea mult timp sa ma pun iarasi pe.....treaba[;)] doctorul a zis macar un ciclu, daca nu doua. nu mi-a spus de 4 sau 6 luni. ci un ciclu sau doua. asa ca eu, fititza cuminte, il ascult si stau o luna.adica dupa urmatorul ciclu, atacam inamicii nr 1......adica ...[gica][gica][gica] si de data asta poate [poc] doi dintr-o lovitura. nu? [:D] pupici dulci... anne-marry si...albumul meu cu poze: http://poze.acasa.ro/poze/album?id=1513 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am pierdut deja 2 sarcini....oprite in evolutie. ultima a fost in mai 2003. am facut tot felul de analize si teste si pana acum nu am gasit nici o cauza. voi ati aflat ceva??? as vrea tare mult sa stiu care este cauza, mai mult decat ca ma inscriu intr-un procent de femei care "patesc" asta. de remarcat este ca raman f. usor insarcinata, la prima abatere. pana de curand m-am protejat pt. ca am vrut sa stiu intai care este problema pt ca eventual sa o tratez, dar s-a intamplat..... ma rog sa reusim de data asta, mi-a dat dr o gramada de pastile si totusi ma tem. pup Catrinel Catrinel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inloc sa-ti raspund, am povestit de ale mele. mie mi-a zis dr. ca ar fi bine sa astept cam 3 luni, dar daca totusi nu vreau sa mai astept, pot incerca si dupa o luna, fara riscuri prea mari. imediat dupa primul chiuretaj am vrut sa mai incerc, aveam exact ca si tine mare nerabdare. apoi m-am gandit ca ar fi bine sa ma refac, sa ma vitaminizez etc. dupa al doilea chiuretaj am inceput sa am mari retineri si sa aman momentul...pana s-a intamplat si tot ce sper este sa fie altfel acum. noroc! Catrinel. Catrinel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot sa iti spun povestea unei prietene f. bune care a avut aceeasi problema ca si tine. Stiu ca ea lua anticonceptionale si le-a oprit cand a vrut sa mai faca un bb (avea unul deja) si a ramas insarcinata in luna imediat urmatoare... dupa 2 luni, cand a fost la doctor si se astepta sa fie in sapt. a 8-a, de la echo i-a spus ca sarcina e oprita in evolutie din saptamana a 4-a si ca nu se vede inimioara batand. A mai stat asa vreo 2-3 saptamani si s-a dus indurerata la avort. A avut un singur ciclu si in luna urmatoare a ramas din nou insarcinata iar acum e "posesoarea" unui bb de 4 luni, toata lumea fericita!!! Nu dispera! Se va intampla si la tine. Esti tanara, ai toata viata inainte. Bafta multa si sanatate maxima, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au zis doctorii (am intrebat mai multi) 6 luni. La inceput m-am impacat tare greu cu asta, dar pana la urma chiar la sase luni s-a intamplat. Am luat napraznic si vit E, amandoi. Iti doresc sa fie si la tine cat mai curand si sa se termine cu bine de data asta. mitzura [gravi] [yum] si bebe tzopaila din burtica - 16 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...