Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotii nostri


Recommended Posts

Buna seara ! Fetelor, as dori sa va intreb cat de mult va ajuta al vostru sot in cresterea bb-ului. Al meu sot de mancare nu-i da ca ii este frica sa nu se inece, de schimbat nu-l schimba ca miroase, cand incepe bb-ul sa planga , repede la mama ca nu se descurca...in rest este un sot exemplar! Va pup. irina, mama lui javascript:insertsmilie('[copil]'); Alex http://community.webshots.com/user/orzuirina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=6027&cid=3348 javascript:insertsmilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pot sa spun ca noi avem sarcinile impartite: dimineata se ocupa el, pana pe la vreo 11 cand pleaca la birou si seara cand vine, in jur de ora 8, preia sarcinile iar eu il ajut la baita (masajul de dupa baita nu mi-l lasa mie nici daca pica de oboseala) si ii dau fetii biberonul de seara. In weekend il las sa doarma dimineata si se ocupa el dupa aceea ca sa pot eu sa gatesc, spal, clac si alte alea. Nu am ce sa comentez, ma ajuta mult mai mult decat il credeam in stare. Mai mult decat atat, in prima luna cu bebe acasa, statea el noaptea caci eu picam de somn si nici la birou nu prea s-a dus. Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e innebunit dupa asta mica, mi-o aduce dimineatza la 6 sau la 7 in pat ca sa suga, o schimba de pampersi cand e acasa numai el, ma ajuta cu baita, in fine cel mai mult ii place cand trebuie sa plec la cursurile de olandeza ca ii las in biberon laptic si e cel mai fericit cand o vede cum papa...desi mentionez mai a crescut doi copii din prima casatorie!! numai bine si soti "de folos" [dual] Lena si [bibe] Freya (2 luni si 18 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu ma ajuta mereu cand e acasa(ma refer la cea mica). Atunci pot si eu sa ma ocup de ceea ce nu am timp peste zi. Ii place sa stea cu ea, sa povesteasca si sa rada, stie sa-i schimbe pampersul si nu refuza niciodata chiar daca e cu kk, ii face baie din cand in cand, iese cu ea la plimbare, desi pt acest lucru nu prea are timp. Atunci cand e el acasa mi-e mult mai usor, pentru ca stiu ca pot sa-i las fetita cea mica in grija si sa-mi vad de alte treburi prin casa. Adora sa stea cu ea. [pup] Mihaela, Diana si [bibe] Silvia http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine ma ajuta mai mult decat as fi crezut....baita ii face el, eu il ajut...ii las impreuna cand mai treaba si plec de acasa 1-2 ore, ii las impreuna cand am treaba prin casa..se mai duce noaptea sa o verifice la ea in camera, mi-o aduce dimineata in patul nostru sa ii dau sa suga, de cele mai multe ori iesim afara cu carutul toti trei( si partea asta cu plimbatul impreuna ne place cel mai tare)..ma ajuta..e ok. carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata am senzatia ca el face mai multe decat mine. Cand vine de la servici, il pasez si ... face tot ce trebuie. Dar nu sunt asa nesimtita mereu. [:D] Doar cateodata, dar voi ma intelegeti; sunt atat de obosita si nervoasa dupa jumatate de zi cu bb, ca nu mai am putere si dupa amiaza. Iar in zilele libere, cam 80%, are el grija de Andrei ( mancare, spalat, schimbat, ba mai spala si vasele pe langa toate astea) Azi a fost una din zilele alea, eu am avut o depresie de zile mari, iar puiul a stat numai cu tati. Ce sa va spun, am un sot de nota 20. Ceea ce va doresc la toate! Laura, mama lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La prima sarcina, pe durata sarcinii , mentionez ca m-am simtit cea mai frumoasa gravida.Pleca de la serviciu si venea sa imi aduc aflori pe nepusa masa sau fructe sau rochii, posete pline cu cosmetice,etc.Dupa ce am nascut, s-a nimerit sa fie prins intr-o mare chestie la serviciu ..eu am decis atunci sa ma ocup eu de copil si el sa se ocupe de cariera.Ei bine, cam asa a fost.Eu cu copilul , el cu serviciul...cand era acasa, se ocupa si de Rares insa nu contam pe chestia asta...ei bine , la opt luni am intrat in spital. De oboseala, neamncat ,etc, etc, am facut icter mecanic.Intre timp, sotul meu isi atinsese si el telurile asa ca dupa ce am revenit din spitale, am avut o femeie care ne-a ajutat la intretinerea casei,calcat, etc. Acum insa, eu sunt la a doua sarcina,care e complet diferita de prima.Pana acum, am zacut in fiecare zi, am stare de voma si un gust metalic in gura care ma ucide.Toata ziua daca nu ma vait cu vorbe, mutra mea e relevanta.Adi se comporta insa foarte bine, se ocupa de Rares, in we face piata, gateste ce imi tuna mie pe nepusa masa si e comoara mea.Nu ma supara cu nimic cred ca de frica[:D]...oricum serviciul din US este nimic pe langa Romania, la patru jumate maxim e acasa .Asa ca astept multe de la el in continuare ...va pup... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte de prima saptamana dupa ce am nascut tot el a fost cel care vroia sa-i de-a de mancare(nu l-am alaptat)[:D].Incepusem sa fiu geloasa pe el , pe soacra si cumnata(foarte bine intentionate de altfel) ca nu mai aveam loc de ei.Acum, nu se mai arunca ca la inceput dar ii face placere. Schimba si scutece sta si "on call" peste noapte, participa la fiecare baita si il distreaza pe pitic atunci cand mami face pe gospodina[:D],iar singura regula bine stabilita e masa de seara si pusul in patut la nani care este responsabilitatea lui. mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu m-a ajutat f. mult la cresterea baiatului. Ma ajuta la hranit, ca eu i-am dat din biberon sa manance, la baita, la adormit. Chiar daca venea obosit de la servici, tot il lua in brate si-l dansa pana adormea bb-ul. Si acum cand este mai mare tot ii da toata atentia cand este acasa. Nu mai zic cand este bolnavior, el merge la medic cu Adi de obicei. Eu intru in panica si fac urat. Nici de la schimbat scutece nu s-a dat deoparte. Ii place sa aiba grija de flacaul lui. gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...