Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotii nostri


Recommended Posts

Al meu sot a fost cumplit la inceput: sunt eu ingaduitoare, inceputul a durat vreo 1 an jumate pana spre 2. Nu facea nimic, nu ma ajuta cu nimic, nici la spalat nici la somnic, nici noaptea, nici ziua, nici la schimbat pampersi, nimic, dar nimic. Se mai jucau ei putin, in pauza de la film sau meci!!! Am crezut ca innebunesc, dar n-am innebunit. Mai auzeam si chestii de genul celor pe care le scrieti voi, si nu le contest, dar ma enervam si mai tare, cand vedeam ca unii tati fara timp mult faceau atata si al meu nimic. Acum Anna-Luciana are trei ani, petrece foarte mult timp cu tati, se plimba impreuna, pleaca in adevarate excursii, se joaca ore in sir, se uita la desene amandoi, se duc la masinute, o sterge la fundulet, o imbraca, o spala pe dinti etc. Ea este sufletul lui si moare fara ea. Asta a fost !!! Asa este barbatul meu: nu cere ajutorul si nu banuieste (nici cand i se spune verde) ca altcineva ar avea nevoie, apreciaza independenta cel mai mult pe lume. A fost super comod, super lenes, dar acu compenseaza si recupereaza cu succes, si eu sunt taaare multumita de iubitii mei. Melania & Anna-Luciana [flo][flo][flo] melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ar fi crunt sa incep si eu sa-mi laud sotul, mai ales ca multe dintre noi au primit mult ajutor din partea jumatatii sale. Si eu ma pot considera una dintre norocoase cu toate ca nu am obtinut totul fara mici discutii... Au fost momente in care disperam cand vedeam ca nu ma descurc si nici nu aveam nici un ajutor! Asa ca...am schimbat placa: l-am lasat pe el sa se descurce in locul meu! I-am explicat ca este copilul nostru nu numai al meu asa ca ar fi bine sa fie atent la ceea ce ii trebuie copilului... Nu a fost f. incantat dar...lucrurile au intrat pe un fagas normal iar acum abia asteapta sa se ocupe si de bb. Sa nu credeti ca toate s-au schimbat...chiar si saptamana trecuta am avut un meci... Copilul a racit si are nasucul infundat si nu ii convine deloc asa ca se trezeste noaptea in tipete, asa ca s-a hotarat sotul meu sa mearga in celalalt dormitor sa doarma ca dimineata se duce la servici. I-am explicat ca si eu trebuie sa ma trezesc dimineata asa ca nu este o scuza, iar daca pleaca vin si eu cu fata dupa el. Macar sa tragem amandoi! S-a potolit si a inteles situatia... Cred ca la orice scapare a lor exista si un remediu, totul este sa stii cum sa pui problema... Numai bine si succes! Liliana&[copil] Andra-Maria http://community.webshots.com/user/liliac1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici sotul meu nu ii schimba pampersul(cind face kk),dar nu ma deranjeaza,ba chiar de multe ori ii spun eu sa nu faca asta.In schimb face altele,mai importante si mai solicitante:ii pregateste baitza(de cind s-a nascut),sta cu ea la balaceala,o unge cu crema,ii pregateste destul de des laptele(seara),o scoate afara cind eu am treaba,in fiecare dupa amiaza ii face programul de joaca si ar mai fi dar nu-mi amintesc eu acum. Sunt destul de multumita la cit face! [mamica]Teodorei[gravi]in 20 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...