Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

8 MARTIE! Vine...........................


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Degeaba incerc sa-mi conving sotul ca la noi pe 8 martie e ziua femeilor si a mamei,uita!(el fiind american). dar de data asta ii promit solemn ca nu am sa mai gatesc vreo luna mancare romaneasca si sa vezi cum se da pe brazda[:D].Si poate, poate ma aleg si eu cu ceva[:D][:D]! La multi ani mamicilor si celor care isi serbeaza ziua de nastere! http://community.webshots.com/user/mihaelabebe100 mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu martisoarele : intradevar ,rar am vazut in ultimii ani persoane care mai poarta sau daruiesc martisoare...si care credeam ca face parte din traditie si nu se va pierde niciodata... uite ca ... eu am purtat si voi purta in continuare un martisor toata luna martie ca sa "vada" si cei care nu mai au timp sa vada, sa-si aminteasca ca sunt un simbol al primaverii , asa cum sunt ghioceiii (care se pierd si ei printre alte flori--trandafiri,orhidee)...toate au lunile lor, iar primavara e luna ghioceilor...care stie toata lumea ce semnificatie au.... imi amintesc ca atunci cand eram mica imi placea la nebunie sa pastrez in piept toate martisoarle care le primeam..si mergeam asa mandra,ma simteam ca un erou decorat...radiamm... ne este asa greu sa pastram un pic din inocenta si bucuria copilariei...sa "inviem" si noi odata cu natura?????? pupici pt bebici,mamici si burtici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi se mai pastreaza aceasta traditie si eu zic ca e frumoasa. Se dau martisoare dar nu de 8 martie ci de 1 martie atat la femei cat si la barbati. De 8 martie barbatii dau la femei flori, ciocolata si cadouri. La mine la serviciu mai obisnuim ca de 1 martie sa dam o masa la baieti iar de 8 martie sarbatorim cu totii la restaurant. Ce za zic, deabia astept. gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...