Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incompetenta sau neglijenta!


Recommended Posts

Try, nu vreau sa te contrazic, n-am vrut sa supar pe nimeni postand acest subiect, nu incriminez medicii...dar se intampla prea multe lucruri urate in spitalele din Ro (subiect fierbinte : maternitatea Ploiesti) si prea dese ca sa mai pot fi intelegatoare.Si mama mea a platit cu viata ei, viata mea, medicul a facut 1-2 ani de puscarie, dupa care s-a reintors, dar ea nu...A lasat in urma parinti indoliati, un sot nedumerit si mai ales un bot de om care nu a vazut-o decat in poze, dar mai ales...n-a simtit-o niciodata... Stiu ca nu sunt toti medicii la fel de vinovati, e adevarat nu sunt Dumnezei, dar nepasarea si neglijenta se lasa ca o ceata tot mai deasa peste sistemul nostru de sanatate si fericiti sunt cei care reusesc sa izbandeasca. Sa fim cu totii sanatosi si sa dea Domnul sa nu avem nevoie de ei prea des. aime
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sunt de acord cu tine aime, sistemul de sanatate are multe lacune, medicii sunt nestimulati, oamenii sunt infometati si tristi si ajung prea des la spital din cauza vietii amarate pe care o duc. Dar cele 2 cazuri, judecand strict dupa articolul aparut, nu sunt un exemplu care sa sustina aceasta situatie. Ai abordat 2 alternative in mesajul tau: "incompetenta" si "neglijenta", dar nu ai lasat loc unei a treia alternative "accidentalul" sau pura intamplare, ceasul rau pisica neargra sau zi-i cum vrei. Imi pare tare rau de situatia ta, stiu ca exista si nemernici in sistem si stiu ca sunt si oameni care platesc cu viata pentru greselile altora. Probabil ca ceea ce ti s-a intamplat tie, de fapt mamei tale, te determina sa fii mult mai circumspecta in privinta medicilor decat mine sau altcineva care nu s-au confruntat cu o astfel de experienta. Nu uitati oameni buni sa acordati prezumtia de nevinovatie oricarui om de langa voi inainte de a-l acuza de ceva. In felul asta se dezamorseaza multe "bombe" in relatia dintre noi, oamenii. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...