Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ma inseala sau exagerez eu?


Recommended Posts

Draga Anca, o mare dragoste merita pastrata, ceea ce voi ati si facut. Eu una nu stiu dupa cat timp ash fi avut taria sa-l iert, chiar daca m-ar fi inselat doar cu gandul. [:D]La mine in familie suntem amandoi calculatoristi si eu mereu ma uit in History, dar tot mereu ma gandesc ca el putea sterge adresele care nu trebuiesc vazute...[:D].Bine, eu pana la momentul actual nu l-am banuit de nimik necurat. Pe mine ma framanta faptul ca sotul tau a cerut si numere de telefon, asta cred ca te-a ros si pe tine...ca una e sa te chat-uiesti cu tipe la misto si alta sa ceri nr. de tel. Sa-ti dau un ex. concret: eu am avut un moment de ratacire anul trecut, cand simteam ca nu mi se acorda toata atentia ( ceea ce nu e cazul tau, din ce am citit, si ma bucur [:D])si am corespondat cu un tip din afara, chiar planuia sa vina prin Ro anu' asta, si chiar i-am cerut eu nr de tel ( sa-i dau beep sa intre pe net)....dar sa stii ca NU AM AVUT TARIA si nu m-a lasat sufletul sa sun sau sa mai corespondez cu el...mi-am amintit de tot ceea ce m-a apropiat de sotul meu si am inceput sa-mi ndrept inima spre el, alesul meu, si sa incerc sa-l inteleg mai mult si sa fiu mai buna....si asha m-am potolit. La fel poate fi si cazul sotului tau. Poate totul a inceput de la o simpla discutie, cerand sfaturi pe net...dar stii ca pe net te pierzi total de lumea din jur si te lasi prins in hora....Eu sper din toata inima sa va fie foarte bine de acum incolo si sa aveti bebei frumosi si dragalashi [bibe] Toate cele bune ! Camys_2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cel mai rau e nu numai ca te doare tradarea facuta ci faptul ca neincrederea infipta in suflet te chinuie ulterior si te macina clipa de clipa.De asta e nevoie de multa putere si vointa asa cum a avut Camelia si tu Anca sa mergi mai departe daca merita cu adevarat. Sa va dea Dumnezeu puterea asta si multa fericire. Anca eu cred ca ai facut alegerea cea buna.Se spune ca toti barbatii inseala macar odata pe consoarta sa,principalul e sa nu insele cu sufletul! Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca intre timp ti-ai rezolvat problema. eu oricum vroiam sa te incurajez in a-l ierta. stiu pe cineva foarte apropiat mie9 fartele meu) un nebun si jumatate, care se distreaza din cand in cand si le suna pe fetele profesioniste. discutiile cu ele sunt infernale, dar totul se limiteaza la discutii. Nu toti oamenii au curiozitati normale, dar asta nu ii face mai putin buni decat cei...dar de fapt, ce e normalitatea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am patin ceva asemanator numai ca dupa ce am descoperit mesajele la resp. persoane am aflat ca are amanta!dar nu pritre alea ci altachiar de langa el:si casatorita ,si cu copii,si mai mare ca el.in fine,toate au trecut dar eu nu mai am incredere in el,fiind mai mult plecat imi fac tot felul de idei. intre timp dupa povestea asta am ramas si insarcinata iar acum avem un baietel de aproape 2 luni si lucrurile s-au mai schimbat. dar nu stiu daca voi putea uita vreodata ce mi-a facut si din cauza asta nici nu mai am incredere si de aceea uneori sunt stari tensionate si sunt gata sa explodez. daca citeste cineva si mesajul meu va rog spuneti-mi ce sa fac pt ca nu stiu daca voi mai putea avea incredere sinici daca voi mai fi linistita atunci cand pleaca de acasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact cum spuneam mai sus,samanta aia nenorocita de neincredere pe care ti-a sadit-o in suflet tinde sa-ti distruga linistea.Incredere totala nu mai poti avea dar trebuie sa te tii tare mai ales ca ai un copilut de dragul caruia trebuie sa dublezi efortul.Daca ai sa stai sia te gandesti de fiecare data cand iese de pe usa:aoleu daca ma minte si incepi sa rulezi in cap scenarii care mai de care de sumbre,atunci ai sa inebunesti cu siguranta!Nu merita!Ia mai uita-te si pe partea cealalta:te-a ales pe tine,a ramas langa tine chiar si dupa aventura,esti sotia lui.Nu te neglija si reinvie-ti increderea in tine,fii mereu ingrijita si frumoasa nu neaparat pentru el ci pentru tine.Nu-l neglija nici pe el,nu-l sacai cu intrebari si suspiciuni ca in felul asta nu-i va mai fi drag sa vina acasa.Stiu ca nu merita atat efort dupa ce a facut dar daca-l iubesti trebuie!Mult succes in continuare,fie ca timpul sa vindece ranile! Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa povestesc si eu despre patania mea recenta..In urma cu un an am cunoscut pe cineva din State pe net.Nu ma asteptam sa iasa ceva,dar el a fost atat de insistent si mi-a demonstrat in atatea randuri ca tine la mine incat am acceptat sa ma viziteze in Romania,ceea ce a si facut in toamna.Numai ca nu prea eram convinsa ca tin la el si nu s-a intamplat nimic fizic intre noi.Apoi in iarna l-am vizitat eu si tot asa,am gasit in Outlook un e-mail trimis catre o "profesionista"de pe un site,in care ii cerea sa o intalneasca,spunandu-i ca ar fi placut sa aiba compania unei femei din cand in cand-adica ar fi vrut sa faca din asta o chestie uzuala.Numai ca de fraier ce e doar a scris emailul,nu l-a si trimis.Bineinteles ca nu a stiut cum sa se mai scuze-ca doar a fost curios etc etc.Ma rog,dupa o discutie furtunoasa nu m-am mai gandit la asta pentru ca era tocmai seara anului nou si avea, musafiri si am inceput sa ne distram.I-a reprosat si zilele urmatoare,dar parea atat de spasit sid e sincer ca am lasat-o mai moale.Nu stiu daca l-am iertat sau nu,dar cert este ca nu am uitat si daca o sa se mai intample o data,o sa se termine urat.PArtea curioasa este ca chiar nu il inteleg.Stiti voi cum sunt americanii,toata ziua buna ziua "i love you" in sus si in jos,dar el mi-a si demonstrat in nenumarate feluri,inclusiv materiale.Chiar daca nu e vreun bogatas m-a ajutat sa imi iau apartament aici trimitandu-mi banii inca inainte sa ne intalnim,plus alti bani pentru o afacere plus concediu intr-un loc insorit,plus multe multe alte gesturi.In afara de asta chiar nu am ce ii reprosa,e asa cum si-ar dori orice femeie;atent,imi trimite flori constant,ii place familia mea,are ganduri de viitor,vrea sa aiba copii cu mine,ma prezinta cui vreau si cui nu vreau-se vede ca e indragostit.De aceea nu inteleg de ce cauta altceva ,dar probabil ca barbatii pot sa si iubeasca si sa se si "distreze" pe alaturi.In fine..v-am scris pentru ca am vazut ca multe se confrunta cu aceeasi situatie.Dar chiar daca eu am luat decizia sa il iert,stiu sigur ca nu as fi facut acelasi lucru daca as fi avut si altele sa-i reprosez,daca nu ar fi fost atat de..aproape perfect.Concluzia?E greu sa uiti,dar parca e mai greu sa lasi totul in ruma si sa pleci,mai ales cand mai esti si casatorit.Apropos,daca afli vreodata motivul real pentru care a luat numerele alea de telefon,spune-mi-l si mie,inca sunt curioasa ce e in mintea unui barbat. V-am pupat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Daca n-ar fi curiozitatea bolnavicioasa s-ar evita multe neplaceri. Unde este respectul pentru integritatea celuilalt? Bineinteles ca asta nu scuza gresilele barbatilor, dar daca noi femeile n-am fi asa de suspicioase si fara mandrie (scuze!) am putea evita unele situatii. Ma refer la faptul ca unele cauta in mailul, telefonul celuilalt,samd. Fiecare avem nevoie de un spatiu fie el cat de mic care sa fie numai al nostru chiar daca santem casatoriti sau numai impreuna cu cineva. Mie personal nu mi-ar place deloc, daca partenerul meu m-ar suspecta, mi-ar deschide mailurile (chiar si numai din curiozitate) sau te mai miri ce. Asa cum nici nu m-as "injosi" sa-i fac eu acest lucru. In alta ordine de idei, ma bucur ca vi-ati rezolvat problema si va doresc numai fericire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...