Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Androix

Recommended Posts

Bun incep eu: azi dimineata am vrut un mic dejun ca la carte si am mancat fulgi de secara cu lapte degresat. Nu gasesc lapte mai slab de 1.8[bang] asa ca asta este la mine lapte degresat. Poate ma ajutati voi cu ceva sugestii ca sa-l inlocuiesc cu altceva. La asta am adaugat si o lingura de stafide avand in vedere ca fulgii de secara au un gust cam rau. Deci despre stafide ce parere aveti? Va pup, Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hmm poate spun prostii dar parca stafidele erau pe lista neagra!! Incearca cu cereale Fitness de le Nestle..alea parca n-au zahar. Eu am dat jos 2 kile in 2 saptamini dar am calcat strimb in we (cartofi prajiti si simbata si duminica si vin fiert) si aseara (ciocolata)..oufff in ritmul asta nu ajuns nicaieri!![q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Azi am mancat, ca de obicei, müsli fara adaos de zahar cu iaurt 0,1% grasimi. Andreea, la complexul Primavara (in 13 Sepetembrie, vis a vis de cinema Lira) au müsli exact cum cumpar eu aici.De acolo mi-am cumparat cand am fost in tara.Poti pune stafide daca nu-ti place gustul, dar atentie cu cele care contin alune.La mine in carte scrie ca daca vrei sa slabesti mai mult de 10 kg renunta la alunele din müsli.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa si acum sa va spun de ciorba mea de perisoare in stil Montignac.Sotul e foarte multumit de ea, eu ce sa mai spun ce e preferata mea. So..nu am pus morcov si cartof.Dar am pus gulie.Oricum incepusem sa inlocuiesc in ciorbe cartoful cu gulia.Deci am ras gulie, telina, radacina de patrunjel, am pus pulpa de rosie si gogosar, perisoarele le-am facut numai cu carne, ceapa si marar, si normal la sfarsit leustean si tarhon.Nu am mai pus ou ca sa nu fie grea.Nu am pus strop de ulei, are grasime doar ce s-a lasat de la carne.Si a iesit super. Ce spuneti??? Din mancarurile nostre romanesti, ce ati mai adaptat dupa Montignac sau ce mai gatiti???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai mi-am luat micul dejun: Bran flakes cu lapte degresat. Hmmm...laptele este cu 1.5 % grasimi, iar cerealele au zahar, dar nu cred ca prea mult pt. ca numai dulci nu sunt. Treaba care ma enerveaza este ca eu inca n-am gasit cereale care sa fie in acelasi timp si integrale si fara zahar si cu grasimi putine. [bang] Fitness de le Nestle poate nu au zahar, dar nici integrale nu sunt, cel putin nu in totalitate. Uffff... La pranz voi manca sufleu de peste (cod), reteta adaptata regimului. Am facut si pentru BB si sotior. Diseara habar n-am ce voi manca, o sa vad eu. Poate fac o supa, desi nu ma dau deloc in vant dupa ele. Aseara n-am fost cuminte deloc: am baut o bere. [:I] Dar, gata cu chestiile astea, promit! Otilia, cum se face sosul ala? [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Androix
Bun incep eu: azi dimineata am vrut un mic dejun ca la carte si am mancat fulgi de secara cu lapte degresat. Nu gasesc lapte mai slab de 1.8[bang] asa ca asta este la mine lapte degresat. Poate ma ajutati voi cu ceva sugestii ca sa-l inlocuiesc cu altceva. La asta am adaugat si o lingura de stafide avand in vedere ca fulgii de secara au un gust cam rau. Deci despre stafide ce parere aveti? Va pup, Andreea
Lapte total degresat, cu 0,1% grasime, gasesti la firma Parmalat. Eu iau tot timpul din Carrefour. La fel, exista si iaurt cu 0,1% grasime, unul se numeste OKE, altul este de la Napolact. Eu tot din Carrefour le iau si pe astea. Cat am tinut regimul Montignac, dimineata mancat ori fructe si atat, ori un iaurt total degresat cu o felie de paine neagra. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 4 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, exista lapte 0,1% grasimi si la punga, deci mai ieftin, OKE - punga verde (e cam 17,000/l). Gaseshti pe la supermarketuri. Nu cred ca ai voie stafide in faza I - sunt tot struguri, nu?! eu am mincat dimineatza iaurt 0,1% cu griu integral expandat. la prinz maninc mincare de varza dulce cu cirnatzi (gatita cu ulei de masline, roshii din cutie, ardei la borcan shi marar proaspat) iar diseara cred ca ciuperci (nu shtiu cum le voi face, cu usturoi probabil) cu piept de pui la gratar. Maine fac vinete gratinate cu carne tocata (retzeta din carte) MULT SUCCES TUTUROR! [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...