Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Recommended Posts

Buna, fetelor! Eu am mancat azi ashea: dimineata fulgi cu lapte; la pranz: doua oua fierte, un iaurt activia si doua cuburi de branza topita; iar in seara asta nu va mai zic ca vreau sa fiu cuminte ca iar ajung acasa si...........[bang][bang][bang], o dau in bara! [pup] Andreea PS deabia astept ziua de sambata ca sa merg la piata si sa cumpar brocoli si guliiiiiii, ca sa fac si eu salata aia care imi lasa gura apa [pofta][pofta][pofta] aici pe forum, si supa aia buna cu smantanica si ousor [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by teo1970
Kehleyr, eu zic ca smintina e glucidica doar (m-am uitat pe cutie shi la 100 gr. produs sunt 50 gr. glucide shi 2 gr. lipide).
[bang] [bang] [bang] aici am greshit; pe cutie scrie: 50 gr. lipide si 2,5 gr. glucide, deci smintina e lipidica. [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by furni
Da' branza cu legume crude (ardei gras, rosii, ceapa) este voie? Da' zacusca este voie?
Da, este voie. Mananca linistita. Eu mananc zacusca pe cascaval [:D], pentru ca nu o pot manca direct din borcan si eram obisnuita sa o mananc pe paine.[:D] Aseara, am mancat pui cu fasole verde. Nici nu mi-am facut prea mult de cap![bis][bis][bis]Caci daca promiteam iar doua portocale, iar ma infigeam in ciocolata aia care nu are cacao nici 30 % si pe care o tin la frigider si o iau ca pe un medicament: o frimitura pe saptamana - dimineata. [:D] Ei, dar am si vesti mai bune... pe care le dau la "cum slabim". [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CU TOATE CA NU M-AM ANUNTAT SUNT LA DIETA MONTIGNAC DE 2 ZILE! VREAU SA VA INTREB DACA POT SA MANANC TELEMEA CU VINETE SI ARDEI? VREAU RASPUNSURI REPEDE! AS MAI DORII O LAMURIRE , DAR SA NU RADETI ;CARE E DIFERENTA INTRE MAZAREA VERDE SI CEA USCATA! MOTIVATIA;IN CARTE SCRIE SA SE EVITE MAZAREA USCATA IN FAZA 1 IAR PRINTRE PRIMELE RETETE SCRISE DE MONTIGNAC PT FAZA 1 ESTE O RETETA CU MAZARE VERDE! VA ROG MULT LAMURITI-MA! ICRELE DE EX CAND SE POT MANCA , SAU MAIONEZA? VA PUPIC DULCE SI LA MAI MULTE KG. SLABITE! Ione` www.saracut.go.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ionela-roxana
VREAU SA VA INTREB DACA POT SA MANANC TELEMEA CU VINETE SI ARDEI?
Daaaaaaaa, poti! Astazi am mancat: dimineata: lapte cu cereale gustare: un pahar cu suc de cranberries (nu stiu cum se numesc in romaneste) fara zahar pranz: mezeluri (fara glucide) seara: sufleu de dovlecei seara tarziu: branza Gorgonzola (o fi permisa?!?) si putin vin rosu Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ionela-roxana
CU TOATE CA NU M-AM ANUNTAT SUNT LA DIETA MONTIGNAC DE 2 ZILE! VREAU SA VA INTREB DACA POT SA MANANC TELEMEA CU VINETE SI ARDEI? VREAU RASPUNSURI REPEDE! AS MAI DORII O LAMURIRE , DAR SA NU RADETI ;CARE E DIFERENTA INTRE MAZAREA VERDE SI CEA USCATA! MOTIVATIA;IN CARTE SCRIE SA SE EVITE MAZAREA USCATA IN FAZA 1 IAR PRINTRE PRIMELE RETETE SCRISE DE MONTIGNAC PT FAZA 1 ESTE O RETETA CU MAZARE VERDE! VA ROG MULT LAMURITI-MA! ICRELE DE EX CAND SE POT MANCA , SAU MAIONEZA? VA PUPIC DULCE SI LA MAI MULTE KG. SLABITE! Ione` www.saracut.go.ro
Ione, la prima intrebare tzi-a raspuns Claudia, ai voie telemea cu vinete si ardei 2. mazarea uscata e aia deshidratata (se gaseshte pe la supermarketuri)/ sfatul meu e sa renuntzi la mazare total in faza I/ potzi sa maninci atitea alte chestii .../ e adevarat ca mazarea uscata e data in tabelul cu "glucide bune" si ca are indice glicemic scazut (40) alaturi de linte shi fasolea boabe, dar tot Montignac spune, cel putzin despre fasolea boabe, ca e mai bine s-o consumi in faza II. Eu asha shtiu ca mazare mai bine nu! Acuma, atita m-am uitat pe cartea aia (shi are shi informatzii un pic cam amestecate despre un aliment sau altul, care apar prin mai multe capitole) ca e posibil sa greshesc totushi [alcool] Succes! P.S. eu nu am vazut in carte nici o retzeta cu mazare verde! exista o alta carte cu retzete Montignac sau vorbim de "Maninc, deci slabesc"? Daca mai ai retzete - scrie-le, te rugam! [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...