Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Recommended Posts

Ione, multa bafta! Teo are dreptate si Claudia la fel, si eu sunt de aceeasi parere mai bine evita mazarea in prima faza. Teo, mai exista si cartea de retete montignac, separata de ce pe care ai amintit-o tu. Claudia, mezelurile sa le verifici de amidon si chiar si de zahar. Este motivul pentru care am cam lasat mezelurile balta. Eu azi dimineata am mancat fix 2 linguri de salata de ton cu maioneza. Mai vedem pana diseara ce fac. Ieri nu va spun ce am mancat ca va luati si voi cu mainile de cap![bang][bang][bang] [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Androix Teo, mai exista si cartea de retete montignac, separata de ce pe care ai amintit-o tu. [pup] Andreea
Multzumesc mult, Andreea, habar n-aveam. Eu am slabit 5 kg. (de pe 5 ian. incoace) shi a observat pina shi shefu' meu ca arat mai bine ! [:D] SUCCES, FETELOR ! [zana] P.S. dim:griu expandat cu iaurt 0% prinz: supa de gulii, 1 ou fiert, 2 cremwursti de pui + salata de varza roshie diseara: mincare de conopida cu pui shi roshii [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult de raspunsuri! Mai exista o carte cu retete Montignac dar contine foarte multe ingrediente dubioase , deci nu o prea pot folosi! Dim:cereale si iaurt Amiaza ;ciorbita de salata verde ,friptura cu garnitura de legume si ciuperci seara;vinete ,telemea si iaurt E bine ? Corectati-ma daca gresesc! Iaurtul se poate manca oricand? Ce ziceti de cremvursti?Dinaia buni ca pe vremea lui ceausescu? Ione` www.saracut.go.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum va ziceam am inceput Montignac si eu! URA< URA! ovatii si aplauze :-) Dimineata: iaurt degresat simplu, fara nimik Pranz: branza dulce de vaka (nu eu de data asta) 0%grasime frecata cu ceapa rosie, piper si boia de ardei, plus 15 masline negre (jur ca le-am numarat) Seara: 1 piept de pui facut la teflon fara ulei+ salata verde cu ceapa,usturoi si marar Dar ca sa nu ma dezik am rontzait si cateva (pe-astea nu le-am numarat) grauntzele de Chocapic(cereale de-alea dulci de la Nestle). Si am baut trei litri juamte de apa si ceai verde. Ce ziceti e ok? Tamara http://community.webshots.com/user/tamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] Tamara! In general ai mancat bine ieri, mai putin Chocapic. Da' sa ma vezi pe mine ce-am facut! [;)] Apropos de masline, sa stii ca sunt in "tabara" lipidelor. Eu am fost tentata sa le pap cu paine (intr-un sandwich fara grasimi), dar mi-am dat seama la timp. Ieri: dimineata - o felie de paine integrala cu iaurt 0%, marar si chimen si o cana cu lapte degresat pranz - nimic (am umblat prin oras si m-am tinut departe de tentatii) - uraaaa!!! seara - omleta cu tot ce-am prins (jambon afumat, bacon, ardei gras, rosii, branza) seara tarziu [}:)] - o bere Guinness; ciocolata 50% cacao (2 randulete), adica MUUUUUUUUU Astazi: dimineata - un ochi cu bacon prajit si legume (ardei gras, spanac, rosii) si presarat cu putin branza pranz - voi manca supa-crema de legume si musaca de vinete seara - fructe (sper!) Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dimineata: doua felii paine integrala, iaurt 0,1% grasime, ciocolata 70% cacao pranz: spaghete integrale cu sos de rosii+ ceapa +cimbru, fara ulei cina: fac rosii umplute cu oua; am mai facut si sunt tare bune un dans desavarsit e o improvizatie pe tema data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica ,am fost sa cumpar sunca proaspata si surpriza...si aceea este cu zahar,am intrebat chiar pe seful macelariei si mi-a confirmat,asa ca...iar[q] M-am decis sa-mi cumpar eu carne si sa-mi fac carnati,ii pun la congelator si cand am pofta imi iau cat imi trebuie si sunt sigura ca nu au zahar,ce zici de idee? Mai am o intrebare...am gasit ciocolata cu cacao 70-80%cacao dar are zahar...este permisa?Am mai gasit ciocolata dietetica cu continut peste 50% cacao,nu crezi ca este mai buna fiindca nu are zahar?Si inca o intrebare...am facut crema de lapte(0,1 grasimi)cu zaharina si pudra de pudding cu cacao fara zahar si alta cu gelatina vegetala si zaharina,arome-au iesit asa buneeeee,sunt permise? Astept raspuns fiindca am o pofta de putina cioco...!!! Multumesc mult de raspuns!!! pupicei livia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...