Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Recommended Posts

Teo1970, si eu retinusem ca iaurtul nu trebuie combinat cu lipidele, dar in carte scrie ca se poate totusi, din cel cu 0% grasimi, dar nu mai mult de unul! Oricum, o sa incerc sa nu-l mai combin asa... Meniul de azi: dimineata: musli cu lapte 0.1% pranz: un ou fiert, doua feliute de branza de vaca, o felie de jambon de piept de pui, 1/2 castravete crud gustare: 2 mandarine (ca ma duc la dentist, si mai dureaza pana la cina...) cina: mancarica de fasole verde cu putina carne si salata de varza cu putin ulei de masline si zeama de lamaie. Am inteles ca otetul e interzis, nu? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am luat iaurt cu 0% grasimi (singurul de acest fel pe care l-am gasit si este fara fructe) si are 4.7% carbohidrati, asa ca eu nu-l combin cu lipide. Uitati-va pe cutie, de obicei sunt scrise chestiile astea. dimineata: un mar, o portocala si suc de cranberries neindulcit. pranz: voi manca o salata (rosii, castraveti, ardei gras, masline, ceapa, branza Feta de oaie si ou fiert) seara: musaca si (poate) supa de legume O sa ma straduiesc ca asta sa fie tot! [;)] [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Androix
ciocolata (Dumenzeu stie cat la suta cacao ca d-aia de peste 70% iar nu am gasit - cred ca nu stiu eu unde sa ma uit) Andreea, aia frantzuzeasca este numai la Carrefour, intr-o margine a raionului, scrie mare pe ea 72% CACAO Aia de la Heidi - Extra Dark - se gaseshte la toate supermarketurile Teo, eu cred ca te inseli in ce priveste iaurtul la sfarsitul mesei. Din cate imi amintesc eu in faza I, montignac il da drept desert. da, il da drept desert shi la cinele protido-lipidice (zice el "iaur natur") shi la cele glucidice (iaurt cu 0%grasimi") Si tot din amintiri spun asa: iaurtul nu este pe picior de egalitate cu laptele dulce adica nu este glucido lipidic ci cel mult lipidic. ba este glucido-lipidic; zice nenea M.: "iaurtul este, totushi, un amestec glucido-lipidic. De aceea, nu se recomanda sa mincatzi mai mult de unul la o masa" (pag. 89, la subsol)Probabil ca, asha ca shi in cazul ciocolatei cu >70% cacao, care contzine glucide (zahar), dar in cantitatzi f. mici care probabil de aceea nu sunt luate in calcul, shi in cazul unui singur iaurt natural, contzinutul in glucide este considerat neglijabil in cadrul unei cine lipidice.
[pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna , iata ce am mancat eu ,daca o fii bine sau nu ....chiar nu stiu : -dimineata un iaurt dietetic cu germeni de grau ; -la pranz varza acra calita cu carnita de porc ; - acum 10 min 2 mandarine -diseara ,cred ca voi manca ,o mancarica de legume(fara cartofi,morcov) la cuptor cu carnita de porc. ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi raspunde si mie nimeni?Va rog!!!!... Am rescris subiectul de la pag.8... "Monicaa ,am fost sa cumpar sunca proaspata si surpriza...si aceea este cu zahar,am intrebat chiar pe seful macelariei si mi-a confirmat,asa ca...fara... Fetele m-am decis sa-mi cumpar eu carne si sa-mi fac carnati,ii pun la congelator si cand am pofta imi iau cat imi trebuie si sunt sigura ca nu au zahar,ce ziceti de idee? Mai am o intrebare...am gasit ciocolata cu cacao 70-80%cacao dar are zahar...este permisa?Am mai gasit ciocolata dietetica cu continut peste 50% cacao fara zahar,nu credeti ca este mai buna fiindca nu are zahar?Si inca o intrebare...am facut crema de lapte(0,1 grasimi)cu zaharina si pudra de pudding cu cacao fara zahar si alta cu gelatina vegetala si zaharina,arome-au iesit asa buneeeee,sunt permise? Astept raspuns fiindca am o pofta de putina cioco...!!!" livia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...