Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, fetelor! Ieri am mancat asa: dimineata fulgi cu lapte 0.1% la pranz: o portocala, dupa 1 ora: ciorba de pui + pulpa de pui la cuptor + [:I][:I][:I]o tarta cu fructe (am mancat numai partea de deasupra si cosuletul l-am lasat) seara varza calita cu carnita de porc. Azi de dimineata am mancat 2 felii de salam si 1/2 felie ce cascaval la 12 o sa mananc o portocala, la 1 ... nu mai stiu dar sper sa nu mai sar calul.[:D] Mult succes![pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Supa de legume: telina, praz, sau ceapa, rosie, pastarnac, gulie, varza, daca vrei si morcov( la Monignac e cam interzis, dar crud e voie).Fierbi bine cu f. putina sare si pui iaurt sau smantana mai slaba dupa ce pasezi.Mie imi place, dar nu sunt mofturoasa ce felul meu... Dim. iaurt cu fulgi, la pranz friptura.Seara supa. Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul de azi: ora 10.30: 300ml suc (am stors o portocala si un grapefruit) ora 11.15: doua feliute graham negru cu cca 2 linguri branza vaci 0% ora 14.15: omleta cu ciuperci si cascaval + o rosie ora 17.00: un mar+un kiwi ora 18.00: ciorba de legume (pastarnac, telina, ceapa, dovlecel, gulie, rosii,ardei gras) acrita cu zeama de varza si dreasa cu ou batut si 1 lingurita smantana light + dovlecel umplut cu branza. Si uitasem sa va zic ca, intre mese, eu mai beau zilnic 2-3 cani de ceai chinezesc antiadipos (cutie verde). Si apa plata, bineinteles... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU stiu daca merge sau nu rar stiu ca am dat jos 2,5 kg si asta mancand destul de des telemea cu iaurt.Eu nu mai stiu ce sa zic. Meniu azi: dim:Vinete cu telemea si lapte pranz:supa de pui cu legume,spanac cu oua seara ;supa de pui Cam asta e! Cat despre ciocolata: Eu mananc AMBASADOR de la Kandia -Dark Chocolate 80 000-5buc din Metro. Sa fiti atente la budinca ca poate contine amidon din porumb,si ca toate derivatele din porumb nu este bun pt. dieta Montignac.La fel si mamaliguta. Eu cel putin asa stiu,gresesc cumva? Ione` www.saracut.go.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ione, cum adica vinete cu telemea si lapte? Cum sunt facute vinetele? Eu am inteles ca ai voie telemea si iaurt la aceeasi masa! Am citit iar cartea si asa spune! Meniul meu de azi: ora 9.45: 250ml suc proaspat stors (din portocale, gref si mar); ora 10.30: musli cu 250ml lapte 0.1% ora 13.30: 2 cremvusti de pui fierti + 1/2 dovlecel umplut cu branza + 1 rosie ora 16.30: un mar + un kiwi ora 18.00: ciorba de legume (ca cea de ieri) + spanac cu un ou ochi Spuneti-mi si mie, va rog, e buna de ceva cartea cu Retete Montignac? Se pot face cu ce se gaseste in Romania? Am niste nelamuriri, daca ar fi permise urmatoarele combinatii: - supa pasata din legumele permise (fara ulei) cu paste integrale (am gasit la Metro italiene Divella), la cina; - paste integrale cu lapte 0.1%, eventual cu ceva indulcitor (ca mic dejun)? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura T Am niste nelamuriri, daca ar fi permise urmatoarele combinatii: - supa pasata din legumele permise (fara ulei) cu paste integrale (am gasit la Metro italiene Divella), la cina; - paste integrale cu lapte 0.1%, eventual cu ceva indulcitor (ca mic dejun)? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Da,este corect meniul,atita timp cit nu pui nici un fel de lipide! Eu cartea de retete nu o am,gatesc mincaruri normale romanesti dar adaptate la Montignac. Azi pentru ca imi este foarte rau,am stari de greata,nu am mincat decit : o feliuta de cascaval+1 cana cu ceai Cind ajung acasa nu stiu ce o sa maninc depinde cum ma simt,oricum am dat jos 1kg.! In sfirsit s-a miscat acul cintarului! [pup] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...