Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Recommended Posts

Monica,multumesc mult pentru lamuriri. De azi m-am inhamat si eu..va rog sa ma corectati de fiecare data cand gresesc cu cate ceva,va rog mult de tot! Deja numai la asta mi-e gandul,la glucide,lipide etc.. Deci ce am mancat azi: dimineata un mar si doua prune uscate,iar dupa o ora doua oua fierte-nu mi-au iesit prea tari..amestecate cu un pic de branzica(27% grasime,mai slaba n-am gasit). Acum beau un suc de mere natural,fara zahar..si diseara voi manca o conserva de ton in sos tomat.Apropo,rosiile am vazut ca sunt incadrate la glucide bune,de ce le consumati la micul dejun proteino-lipidic? Pentru fetele din Romania,voi ce marci folositi in general?Ce fel de iaurt, musli,branza sau cascaval? Ma scuzati daca sunt prea insistenta,dar am unele nedumeriri si nu vreau sa o dau in bara.Multumesc si succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Additect eu cumpar musli de la Bio natura sunt niste pungi transparente, este adevarat ca sunt cam tari, dar merge in iaurt. Iaurt de la Napolact, cu 0.1% grasime. Scrie pe el Iaurt ditetic. Si branzica dietetica, nu mai stiu cum se numeste, mi se pare ca este tot de la napolact. Dietetica. Atat...succee [pup] [biz] Albinutzza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Addicted, eu folosesc cereale de la sanovita care seamana foarte bine cu cele de la bio natura (si ca prezentare si ca tarie), folositi de Albinutzza, iaurt orice marca cu 0.1% grasimi, lapte OKE in punga verde cu 0.1% grasime, cascaval de care se nimereste. Apropo de rosii nu stiu sa-ti dau explicatia ca la carte adica de ce este permis sa mancam in combinatie cu lipide dar stiu cu siguranta ca este permis deci poti manca fara probleme. Alina, imi place la nebunie semnatura ta! [:D] eu am mancat azi asa: dimineata doua linguri de lapte cu cereale, la pranz: o ciorba de perisoare fara orez, 2 oua tari, branza, cascava si salam, acum tocmai am gatat 3 mere, deseara cand ajung acasa sper sa-mi fie prea somn ca sa mai imi arda de mancare. [:D] Postand aici si citind postarile voastre am ajuns la urmatoarea concluzie: am coborat sub 78 kg, dar m-am impotmolit iar la 76 kg[bang], nu pentru ca nu as manca asa cum este corect, ci pentru ca mananc prea mult si prea de multe ori pe zi.[bang][bang][bang] In rest va doresc sa aveti spor, gagici, si sa ajungem toate la greutatea dorita pana vine primavara[amoras] sa punem si noi o fustita scurta! [vampa] [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa raportez meniul de azi: -dimineata -4 clementine [pofta]as mai fi mancat o tona, si o cafea - la pranz - salata de rosii ,ardei gras ,salata verde ,castravete ,cu branza de vaci , - deseara -chiar ca nu stiu ,poate niste branzica cu rosii ,nu prea am pofta de nimik ,sau neste fructe ,mandarine si grefe,nu prea am chef de mancare. [cool] [pup] [vampa]ALINA (dupa cura de slabire)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet,fetelor,in special lu' Teo, Albinutzza si Androix pentru raspunsuri, sa va dea Domnu' sanatate, ca taaare de treaba sunteti! [cheers] Nici nu ma asteptam sa ma bage cineva in seama,iar eu sunt disperata pe-aci,azi numai la mancaruri m-am gandit,la ce as putea gati si cum..de parca nu's sanatoasa! Teo,eu am castigat gama intreaga de produse pe baza de soia de la IneditFood si eram interesata de compozitia lor,dar m-am uitat la Tofu si am vazut ca e glucido-lipidic,presupun ca poate fi consumat in faza 2..Totusi,daca am consuma,sa zicem,branza de soia,aliment glucido-lipidic,cum zicea M. pe la sf cartii,corpul crede ca e un aliment proteido-lipidic,cand de fapt branza de soia e glucido-lipidic.Nush daca ati inteles ce vreau sa zic,ma uit azi in carte si va spun sigur despre ce tot balmajesc aici. Sper ca azi sa am timp sa postez niste retete la "In bucatarie",retete foarte usoare pe care le-am "redescoperit".Trebuie sa avem imaginatie si sa fim inventive,the sky is the limit la Montignac,zic eu. Va pupacesc pe toate si abia asept sa imi pun poza la "After" [vampa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASTA ESTE ,AM PACATUIT ACUM 2 MINUTE [bang] Nu mai puteam ,muream de pofta ,[pofta] Faceti-mi ce vreti ,[bruta][bruta][mariaj][haibat] dar asta este. AM MANCAT O BUCATICA DE RAHAT! [:(]DAR DE MAINE ,ce va fii........ regim total...va promit. [vampa]ALINA(va promit ,dupa cura de slabire ) [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mancat azi asa: dimineata - iaurt 0% (eu iau Prodlacta, e foarte bun, chiar si asa dietetic)+ fulgi de grau; pranz- salata verde cu ton, lamaie si ou fiert; seara- mincarica de dovlecei cu piept de pui si sos de rosii. Nu e greu de tinut Montignacul asta dar trebuie atentie mare pana te obisnuiesti. La mine azi a fost a patra zi dar m-am cantarit si ... parca vreo 500g lipsesc...prea putin, zic eu, sper totusi sa obtin rezultate in timp. Voi cat ati slabit in prima saptamana? LauraT, noi am inceput in aceeasi zi, tu cum stai? Pupici, Mihaela si Alex (1 an si 7 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micorint, azi dimineata, deci dupa 4 zile de Montignac, aveam 57.7kg, adica -1.3kg. Eu zic ca e bine, am sperante... M-am obisnuit cu felul acesta de a manca, mi se pare f. bun, si culmea, nu ma mai gandesc toata ziua la mancare, nu mai rontai toata ziua, iar dupa ultima masa, luata de obicei la ora 18 (rar la 19), nu mai simt nevoia de nimic. Asta e iar un lucru bun. Azi, de exemplu, la ora 17, imi propusesem o portocala si un kiwi, dar nu am mancat decat kiwi, pur si simplu nu-mi era foame! Nu mi s-a mai intamplat niciodata sa pot tine o cura mai mult de 2-3 zile! Am speranta ca de data asta va fi bine, mai ales cand va aud pe toate ca merge treaba, ma incurajati! Succes la toate fetele, sa ajungem toate niste slabutze... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportul zilei: dimineata - doua felii de paine integrala prajita cu iaurt 0%, marar, chimen si rosii + o cana cu lapte 0.3% grasimi pranz - piept de curcan la gratar cu legume (a iesit bun, o sa postez reteta) seara - doua pere (sunt permise?) seara tarziu (vad ca mi-am facut un obicei [}:)]) - putina ciocolata 76% micorint, apropos de Prodlacta, au o smanatanica bunaaaa!!! [pofta] De-abia astept s-o gust la vara! Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...