Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Androix

Recommended Posts

Deci azi voi manca toata ziua acelasi tip de mancare :nimai fructe si anume grefe ,portocale si mandarine. este un regim de 5 zile ,cu care am slabit anul trecut 4kg in cele 5 zile de regim. -1 zi fructe -1 zi carne -1 zi lactate ( fara smantana ,cascaval) -1 zi orez -1 zi legume; ordinea o stabiliti voi,si se poate consuma orice cantitate din produsele stabilite. se mai consuma apa plata ,ceai diuretic si cafea neindulcita .atat. va pup si SUCCES! ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de Androix
Bun incep eu: azi dimineata am vrut un mic dejun ca la carte si am mancat fulgi de secara cu lapte degresat. Nu gasesc lapte mai slab de 1.8[bang] asa ca asta este la mine lapte degresat. Poate ma ajutati voi cu ceva sugestii ca sa-l inlocuiesc cu altceva. La asta am adaugat si o lingura de stafide avand in vedere ca fulgii de secara au un gust cam rau. Deci despre stafide ce parere aveti? Va pup, Andreea
Parca exista lapte oke, verde grasime 0.1% Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello Azi am papat müsli cu iaurt la micul dejun. Pentru pranz am spaghete cu sos de rosii. Pentru cina...ori fructe, ori o omleta mica cu salata verde.Depinde de ce anume am pofta. Pentru maine fac o varza scazuta cu marar, la care eu voi manca un gratar si sotul niste cabanosi la cuptor. Si uite asa a trecut aproape toata saptamana.[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutele eu tocmai scrisei la Retete Montignac ca am facut ciorba de perisoare,dar acrita cu zeama de varza,mie imi place la nebunie[pofta] si ardei umpluti cu carne. Azi,am mincat dimineata 2 portocale,la prinz maninc neste mere si diseara cind ajung acasa imi fac ciuperci umplute. [pup] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by valentinag
Dragutele eu tocmai scrisei la Retete Montignac ca am facut ciorba de perisoare,dar acrita cu zeama de varza,mie imi place la nebunie[pofta] si ardei umpluti cu carne. Azi,am mincat dimineata 2 portocale,la prinz maninc neste mere si diseara cind ajung acasa imi fac ciuperci umplute. [pup] Valentina
Da-mi si mie reteta de ciuperci umplute te rog...deja imi ploua'n gura [pofta] de pofta!! multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rupi coditele palariilor,de preferat sa fie palaria mai mare,le toci marunt,adaugi usturoi tocat marunt,delicat,piper si putin ulei.Umpli palariile cu compozitia asta,le pui in vasul de jena[sau altceva]pui apa pina aproape le acoperi ,mai pui un pic de ulei in apa si le bagi la cuptor.Nu stiu sa zic cit le lasi,te uiti si tu la ele si vezi,cind a scazut apa,sunt facute. Pofta buna! Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melina, http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=18150&whichpage=7 aici ai o pagina in care Veve da niste linkuri unde poti citi despre dieta montignac. Daca ai si alte nelamuriri poti sa intrebi fie aici fie in subiectul cum slabim 9.[flo] Alina, nu este nici o problema sa razi cascaval peste friptura. Mai fetelor, eu m-am tampit de tot![bang] Uite ca incet incet descopar si de ce nu reusesc sa scad sub 78 kg ci ma tot intorc la 79 kg. Cerealele mele desi sunt integrale (fff putin prelucrate, adica mai exact sunt numai strivite, adica sunt graunte de secara strivite; ca sa le pot manca trebuie sa le inmoi in lapte ca altfel sunt super tari), contin 3% lipide. Ca sa fiu sincera nu am avut vreme sa merg la cumparaturi si voi avea deabia in week end, dar pur si simplu nu stiu ce cereale sa mai cumpar. [bang]Asta de care va spun eu sunt in pungi transparente de celofan si se numesc "Bio nustiu cum" Succes,[pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...