Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreea, Eu zic sã renunþi de tot la cereale, nu cred cã sunt (total) integrale ºi, în plus, probabil cã mai conþin ºi alte chestii nepotrivite cu regimul ãsta. Cel mai sigur este sã iei un mic-dejun lipidic. Chiar ºi Montignac spune în carte cã dacã nu eºti sigurã asupra compoziþiei pîinii/cerealelor/pastelor, mai bine sã renunþi la ele. Iar eu nu cred cã la noi existã fãinoase integrale, chiar dacã aºa scrie pe etichetã! Iar despre lapte, la faza I Montignac spune cã “este mai bine sã-l evitaþi”, cel puþin eu aºa am înþeles, îl folosesc doar la cafea. Mult succes tuturor si la cit mai multe kg. pierdute !!!! [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Uite eu aseara am facut ciuperci la cuptor cu cascaval, adica am curatat palariile, le-am pus intr-o tava, fara apa si fara ulei si am pus in fiecare palarie un cub de cascaval.Au iesit super. Iar azi la pranz am mancat spanac cu oua. ANDROIX: cerealele alea de la SANOVITA sunt ok,daca le combini cu lapte OKE in punga verde ( e verificat de mine, eu asta mananc aproape zilnic de cand tin Montignac).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc de raspunsuri. Da parca imi suna cunoscut sanovita. Ok, cred ca totusi ma stresez prea la milimetru in ultimele zile. De vina este pasul inapoi pe care l-am facut si pentru care am fost atat de deprimata. Insa cu ajutorul vostru, drage prietene, ma ridic si merg mai departe! Va multumesc pentru asta! Azi la pranz am mancat varza acra calita cu kaizer la gratar si medalion de porc. Medalion de asta eu nu mai mancasem si ca sa fiu sincera nu prea stiu ce a avut in el, am remarcat niste vagi urme de pate de ficat si le-am ocolit. In rest pana plec acasa am o portocala care deja imi face cu ochiul si deseara tot peste la cuptor cu zeama de lamaie. Pentru maine o sa pregatesc niste salata de ton cu maioneza si cu rosii. Am uitat sa va zic ce am mancat eu in week end si a fost delicios (daca nu adaugam cartofi prajiti ar fi fost si mai bine [bang]): pui la rotisor cu usturoi amestecat cu smantana. Iese un mujdei delicios [pofta] Va pup[pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Androix
Pentru maine o sa pregatesc niste salata de ton cu maioneza si cu rosii. Andreea, sper ca n-ai uitat ca maioneza trebuie s-o faci tu in casa (cu ulei de masline si zeama de lamiie) ca sa fii sigura ca nu are mustar, zahar sau alte prostii! Am uitat sa va zic ce am mancat eu in week end si a fost delicios (daca nu adaugam cartofi prajiti ... ... trebuie SA UITAM PENRTRU TOATA VIATZA DE CARTOFI SI IN SPECIAL DE CEI VRAJITZI !!! [bang] [bang] Curaj, fetelor! [xx(][alcool]
[pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da Teo, multumesc mult! Ca sa fiu sincera mie nici nu-mi place maioneza din comert iar de cand cu montignacul asta nu mai pun mustar nici la a mea. [flo] dar care este treaba cu uleiul de masline ca eu din carte nu am dedus sa fie vreo diferenta intre cele doua?[alcool] [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri seara am facut spaghete cu sos de rosii si ceapa dupa o reteta de pe site... A iesit oribila, sosul a iesit ingrozitor de amar de la ceapa mixata, imposibil de mincat... Azi dimineata am mincat un iaurt Danone cu bifidus (super!!! Adélie a poftit si ea :))), la prinz picioruse de pui la gratar (am aruncat pielea) cu un wok de legume si putin sos tzatziki (sos grecesc cu fromage blanc 0%, castraveti, usturoi si marar), la sfirsitul mesei 1/2 de vin Bordeaux iar pentru seara am pregatit o ciorba de legume si taitei chinezesti (din faina de soja). Beau multa apa Contrex (uf, am renuntat, in sfirsit, la PepsiMax) si am slabit 2kg in doua zile. Nu ma intrebati la cite kg ajunsesem ca mi-e rusine sa zic... Declicul l-am avut luni, cind sotul meu a avut ideea "geniala" de a cumpara un cintar (alea mai vechi le-am lasat cind ne-am mutat, ca cica nu erau bune... aratau prea multe kg ;) si mi-a pierit instantaneu apetitul... Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...