Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Recommended Posts

Da Andreea ai dreptate..e din simburi. Mai e in Metro un ulei de masline Aro..o varianta Light costa undeva pe la 70.000 sticla...si ala e o mare tzeapa. Mai bine citeste eticheta in original, daca e si din acela presat la rece e f bun. Eu am luat din carrefour unul grecesc, f bun si convenabil ca pret, sub 200.000 sticla de 1l ..nu mai stiu cum se kiama, daca vrei iti spun miine ( o sticla patratoasa, scrie ceva cu extra eticheta cu verde inchis si cu auriu).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Meniul meu pe ziua de azi: dimineata un crenvursti, ca era gata fiert de sotzul[:D], altfel mincam obisnuitele cereale cu iaurt. La prinz - mincare de fasole verde cu carne Dupa-amiaza - un mar Cina - zuchini la cuptor, umplute cu ciuperci si cascaval. Le-am gatit aseara si aratau destul de bine, voi vedea azi si ce gust au. rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]eu azi mi-am pus si in cap.[bang][bang] a fost ziua de nastere a unei colege si am inceput de dim cu paine prajita cu margarina, sunca, cascaval,lebar. la pranz snitele si prajituri de toate felurile de la fursecuri , checuri si prajituri cu frisca . iar acum seara pui la cuptor cu cartofi prajiti si salata de rosii cu castraveti[:D][:D]. si nu am curaj sa ma mai cantaresc, dar cum stim cu toate..nu eu cer...nu mie imi e foame...pofta...bb e de vina[:D] puffy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am calcat stramb rau de tot, dar am avut macar bunul simt sa nu mananc mult, asa ca astazi am fost cumintica. Dimineata - o jumatate de portocala si peste vreo ora am mancat cereale cu lapte La pranz - ciuperci la gratar si salata de andive cu sunca si maioneza (fara mustar sau zahar) Seara - fructe Sper sa nu mai mananc aiurea...dupa experienta de ieri, mi-am dat seama ca, daca iau o bucatica mica din ceva ce nu este ok nu ma mai opresc si ma dedau si la alte abateri pentru ca "oricum nu mai conteaza". Hmmm...Ieri am inceput cu un nevinovat (fata de ce a urmat) pui Kiev, care avea in neregula doar ceva pesmet si am teminat cu ciocolata si placinta. [bang] [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu aseara am mincat macrou la cuptor, fara nici un strop de ulei (l-am facut in folie de Al), dar cu lamiie si condimente. Astazi am mincat dimineata griu expandat cu iaurt 0,1%, la prinz maninc supa de gulii (dreasa cu ou shi smintina) shi nishte cremwursti de pui, iar diseara mai vad, nu m-am hotarit inca. Pofta buna tuturor shi succese maretze !!! [zana] [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by rosa
Dimineata: iaurt 0% cu muesli si o lingurita de dulceata fara zahar. Plus cafea decaf. Prinz: salata cu piept de pui la gratar Pe la 4 maninc fructele, un mar si o mandarina. Cina: vinete la cuptor cu cascaval Saptamina trecuta am mincat intr-o zi spaghete integrale amestecate cu un strop de ulei de masline si brinza rasa. E voie? Sau numai cu suc de rosii e permis? daca folosesti spaghete integrale, ai voie sa folosesti ulei.scrie in carte rosa Timpul le rezolva pe toate
un dans desavarsit e o improvizatie pe tema data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by shini
quote:
Originally posted by rosa
Dimineata: iaurt 0% cu muesli si o lingurita de dulceata fara zahar. Plus cafea decaf. Prinz: salata cu piept de pui la gratar Pe la 4 maninc fructele, un mar si o mandarina. Cina: vinete la cuptor cu cascaval Saptamina trecuta am mincat intr-o zi spaghete integrale amestecate cu un strop de ulei de masline si brinza rasa. E voie? Sau numai cu suc de rosii e permis? daca folosesti spaghete integrale, ai voie sa folosesti ulei.scrie in carte rosa Timpul le rezolva pe toate
un dans desavarsit e o improvizatie pe tema data
daca folosesti spaghete integale ai voie sa folosesti ulei.scrie in carte. un dans desavarsit e o improvizatie pe tema data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va impartasesc si eu ceva din experienta Montignac. 1.noi ne-am cumparat o masinarie de facut paine acasa (am vazut ca se gaseste si la metro - 2.000.000 lei). cumparam cate un sac de faina integrala de la o moara - ajunge cam 1/2 de an- drojdie se gaseste tot timpul proaspata,iar apa pe care o folosim este apa plata; si avem tot timpul paine buna. 2.nu tinem cartofi in casa!!!! 3. avem in casa numai zahar brun si zaharina. 4. folosim numai ulei de masline!!!! argument: "-scade colesterolul total si trigliceridele, -creste colesterolul 'bun' (HDL) -contribuie la scaderea hipertensiunii arteriale, -face sa scada glicemia(factor indirect al excesului de greutate) -lupta impotriva radicalilor liberi, care sunt responsabili de imbatranire si de cancere" Montignac 5.cumparam numai ciocolata neagra cu continut de cacao de minin 65%. 6. dimineata devreme chiar cand ne trezim, mancam fructe pe stomacul gol , si apoi mergem la dus . peste o ora luam micul dejun -paine cu ciocolata sau -paine cu iaurt degresat, sau foarte rar -oua ,carne,braza, cascaval neaparat cu ceva verdeturi pentru fibre. 7. pranzul este festin tot timpul. cat mai multa mancare.dar tinand cont de reguli 8.seara ori multe fructe,ori salata -din ce va place voua-peste care adaugam o conserva de ton in ulei de masline. 9.intre fiecare masa, este foarte important sa lasi sa treaca 3-4 ore, sa se digere toata mancarea care o ai in stomac. 10.cumparam numai apa plata( in vreo doi ani , am reusit sa nu mai salivez cand vad tot felul de sucuri colorate) CAND NU MAI POT DE FOAME , BEAU UN PAHAR DE APA PLATA SAU MANANC O GUARA DE CASCAVAL(la orice ABC gasesti) DACA NU-TI REUSESTE DIN PRIMA NU DISPERA, CU TIMPUL VEI INVATA SA MANACI SANATOS SI VEI SLABI FARA SA-TI DAI SEAMA. MIE MI-A TREBUIT VREO 2 ANI SA RENUNT LA MANCAREA NESANATOASA. un dans desavarsit e o improvizatie pe tema data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...