Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by andreea-ana
Fetelor, spuneti-mi si mie aceasta carte Montignac sa gaseste undeva in Canada?? Daca nu se gaseste in Romania?? Vreau si eu sa incep odata acest regim caci nu ma mai suport, am tot crezut ca se vor duce kg astea dar am ramas cu 12 kg in plus care nu vor sa se miste deloc. Multumesc Andreea si bb Anais
DACA AI PE CINEVA IN ROMANIA APUNEI SA O CAUTE CA SE GASESTE. SE NUMESTE MA HRANESC DECI SLABESC-REGIMUL DISOCIAT- de MICHEL MONTIGNAC ieri am mai cumparat una din timisoara cu 90.000 lei. se gaseste in mod curent la tarabele de carti din bucuresti. daca o cauti dai de ea. un dans desavarsit e o improvizatie pe tema data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma apuc sa caut in carte apropo de paste integrale, desi inclin sa cred ca nu ai voie sa le combini cu lipide, pentru ca indiferent de puterea lor glicemica, tot glucide raman. Ca si cerealele integrale. E cam acelasi lucru. Insa ma apuc acum de citit ca sa fiu sigura suta la suta. Acum m-am edificat: "Cat despre pastele integrale vor putea face parte din alimentatia normala din faza II", asta plus rasfoitul retetelor din faza II trag urmatoarea concluzie: Paste integrale deloc in faza I, iar in faza II pot fi combinate cu lipide. (am vazut retete cu costita de porc) Cat despre mazare imi aduc aminte clar ca trebuie evitata macar in faza I. Deja pot sa dau cu citat: "Cat despre linte, naut, mazare uscata ...le vom rezerva un tratament de favoare, pentru ca, desi sunt fainoase, au avantajul de a nu elibera decat o cantitate redusa de glucoza. Vor fi excluse, totusi, din faza I, dar vor fi integrate dupa aceea in meniu." [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor Aseara am cinat in oras si m-am rasfatat cu o salata de ton cu rosii si ceapa rosie. Azi, micul dejun ca de obicei, la pranz mai am varza si diseara ciuperci cu putin cascaval la cuptor. Maine am salata de brocolli (acum e cu ceapa la frigider) si file de peste cu rosii si cascaval la cuptor. Vreau si eu reteta cu supa de gulii.Mie imi plac tare mult. De paste la mine in carte zice clar ca pot fi mancate numai cu sosuri facute fara pic de grasime. Apropos...cantarul meu trage bine spre -15 kg.[:D]Ce sa mai zic ca sunt super incantata. Pupici[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Si eu vreau sa slabesc vreo... mai mult de 15 kg acumulate in perioada sarcinii si alaptarii. Pana acum am slabit 3 kg... deci nu prea grozav. Monicaa, in cat timp ati slabit 15 kg? CE SE MANANCA IN PERIOADA DE POST? Eu nu am cartea cu regimurile dar am sa o caut. Inteleg ca se gaseste usor. va pup si succes la slabit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Eu azi am mincat de dimineata un mar, la prinz o salata excelenta (rosii, o esalota mica, anchois, smintina, oua fierte tari) iar acum (seara) o sa pap spaghete cu un sos de rosii cu ciuperci, ceapa si usturoi. E pe foc... va pup! Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by andreea-ana
Fetelor, spuneti-mi si mie aceasta carte Montignac sa gaseste undeva in Canada??
O poti cumpara de pe Amazon.com-Canada.Uite un link in franceza: http://www.amazon.ca/exec/obidos/ASIN/2890772101/qid=1074901915/sr=2-1/ref=sr_2_3_1/702-1327612-9379229 sau engleza: http://www.amazon.ca/exec/obidos/ASIN/0968402909/qid=1074901986/sr=2-2/ref=sr_2_3_2/702-1327612-9379229 [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor Adi eu tin Montignac din octombrie.De Sarbatori am plecat acasa cu -12,5 kg, am pus un kil dar l-am dat foarte repede jos.Acum mai am un pic (dupa cantarul meu 300 g si ajung la -15 kg). Azi am mancat o mandarina la micul dejun, salata de brocolli (SUPERBA) si peste cu rosii si un pic de cas la cuptor. Diseara am sa pap fructe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...