Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (9)


Recommended Posts

Buna fetelor! Am citit tot si am ajuns la concluzia ca sunteti grozave. Sa raportez, am 1,64 si 65 kg (mult). Dupa ce am nascut( apr.2002) am ramas cu 68 kg., apoi cu bicicleta si fitness + reteta "Clinica Mayo", in 3 luni am ajuns la 62 kg. In noiembrie m-am intors la serviciu si in doua saptamani am ajuns la 65 kg. In fiecare saptamana incerc sa mananc corect si echilibrat, fac si bicicleta de 4-5 ori pe saptamana cate o jumatate de ora (inteleg ca e cam putin), dar nu se mai intampla nimic. A mai incercat cineva regimul " clinica Mayo"? Dati-mi un sfat, spuneti-mi de unde si cum sa incep! va pup pe toate, Cornelia si bb Rares . PC
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Cornelia, din cite stiu eu, primele 20-30 minute de exercitiu fizic sint de incalzire, deci daca vrei rezultate mai bune ar trebui sa faci cam 45 de minute de bicicleta, daca ai aparatul acasa poti face chiar 5-6 zile pe saptamina. De regimul "clinica Mayo" nu am auzit si nici incercat. De fapt nu am prea incercat regimuri in general pentru ca sint o pofticioasa si eu fara piine nu ma satur, asta e. Sora-mea mi-a dat un regim cu care am slabit 1kg pe saptamina dar nu am rezistat mai mult de 2 saptamini. [bang] Daca il gasesc vi-l scriu si voua, fetelor. Bafta in continuare la toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,fetelor! Sunt la a 3-a zi de regim disociat,am dat doua kg jos,desi ma asteptam la mai mult,acum doua saptamani am slabit 4 kg in 4 zile! [bis] [bis] Dupa ce "raman fara vointa" ,ma apuc de Montignac.Am foaaaarte multe nelamuriri in legatura cu acest regim,sper sa imi puteti raspunde la niste intrebari,pentru ca stiu ca sunteti dragute si informate. Pentru cele care tin Montignac:ati observat cumva daca,in faza 1,slabiti constant pe o perioada mai mare de timp?Adica..daca tin regimul saptamana asta si vad ca am slabit 2 kg,facand calculul,in luna mai o sa am "n" kg tinand tot faza 1?Stiu ca e o intrebare prosteasca,dar ma gandeam ca poate asa o fi..pentru ca din moment ce tii faza 1 in care se presupune ca slabesti,nu mai ai perioade de stagnare,acestea avand loc in faza 2.Gresesc?Sunt mai mult ca sigura ca da,dar as vrea niste explicatii de la voi.Saru'manaaa! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Victoria, disociatul pe zile e cam asa: - o zi lactate - o zi legume - o zi orez - o zi fructe - o zi carne de pui Apoi faci pauza 2 zile, dar fara excese, dulciuri, piine, etc, stii tu. Saptamina urmatoare o iei de la capat pina ajungi la greutatea dorita. Eu ziua de fructe nu pot sa o tin, ca mi-e prea foame, cred ca o sa fac doua zile de legume. Se aplica aceleasi reguli ca la Montignac, orez maro cu bobul lung, lactate degresate pe cit posibil, carnea la gratar sau fiarta si fara pielita, fara banane, struguri, bla, bla,bla. Ordinea zilelor ti-o alegi singura. Si sa iei vitamine, sa nu te anemiezi. O prietena a tinut regimul asta acum 2 ani, timp de 3 luni, si a slabit 10 kg pe care nu le-a pus la loc de atunci, si maninca normal. Deci se poate. Montignacul e bun pentru ca e mai variat, dar poti gresi foarte usor la combinatii si se duce totul de ripa, cel mult te mentii, dar nu slabesti. Eu n-am avut rabdare sa devin experta in Montignac si am scapat si de gatit separat de restul familiei [:D] Succes ! rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Se pare ca disociatu' asta este in voga pe aici, mie mi-e cam frica sa ma apuc de el pentru ca mi se face foame extrem de repede si numai cind ma gindesc la ziua aia de fructe...[bang] Si in plus, acum nici nu mai pot sa maninc carne de pui pentru ca bintuie gripa asta "pasareasca" pe aici prin Asia si deja au murit oameni. Se zice ca este un virus care infecteaza pasarile (gaini, pui) si se transmite si la oamenii care vin in contact cu aceste pasari. Drept urmare am inceput sa maninc din nou carne de porc, desi nu ma innebunesc dupa ea, dar de peste in fiecare zi m-am cam saturat. In prezent ma lupt cu kg numarul 3, asta dupa o luna de mers la sala fara tinut regim strict.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...