Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (9)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hehe,Delidana, "rusii" e cuvantul care ma tot bantuie de o saptamana,pentru ca nu ma mai invadeaza odata [bang].Nu stiu, o fi din cauza curei pe care am tinut-o?? problema e ca de atunci simt si eu aceeasi pofta de mancare si tot timpul imi trebuie altceva.. E adevarat ca in zilele alea cantaresti mai mult? In legatura cu tinctura de soc,cat de mult va ameteste?Nu de alta,dar eu sunt in sesiune si n-as vrea sa am probleme.. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simptomele astea ciudate (pofta de mancare exagerata,greutate in plus,iritabilitate) pe care le experimentati inainte de "rusi" fac parte din sindromul premenstrual(SPM)care apare ca urmare a unui dezechilibru hormonal dupa ovulatie.Cu cat dezechilibrul este mai mare,cu-atat simptomele vor fi mai accentuate. Cresterea greutatii corporale este urmarea retentiei de apa in organism;de aici senzatia de abomen balonat,greutate in sani,degete umflate....Diferenta de greutate poate fi de pana la 3 kg in aceasta perioada. Se pot preveni aceste stari,cu un tratament adecvat prescris de ginecolog sau,mai la-ndemana,prin evitarea fumatului si consumului de alcool,reducerea cantitatii de sare din alimentatie si odihna mai multa. [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Azi dimineata mi-am facut curaj si m-am urcat pe cantar [:D] prima data dupa sarbatori. Nu am decat 1 kg in plus fata de cat aveam inainte de sarbatori, adica am 67kg. Vreau sa ajung la 60kg ( poate 58 la vara), am plecat de la aprox. 72kg. Concluzia: fata de cat am mancat si mai ales CE am mancat de sarbatori, 1 kg este foarte bine. Am o intrebare pt fetele din Irlanda. Eu voi pleca pe 2feb la un curs la Dublin si voi sta acolo 6 sapt. Am ce sa mananc in puburi care sa nu-mi afecteze regimul Montignac? Cam cum se mananca in Irlanda? Multumesc si sa aveti spor, Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...