Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (9)


vilma

Recommended Posts

quote:
Originally posted by puskin
Am o intrebare pt fetele din Irlanda. Eu voi pleca pe 2feb la un curs la Dublin si voi sta acolo 6 sapt. Am ce sa mananc in puburi care sa nu-mi afecteze regimul Montignac? Cam cum se mananca in Irlanda?
Eu n-am mancat prin puburi pentru ca am ajuns foarte rar (motiv: [copil]) si atunci doar am baut bere. Insa sunt sigura ca poti sa-ti comanzi friptura cu o garnitura de legume sau o salata fara probleme. Prin supermarketuri gasesti de ex. pui sau numai pulpe la rotisor. De asemenea se gasesc si diverse salate. Au tot felul de mancaruri gata facute, doar de incalzit, insa cele mai multe nu sunt disociate, asa ca... Poti sa mai alternezi Montignacul cu alte diete mai usor de tinut in conditiile astea. Au pe aici multe produse dietetice, am vazut si prin oras fast-fooduri cu sandwichuri sau inghetata low fat etc. Oricum, dupa cum iti spuneam, este imposibil sa nu te descurci la un pub. Din cate am tras cu ochiul, au si mic dejun englezesc cu eggs and bacon, care s-ar potrivi si, in general, destule chestii pe lista. Succes! Cred ca o sa te descurci. Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura nu am cumparat "elixirul" din Bucuresti, din Galati. Addicted hai mah.... cat te poate ameti o linguritza de alcool, pe mine gustul ma deranjeaza mai mult decat alcoolul, e chiar bun pe frigul asta, te incalzaste [:D]. Deocamdata nu am observat nimik din ce scrie pe prospect.... dar e abia a treia zi, om mai vedea [cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor , e cineva dispusa sa tina regim disociat.Este singura metoda care a dat rezultate in cazul meu.Cu Montignacul nu ma incurc , nu am cum sa fac rost de carticica , si nu stiu daca m-as tine. Am o intrebare mum dau de "Cum slabim(8)", pentru ca vroiam sa listez ceva de pe acolo si acum nu mai dau de subiect.Multumesc mult pentru ajutor. Va pup pe toate , sunteti tare scumpe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by toni
Dragelor , e cineva dispusa sa tina regim disociat.Este singura metoda care a dat rezultate in cazul meu.Cu Montignacul nu ma incurc , nu am cum sa fac rost de carticica , si nu stiu daca m-as tine. Am o intrebare mum dau de "Cum slabim(8)", pentru ca vroiam sa listez ceva de pe acolo si acum nu mai dau de subiect.Multumesc mult pentru ajutor. Va pup pe toate , sunteti tare scumpe.
Toni, eu tin regimul disociat. Uite aici "cum slabim 8": http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=18150 Spor la slabit. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt la regim! Am luat in timpul sarcinii 18 kg, pusesem ceva si inainte de sarcina.. Idealul meu = 65 kg (de la 75 cate am acum). Acum 6-7 ani aveam 55 kg la 1,75 m. De 2 saptamani nu mai mananc dulciuri, paine (decat graham, de secara, etc), nu mai beau sucuri (nici macar fara zahar, doar cele facute in casa) si nu mai mananc dupa ora 18. M-a ajutat si faptul ca am inceput serviciul si e mai usor cand n-ai frigiderul langa tine [:D] In plus am inceput sa folosesc bicicleta pe care o tineam pana acum pe post de cuier [:0] si beau ceai de slabit , cu spirulina si ceai verde. Am dat jos doar 2 kg, dar se vede mai mult pe mine, la burta, coapse si solduri. Pupici, Crisia si bebe Iulia-Nicole. http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...